Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ant Kov 19, 2024 6:32 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 60 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Ket Vas 06, 2014 4:09 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Kaune dabar patogu nueiti į sėklų parduotuvę "Sėklelė", Taiko 92. Galima pasiskambinti jiems:
http://www.tikrai.lt/seklele-parduotuve ... imas/67703

Ten daug visokių rusiškų veislių, ypač daug pomidorų.

Kaip tik šalia galima užsukti į Urmo bazę, ten Vakarų rampoje 14 sandėlyje yra Nojaus sėklų firminė parduotuvė. Kaip tik dabar akcija, tai parduoda sėklas po 59, 79, 99 centus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Pir Vas 10, 2014 9:20 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Puslapyje www.nojus.lt populiariausios sėklos be akcijos kainuoja 0,59-0,79 Lt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Ant Vas 11, 2014 12:30 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Vas 18, 2013 2:44 pm
Pranešimai: 49
Nojaus sėklomis labiausiai nusivyliau... Siaubingai mažos ir neskanios daržovės užauga, jei sugeba išdygti. Dar Dalemos sėklomis nusivyliau. Pastebėjau dėsningumą: kuo pigesnės, tuo - prastesnės.
Dabar dairausi elitinės linijos sėklų, ekologiškų ar vidutinio brangumo be F, be H raidžių, nebeicuotų, nes beicuoja nuo grybelių. Gamtinėje žemdirbystėje - atvirkščiai- norime gerųjų grybelių, kuriančių turtingą skonį.
Brangiausios būna su tom raidėm.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Ant Vas 11, 2014 11:40 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
O man Nojaus sėklos patinka. Nepastebėjau nieko blogo jų augime. Sėklos kaip sėklos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Tre Vas 12, 2014 3:21 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Aš irgi sėju skirtingų įmonių sėklas ir Nojaus sėklų negalėčiau išskirti, kad prastos. Aišku visaip būna, bet būna, kad ir kitų firmų neišdygsta.
Vakar Klaipėdoje Maxima parduotuvėje vėl pirkau sėklų (nors jau nieko nereikia :)), nes buvo kitų firmų, kurių Vilniuje dar nemačiau - "Kurzemes seklas"ir "Kirbji".


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Ant Vas 18, 2014 1:02 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Vakar buvau Sėklelėje. Kol rinkausi sėklas, pakalbinau pardavėją. Jį juk sėklų rinkoje sukasi ir žino tas tendenscijas. Sužinojau, kad jie iš Rusijos tik pomidorų, agurkų ir paprikos sėklas užsisisako. Kitos nepasiteisino, nes žmonės nepirkdavo.
Lietuviška sėklininkystė sužlugusi visai, nes neatitinka ES standartų. Visos sėklų firmos Lietuvoje prekiauja olandiškomis, vokiškomis sėklomis.
Mūsų klimatui būtų geriausia vietinės sėklos. Dar iš latvių, estų, rusų. Deja, jų parduotuvėse nenusipirksi.
Visa ši situacija dar kartą patvirtina, kad: 1)būtina patiems užsiimti sėklininkyste 2) Tokius kaip Štarolis reikia gerbti, mylėti ir iš jo viską išpirkti, nes tai retenybė ir puikiai mums tinkantį, kol neturime savo adaptuotų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Ant Vas 18, 2014 4:58 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Sėklelėj kukli labai pardavėja, tai gali susidaryti įspūdis, kad tik tas tris daržoves jie ir vežasi. Iš tikro tas tris vežasi dideliais kiekiais, t.y. didelę veislių įvairovę, o kitų irgi vežasi, bet mažiau. Mes ir dumplainių nusipirkom ir moliūgų rusiškų nemažai veislių turi. O kitų po nedaug.

Šiaip mes labai daug sėjam. Po dešimt-dvidešimt-trisdešimt veislių ir bandom atsirinkti mums tinkamiausias. Tai net tokiems sėklų mėgėjams kaip mes Lietuvos rinka dar neišsemta. Ir "Sėklelė" kasmet vis naujų atsiveža sėklų, vis ten ko nors gaunam, o ir paprastos parduotuvės irgi neišsemtos. Auga ir tos olandiškos-lietuviškos sėklos. Ten jei žmonės siunčiasi iš Amerikos, taigi dar tolimesnis klimatas nei Vokietija ar Olandija. Kol kas su sėklom problemos nematau. Niekaip nespėju išsemti rinkos, o aš dar auginu tik daugmaž tinkančias Lietuvai kultūras, o jei pradėčiau egzotiką auginti, tai parduotuvių plotai man dar prasiplėstų.

