Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kitokio Daržo ūkis
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=41&t=333
Puslapis 13

Autorius:  Eimute [ Ket Sau 30, 2014 12:53 pm ]
Pranešimo tema:  Kitokio Daržo ūkis

Auginame daržoves pagal gamtinės žemdirbystės principus ne tik sau.
Kartu su daržovėmis atvežame ir kruopščiai surinktų valgomų laukinių augalų.
Į mūsų gamtinį daržą kviečiame pasimokyti praktiškai gamtinės augalininkystės.
Apsilankykite mūsų puslapyje http://www.kitoksdarzas.lt/
Forume norėtųsi sukaupti gerų receptų apie laukinių ir kultūrinių augalų panaudojimą. Kviečiu prisijungti prie šios kūrybos. http://www.kitoksdarzas.lt/Forum/

Autorius:  zoot [ Pen Sau 31, 2014 12:57 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Gera mintis ,pavasarį norėčiau pamatyti jūsų daržą kaip užsiregistruoti?

Autorius:  Eimute [ Pen Sau 31, 2014 3:51 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Kai matysit, kad orai pasidaro tokie, kad jau darže darosi šis tas įdomu, paskambinkit tel. 867503080 arba parašykit [email protected] ir susitarsim.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Sau 31, 2014 6:50 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Aš irgi norėčiau. Man įdomu visokie daržai. :)

Autorius:  Ingrida [ Pen Sau 31, 2014 9:41 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Ir aš norėčiau, jau vien dėl to, kad jūs esate Širvintų rajone :)

Autorius:  Eimute [ Šeš Vas 01, 2014 11:28 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Vadinasi turėsim malonių susitikimų :). Taigi skambinkit, tarsimės, susitiksime

Autorius:  Ingrida [ Pir Vas 03, 2014 12:32 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Jeigu atsiras daugiau norinčių, organizuokite seminarą - -susitikimą ir visi atvažiuos vienu metu, jums bus mažiau rūpesčių priimant visus po vieną :)

Autorius:  Eimute [ Tre Bal 23, 2014 12:18 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Pora nuorodų apie mus žiniasklaidoje

http://www.alfa.lt/straipsnis/15942668/ ... 1dvS_l_vDY

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/38625/stilius.namai

Autorius:  povils [ Tre Bal 23, 2014 3:06 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Šaunuoliai!

Autorius:  Ingrida [ Tre Bal 23, 2014 9:44 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Smagu skaityti. Laukiam ekskursijos :)

Autorius:  Fleitutė [ Ket Bal 24, 2014 1:46 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Ekologinis ir gamtinis ūkininkavimas šiame straipsnyje sinonimai, o forume jie kaip tik labai supriešinami... Taip, ekologinėje ir gamtinėje žemdirbystėje yra skirtumų, ir nemažai, o kaip su ekologišku gyvenimo būdu? Nekenkiant nei aplinkai, nei sau? Kiek jis skiriasi nuo gamtinio?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Bal 24, 2014 10:07 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Apibrėžimai nėra tikslūs, tai sunku lyginti. Vienam ekologiška yra viena, kitam - kita. Tada atsiranda skirstymas į tikrąją ekologiją ir populiariąją ekologiją. Su gamtine žemdirbyste tas pats. Vienas pamulčiavo ir jau jam gamtinė žemdirbystė, kitas sako, kad tikroji gamtinė žemdirbystė su mulčiavimu visai nesusijusi.

Bet bendras tendencijas galime bandyti apibrėžti. Gamtinis, tai yra susijęs su gamta. Jis gali būti ir žalingas žmogui, nes yra nuodingų augalų ir grybų, bet maždaug suprantame, kad neskaitant to gamtos produktai yra sveiki žmogui.

O ekologijos srityje turime labai daug negamtiškų dalykų. Štai perdirbame plastmases, panaudojame padangas darže, kartoną, statomės namą iš atliekų, renkame lietaus vandenį - visa tai ekologiška, bet negamtiška. Ir tiek, kiek negamtiška - kenkia žmogaus sveikatai. Padangos išskiria nuodingas medžiagas, sukauptas lietaus vanduo nėra jau toks švarus, plastmasės perdirbimas irgi taršus procesas, o ir plastmasė pati išskiria negeras medžiagas.

