Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 11:53 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Tre Lie 23, 2014 12:56 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taigi, šį penktadienį ryte kas norit keliauti sėklų rinkti į Girionis?

O vakare į Botanikos sodą.

Plius vakare bus labai geras renginys Botanikos sode, agituočiau sudalyvauti:
http://www.ekonaujienos.lt/naujienos/re ... s-renginys


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 23, 2014 3:47 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Aš ryte tikrai negalėsiu dalyvauti, tačiau parinkit kas nors ir man sėklų. Ačiū.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lie 26, 2014 1:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Iš pradžių buvom dviese, paskui prisijungė dar vienas žmogus.

Laimikiu patenkintas:
Kitokio skonio nei anakart juodasis šilkmedis, pavadinau cukriniu, nes toks skonis jaučias.
Dar šiek tiek baltojo šilkmedžio draugams
Dar radom rožinio šilkmedžio uogų. Jis irgi laikomas baltuoju, bet kai prinoksta uogos, tai rožinės pasidaro. Ir skonis kitoks nei baltojo.
Vyšnios senoviškos.
Vyšnios naujoviškos
Abrikosai lietuviški iš sėjinukų
Trešnės didelės raudonos
Slyvos geltonai raudonos liepsnos spalvos, bet kai pastovėjo, tai paraudonavo visiškai ir nebe tokios išskirtinės pasidarė. :)
Slyvos ryškiai geltonos
Slyvos paprastos mėlynos ir mažesnės raudonos
Kaukazinė slyvaitė tamsiai raudona

Botanikos sode buvo degustacija šilauogių bilekiek veislių. Taip pat gausiažiedis žilakrūmis, serbentai visokie ir trešnės, vyšnios. Man patiko iš trešnių vytėnų geltonoji ir luknė, o iš šilauogių kitokį skonį turi hardyblue.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Lie 27, 2014 12:06 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Mes irgi vakare buvome botanikos sode. Pasiėmiau keletą ožekšnio uogų iš degustacijos. Bandysiu sėti. Pasivaikščiojom po sodą, tačiau nelabai radau ką ten galima būtų pasirinkti. Mačiau tik juodą šilkmedį, bet aš jų sėklų jau turiu. Mane sudomino obelis, gal ten buvo rojaus abelis su žaliais lapais ir nedideliais tamsiai bordiniais, beveik juodais obuoliukais, tik obuliukai dar nesunokę. Reikės laukti rudens...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Lie 27, 2014 7:35 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
A, ir jūs buvot? Fainai, reikėjo skambyt, būtume susitikę. Turbūt žilkrūmio uogų, o ne ožekšnio paėmėt. Aš tai papildomai paėmiau juodojo šilkmedžio, nes šito skonis buvo kitoks. Taip, ten daugiausiai dekoratyviniai medžiai, o jie pietiečiai, tai žydi vėlai. Na, buvo kokių alyvų, beržų, klevų, lanksvų, bet ką ten su jais prasidėt. O štai uoginių nėra ten. O gaila, nes dabar kaip tik metas uoginiams. O dekoratyviniai nelabai mums, sodininkams, reikalingi. :) Mums labiau vaisiniai, sodo medžiai. Štai į kokį sodininkystės ūkį įsiprašyti daug vertingiau, nei į botanikos sodą. Išragauti veisles visokiausias ir pas save pasisėti. Sekmadienį buvome įsiprašę pas sodininką Matelį Kaune. Labai įdomu, tik mažas asortimentas pas jį, bet labai įdomu. Parodė kaip deda rusiški lazdynai ir kaip dera lenkiški geriausi lazdynai, taip pat turi jis didžiausiom uogom citrinvytį. Pagrinde daugina aktinidijas, nes jos jam labiausiai einasi. Daugina avietes Maraseika. Sako didžiausios uogos kokios Lietuvoje auginamos. Bet aš nemačiau uogų, tai negaliu pasakyt. :) Nes nuvažiuojam vis į medelynus rudenį, kai jau nebūna ne tik, kad uogų, bet ir lapų. :) O labai pravartu būtų apsilankyti medelynuose vasarą. Būtent tada gali išragauti veisles ir pasirinkti sau tinkamas. Nes kai rudenį nuvažiuoji ir tau sako - pirkit, tikrai gera veislė, tai nežinai ar tau tinka. Nes ir gera veislė, gali tau netikti. Uogos baiginėjasi, bet prasidės vaisiai, tai jei kas žinot pas kokį profesionalų sodininką įsiprašyti į ekskursiją ar rengs atvirų durų dienas, tai praneškit, varysim kartu. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Lie 27, 2014 11:41 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Vas 19, 2013 5:26 pm
Pranešimai: 200
Miestas: Paežeriai, Radviliškio r.
Cituoti:
Parodė kaip deda rusiški lazdynai ir kaip dera lenkiški geriausi lazdynai
Tai kurie geriau dera? :) Aš turiu lenkiška "Katalonskiy" dideli riešutai, bet medelis dar jaunas, tai pakolkas negausiai dera, bus matyt ateityje.

Esu pirkęs dygliuotojo ožekšnio sėklų iš ebay. Tai rekomenduoju, labai lengvai sudygsta ir tik 4 lt. kažkur kainavo. Sėjau į vazoėlius. Gal geriau iškart į gruntą, nes labai sparčiai auga jei yra vietos šaknims. Tik kai persodinau sunkiai kažkaip. Vidury vasaros numete lapus, paskui vėl augina naujus...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Lie 28, 2014 1:04 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Jei neklystu, tai Matelis irgi minėjo Katalonskij veislę. Pas jį įskiepyti visi yra į turkinį lazdyną ir auga visai šalimais. Sąlygos beveik tokios pačios. Rusiškos Pervenec ir Moskovskij rubin stipriai lenkia lenkiškus poros veislių lazdynus. Labai stipriai.

Dygliuotąjį ožekšnį reikėtų vadinti ožerškiu (Goji uogos).


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Lie 28, 2014 10:02 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Laimis Žmuida rašė:
A, ir jūs buvot? Fainai, reikėjo skambyt, būtume susitikę. Turbūt žilkrūmio uogų, o ne ožekšnio paėmėt.


Tikriausiai žilakrūmio :). Aš turiu ožekšnio, ar kitur rašo - ožerškio 2 krūmelius (uogų dar nebuvo), tai galvojau, kad tas pats, tik dabar pasižiūrėjau, kad uogos vis tik kitokios :).


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 19 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007