Užsiauginti sėklų yra labai paprasta. Šeimai. Bet visokiausių veislių nepriauginsi. Todėl žmonės vis tiek pirks kol neatsikratys to vartotojiško poreikio. Patenkinti to poreikio mes, sėklų augintojai, nesugebėsime, nes veislės kryžminasi ir daug jų nepriauginsi. Verčiau reikėtų keisti žmonių požiūrį, aiškinti, kad tiek daug veislių jiems nereikia ir, kad yra totalus gėris užsiauginti sau nestandartinių, neveislinių sėklų, mokinti užsiauginti patiems savas sėklas. O kryptingu veislių išvedinėjimu dar niekas Lietuvoje neužsiima. Visi sėklininkai, ir tas pats Štarolis perka sėklas iš parduotuvės, t.y. tas pačias olandiškas ir jas augina. Ir tas pačias veisles, su tais pačiais pavadinimais pardavinėja. Čia yra sėklų auginimas, o ne veislių išvedinėjimas. O štai parduotuvės mums pasiūlo išvestų naujų ar senoviškų veislių. Tai ne tas pats.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Ant Vas 18, 2014 8:06 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Aš ir kalbu ne apie n veislių kiekį, o apie veisles Lietuvos klimatui. Kai dar studijavau, tai per ž.ū. disciplinų labaratorinius darbus (mano specialybė: biologija ir žemės ūkio pagrindai) teko nagrinėti lietuviškas vaismedžių, bulvių ir įvairių daržovių veisles. Man liūdna tai, kad Lietuvoje ties šia sritimi jau kaip ir nedirbama. Tai ką ir turėjome, dabar nebent saugyklose. O gal ir to neturime.
Noriu paprieštarauti Laimiui, šiam teiginiui " koks skirtumas ar olandiška veislė yra išauginta Olandijoje, ar pas Štarolį" Yra skirtumas. Taip vyksta šiokia tokia veislės adaptacija. Ne kryptinga, bet ...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Ant Vas 18, 2014 9:09 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Ne ne, ne taip supratot. :) Nesakau, kad Štarolio sėklos blogos ar kad jos nesiskiria nuo olandiškų. Tik sakiau, kad Štarolis tų veislių nesukūrė, o paėmė iš parduotuvės ir augina. Jis sėklas daugina, o ne išvedinėja naujas veisles. O naujas veisles išvedinėja mokslininkai ir selekcininkai. Ir sakau, kad šie du procesai skiriasi - veislės išvedimo ir veislės padauginimo.

Aš sutinku, kad lietuviška veislė yra geresnė, nes pritaikyta prie vietos sąlygų. Dar daugiau, aš sakau, kad ta pati lietuviška veislė prisitaiko prie vieno sklypo ir už kelių šimtų metrų jau ne taip gerai auga, todėl geriausia išsivedinėti savas veisles. Tokiu atveju nelabai yra skirtumas iš kur paėmei pirminę sėklą - iš amerikono, iš prancūzų, olando ar ruso. Visas vis tiek reikia pritaikyti prie savo sklypo ir nutolimas visų maždaug vienodas. Sėklos, kurios atvežamos į sėklų manus jau šiek tiek geresnės. Jas verta imti. Tik sakau, kad mainuose nerasi visų įdomių veislių ir nėra jau taip blogai pirminę sėklą paimti iš parduotuvės. Nes juk tie patys žmonės, kurie atnešė į mainus, iš pradžių pirko parduotuvėje ir paskui augino savo sklype. Žinoma, yra gauta ir senoviškų veislių, tas labai gerbtina, taip pat netyčia veislės nukrypsta nuo savo pirminės genetinės linijos, tas irgi gerai, bet kryptingo sėklų kūrimo mūsų sėklininkai, o tai esu ir aš, dar kol kas nevykdome. Nebent atsitiktinai gauname kokios veislės variacijas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Ant Vas 18, 2014 9:28 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Lietuviškų bulvių veislių galima įsigyti LAMMC Vokės filiale (Trakų Vokėje).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Ant Vas 18, 2014 10:22 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Cituoti:
Štarolis perka sėklas iš parduotuvės, t.y. tas pačias olandiškas

Jis pats sakė, kad sėklas įsigyja iš lietuvių, latvių ir rusų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Tre Vas 19, 2014 5:54 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Jis pats sakė, kad sėklas įsigyja iš lietuvių, latvių ir rusų.


Tai nuo to ir prasidėjo tema, kad pirkti iš lietuvių reiškia pirkti olandiškas sėklas. Pakelis lietuviškas, bet sėklos viduje - iš olandijos, vokietijos, lenkijos. Lietuviai patys neaugina beveik, o daugumą sėklų atsiveža ir perpakuoja į lietuviškas pakuotes. Tą patį daro ir rusai. Atsiveža iš olandijos ir supakuoja į rusiškas pakuotes.

Todėl pas Štarolį atsiranda vokiški žirniai "Gloriosa" (parduodami maximose lietuviškuose pakeliuose), vokiški pomidorai "Gelbe Dattelwein", japoniškos, prancūziškos ir itališkos moliūgų veislės "Ushiki Kuri", "Marina de Chioga", "Tonda Padana", "Provanso muskatinis", kukurūzai kanadietiški. Iš kur jis šitas veisles nusipirko? Žinoma, iš lietuvių ar rusų. O rusai ir lietuviai iš kur gavo? Iš olandų. Gi neaugina rusų firma "Marina de Chioga" moliūgų. Rusų firmos augina tik tas sėklas, kurių pavadinimai rusiški, t.y. kurios išvestos Rusijoje, o užsienietiškas veisles jie tiesiog įsiveža iš olandijos, nes neturi teisės auginti.