Jeigu lyginti ekologinę ir gamtinę žemdirbystę, tai pagal protokolą ekologinė žemdirbystė yra tada kai laikaisi tam tiktų taisyklių, t.y. nenaudoji cheminių trąšų ir pesticidų, tavo laukas turi būti dešimt metrų nuo autostrados ar purškiamo lauko ir pan. Bet galima arti, naudoti organines trąšas, apsaugos priemones, mėšlą, srutas ir kompostą. Gamtinėje žemdirbystėje to nereikėtų naudoti. Bet jei ne pagal protokolą, jei suprasti ekologinę žemdirbystę ne kaip oficialių taisyklių rinkinį, o kaip bendrinėje kalboje vartojamą žodį, kuris reiškia nekenkimą žmogui ir aplinkai, tada gamtinė žemdirbystė yra ekologinė, nes tikrai mažai kenkia. Dar mažiau kenkia nei ta oficialioji ekologinė žemdirbystė, kuri aria ir pila organines trąšas.

Trumpai tariant, žiūrint su kuo lyginsime. Su sertifikuota ekologine žemdirbyste ar su bendrinėje kalboje vartojama "ekologine žemdirbyste". Pirmu atveju turėsime atriboti gamtinę žemdirbystę nuo ekologinės, antrų - vadinsime gamtinę žemdirbystę ekologine žemdirbyste.

Autorius:  Fleitutė [ Pen Bal 25, 2014 12:10 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Aha, aš būtent apie gyvenimo būdą klausiau, nes apie žemdirbysčių skirtumus nemažai rašyta. Tikrai, skiriasi ekologiškas ir gamtinis gyvenimas, bet juk neįmanoma gyventi vien gamtiškai, nuo visko atsiribojus, tas pats kompiuteris, prie kurio visi sėdim, toks negamtiškas daiktas, jame pilna plastmasės ir kitokių dar didesnių nuodų, ir dar skleidžia jis "nuodingą" elektromagnetinį lauką, o namuose tiek negamtiškų daiktų... Galim tik stengtis artėti prie gamtiškumo, bet tobulybė tam ir yra, kad jos siektume, nors ji ir nepasiekiama... Negi kam nors išeina išsiversti visiškai be plastmasinės taros ar kitokių daiktų..? Juos panaudojus geriau pasielgti ekologiškai - atiduoti perdirbti, jei jau neišeina gamtiškai - t.y. visai nenaudoti :)
Pirmąkart girdžiu, kad lietaus vandens nereik kaupti, juk sako, jis laistymui tinkamiausias. Ne visada jis toks jau nešvarus. Vis tiek net gamtišką daržą kai kada reik palaistyti, o vandentiekio vanduo tai tikrai didesnė blogybė :)

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Bal 25, 2014 8:08 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Cituoti:
bet juk neįmanoma gyventi vien gamtiškai, nuo visko atsiribojus, tas pats kompiuteris, prie kurio visi sėdim, toks negamtiškas daiktas, jame pilna plastmasės ir kitokių dar didesnių nuodų, ir dar skleidžia jis "nuodingą" elektromagnetinį lauką, o namuose tiek negamtiškų daiktų...


Žmogus gyveno tris milijonus metų, šiuolaikinė civilizacija atsirado prieš dešimt tūkstančių metų, o nenatūraliais šiuolaikiniais daiktais namai pradėti pildyti tik prieš du šimtus, šimtą metų. Dar prieš du šimtus metų tiek kaime, tiek miestuose daug žmonių daiktų buvo iš medžio, molio, pintų daiktų. Plastikas išrastas prieš pusantro šimto metų, o paplito po pasaulį dar vėliau. Smetoninės Lietuvos buitis buvo ganėtinai natūrali. Tai palyginus tuos du šimtus metų su tūkstančiais Žmonijos gyvavimo metų, tai tik maža atkarpėlė Žmonijos istorijoje. O mes jau taip pripratome ir neįsivaizduojame, kad galima gyventi kitaip. O juk įmanoma. Pirk daiktus tik iš natūralių medžiagų. Žinoma, tas labai brangiai kainuos, tą sau gali leisti tik turtuoliai. Bet neturtuoliai gali pasigaminti savo rankomis daug daiktų. Nusilipdyti iš molio indus labai paprasta, prisisiųti maišelių, kad nereikėtų celofano - labai paprasta, pinti - labai paprasta, velti vilną - labai paprasta, šiek tiek sunkiau drabužius siųti, baldus gamintis, bet tas įmanoma. Nereikia jokių pinigų, imi iš gamtos medžiagas ir daraisi. Nebūtina atsiskirti nuo visuomenės ir tapti amišu, modernybės atsilikėliu, tiesiog galima pakeisti didžiąją savo daiktų dalį į natūralius, apsistatyti mediniais, pintais, medžiaginiais, moliniais daiktais ir tokioje aplinkoje turėti modernų kompiuterį ir dalyvauti civilizuotame gyvenime.

Cituoti:
Galim tik stengtis artėti prie gamtiškumo, bet tobulybė tam ir yra, kad jos siektume, nors ji ir nepasiekiama...


Čia yra toks keistas kabliukas ties kuriuo žmonės ir sustoja. Tobulybė yra tam, kad siektume, todėl... nesiekime. Ir sustoja. O reikėtų visada artėti prie tobulybės ir nebijoti jos pasiekti, nes pasiekus tobulybė vėl nustatys naujas aukštumas, nes "tobulybei ribų nėra". Va ši patarlė jau gamtiškesnė. :)

Cituoti:
Negi kam nors išeina išsiversti visiškai be plastmasinės taros ar kitokių daiktų..? Juos panaudojus geriau pasielgti ekologiškai - atiduoti perdirbti, jei jau neišeina gamtiškai - t.y. visai nenaudoti :)


Ne, bet judėkim į priekį, po truputį keiskime savo daiktus natūralesniais.

Cituoti:
Pirmąkart girdžiu, kad lietaus vandens nereik kaupti, juk sako, jis laistymui tinkamiausias. Ne visada jis toks jau nešvarus. Vis tiek net gamtišką daržą kai kada reik palaistyti, o vandentiekio vanduo tai tikrai didesnė blogybė :)


Šiais laikais lietus užterštas, rūgštus. Paminklosaugininkai užsiėmę galvas, nes tūkstančius metų išstovėję graikų statiniai nuo šiuolaikinio lietaus pradėjo sparčiai irti. Be to, lietaus vanduo dažnai imamas nuo šiferinių ar kitokių kenksmingų stogų, kurie dar ir netoli kelio ir nuolatos padengti visokiausių kenksmingų suodžių sluoksniu, gal net iš to paties kamino. Taip pat kaupiama senose bačkose ar plastmasėje, kuri vėlgi šį tą išskiria negero. Iš vamzdyno laistyti irgi negerai, nes tiek vamzdžiai prisideda prie nešvaros, tiek vandens perdirbimas - chloravimas, fluoravimas ir kt. Tačiau tai nereiškia, kad stogo vanduo nekenksmingas. Kenksmingi abu. O išeitis - naudoti prūdo ar šulinio vandenį. Arba lietaus vandenį apeinant kaupimo ir sandėliavimo įrenginius (t.y. lietus tiesiog tegul lyja ant augalų ir nestatom šiltnamio). Gamtinėje žemdirbystėje augalų nereikia laistyti, tai ir vandens kaupti nereikia. Laistome tik daigus ką tik persodintus, medžius, ridikėlius pavasarį sodinamus ar salotas, šiltlysves... Bet ir be viso šito galime gyventi. Arba link tokio gyvenimo artėti.

Autorius:  Eimute [ Pen Bal 25, 2014 11:54 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Žurnalistams tikrai nėra skirtumo tarp savokų 'ekologinis" ir "gamtinis". Komentarus ir straipsnį ne aš kūriau. Patys ėmė interviu, o vėliau interpretavo, kaip suprato. Pasisodinus jų neimsi dėstyti gamtinės ir ekologinės žemdirbystės skirtumų.

Autorius:  Fleitutė [ Šeš Bal 26, 2014 3:16 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Smagu, kad bent jau pavartojo žodį "gamtinis", ne vien "ekologinis". Lietuviški žodžiai mielesni :)
O dėl natūralių daiktų... taip, jie brangūs. Pasidaryti ne kiekvienas turi sugebėjimų, laiko, žinių, todėl ir ankstesniais laikais žmonės ilgai mokydavosi amato, kol išmokdavo puikiai gaminti kurios nors rūšies daiktus. Ne visi ir ne viską gamindavosi patys. Ir dabar šiek tiek tokių amatininkų yra, jų dirbiniai gražūs, natūralūs, bet brangūs... Bet net ir žinant, kad visiško natūralumo pasiekti neišeis, reikia siekti, kad jo būtų kuo daugiau, t.y. vis bent šiek tiek daugiau.
Taip, tobulybei ribų nėra, bet tik žmogiškajai tobulybei, o pačioje gamtoje yra tiek tobulybės, kad ją pamatęs negali nesižavėti...

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Bal 26, 2014 9:26 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Arba brangūs (ko negalime sau leisti, nes neturime pinigų), arba reikalauja daug laiko (ko negalime sau leisti, nes neturime pinigų, o jei turėtume, tai turėtume daug laiko ir galėtume užsiimt amatais). Iš tikro, tai žmogus yra taip įsisukęs į tą civilizacinį ratą, kad nė neturi kada pamąstyti apie amatus, savo buitį, o jau ką kalbėti apie konkrečius veiksmus. Bet kadangi esame forume, kuriame savarankiškumas yra vertybė, tai turėtume bent pamąstyti apie amatus ir, galbūt, pabandyti. Iš tiesų mums yra įkalta į galvas, kad be darbo pasidalinimo mes esame niekas ir patys visko tikrai negalime pasidaryti. Todėl visuomenė yra suskaldyta į mažiukus sektorius, kurie yra vienas nuo kito priklausomi. Ir laikomi stipriai, kad tik patys nieko nesigamintų ir neišsilaisvintų.

O iš tiesų imkite ir pabandykite kokį nors amatą. Mes pabandėm vilnos vėlimą, keramiką, pynimą, žemdirbystę ir viskas gavosi. Kiek dabar yra būrelių ir ten nueina nieko nemokantys žmonės ir be problemų padaro daiktus. Kiekvienas gali nueiti į būrelį ir lengvai išmokti amato. Čia ne sugebėjimų klausimas, čia tik noro klausimas. O mums va įkalta į galvą, kad nieko mums neišeis. Nors praktika rodo, kad išeina.

Kai bus daugiau laiko, tai forume atidarysiu skyrelius amatų - keramikos, vytelių pynimo, vilnos vėlimo, muilo gamybos... Galima bus išmokti neišeinant iš namų ir nemokamai. Nors būrelyje lengviau išmokti, bet gal kam pravers ir nebūreliniai, namudiniai užsiėmimai. :)

Autorius:  Fleitutė [ Sek Bal 27, 2014 2:46 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Kai bus daugiau laiko :) Būtent jo visiems ir trūksta, bent jau tiems žmonėms, kurie noro nuveikti daug įdomių dalykų turi daugiau nei galimybių...
Tiems, kurie negali lengvai ištrūkti iš namų amatų būreliai forume bus tikrai naudingi!

Autorius:  Eimute [ Pen Geg 16, 2014 11:57 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Bet į gegužės pabaigą gal darom susitikimą pas mane, kaip kažkada planavom. Penktadienio popietes mėgstu praleisti su bičiuliais. Čia užuominos kviečiant norinčius į svečius.
Ar paplanuojam susitikimą? Siūlau gegužės 31 d. O penktadienio popietei galima tiesiog susitarti eksprontu.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Geg 18, 2014 3:08 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kitokio Daržo ūkis

Aš labai noriu atvažiuoti, jei rasiu kas važiuos nuo Ukmergės, tai būtinai atvažiuosiu.

Puslapis 13 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/