Taip, dauguma sėklų pas Štarolį yra rusų, lietuvių ir latvių išvestos. Ridikėliai "Žara", latviški agurkai "Grivas", pomidorai "Viltis" ir "Ryčiai" ir dauguma pomidorų pas jį rusiškais pavadinimais, reiškia išvesta ir pagaminta tikrai Rusijoje.

Taigi, Štarolis kaip ir sakiau - pirmines sėklas perka iš parduotuvės. Dalis tų sėklų olandiškos, vokiškos, dauguma - rusiškos. Bet mano teiginys yra, kad perka iš parduotuvės, o ne išvedinėja. Štarolis daugina sėklas, o ne veisles kryžmina. Čia du skirtingi procesai.

Ginate Štarolį lygtais aš jį pulčiau. Kaip tik atvirkščiai, aš Štarolį rekomenduoju visiems ir telefoną įdėjau į forumą ir pasakiau kur rasti, nes daugiau tokių nėra. Kaune "Sėklelė", kad ir kokia gera parduotuvė, bet Štarolis ją pralenkia nes jis paima tas pačias sėklas, kurias turi "Sėklelė" ir jau keletą metų paaugina savo sklype Lietuvoje. Ir jo sėklos jau geresnės nei "Sėklelėje". Taip pat kaip ir mūsų, gamtinių žemdirbių sėklininkų. Aš irgi kaip ir Štarolis paimu pirmines sėklas iš parduotuvės. Irgi stengiuosi, kad būtų lietuviškos, rusiškos ar latviškos veislės, bet kaip ir pas Štarolį - pasitaiko ir olandiškų gerų veislių, tai ką, man jų nedauginti? Trumpai tariant ant Štarolio nevarau, nes pats toks esu, Štarolį rekomenduoju kaip vieną geriausių sėklininkų Lietuvoje. Tiesiog sakau, kad jis veislių neišvedinėja, ir aš neišvedinėju, mes veisles tiesiog dauginame.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Tre Vas 19, 2014 10:08 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Tai nuo to ir prasidėjo diskusija. Kai pasidžiaugiau Štaroliu, aš nesakiau, kad jis veisles išvesdinėja. Pagrindinė mano išsakyta mintis ir buvo, kad jau yra sunku nusipirkti mūsų klimatui skirtų veislių. Nes mažai kas jas daugina. Tiksliau aš asmeniškai Lietuvoje žinau tik Štarolį ir dar samoningą būrį musiškių. Bet čia yra dar vienas paskatinimas mums, kad būtina patiems užsiauginti šiaurinių veislių sėklas.
O dar geriau, jei užsiimtume už vienos kitos veislės gerinimo. Visko neaprėpsi. Bet jei kiekvienas iš mūsų užsiimtų už kokių nors dviejų kultūrų veislių, tai galiausiai turėtume puikių lietuviškų veislių. O tų kurių veislininkyste ir sėklininkyste užsiima kitas musiškis, tiesiog iš jo įsigytume.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Tre Vas 19, 2014 11:34 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Labai teisingas požiūris, Eimute. Blaškymasis, amžinas atsirinkinėjimas ir kolekcionavimas prives iki to, kad neturėsim nieko. Didelė pasiūla tam ir tarnauja. Atrodo, kad veislių daug, o realiai nė vienos tikrai tinkamos, patikrintos ir adaptuotos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Tre Vas 19, 2014 12:52 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Atsirinkinėjimas tai ne amžinas. Atsirenki ir augini jau tą ką tau reikia. Ir geriausia, kad kiekvienas pats užsiaugintų visas savo sėklas, nes jos bus pritaikytos ne tik prie Lietuvos, bet ir prie konkretaus skypo. Na, yra kelios kultūros - kopūstai, morkos, burokėliai - kurias gal galima auginti ir apsikeisti su kaimynu. Bet tų kultūrų nedaug. Galim va dviese pasidalinti su Eimute. Aš auginu žieminius kopūstus ir vieną burokėlių bei morkų veislę, Eimutė vasarinius kopūstus, morkas ir burokėlių kitą veislę. Dviejų neužtenka veislių, na, tai galim priimti dar vieną kolegą į tarpą. Arba augintis patys, bet kas antri metai po papildomą veislę, nes sėklos daigios kelis metus. Tai dviese galim keturias veisles visų kultūrų turėti. Jau tikrai per akis.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Tre Vas 19, 2014 1:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Rgs 01, 2013 10:07 am
Pranešimai: 253
Pilnai pritariu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Pir Kov 03, 2014 10:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Yra dar sėklų augintoja Loreta Ažukienė (loretossodai.lt). Aš vis pas ją ką nors nusiperku, nes ji augina ne tik populiarias veisles skirtingų daržovių, bet ir egzotiką. Tik ji augina daug mažiau nei Štarolis, todėl pas ją sėklos greitai baigiasi (reikia užsisakyti iš anksto).
Man idomu(gal kas nors buvote svečiuose) kokie plotai pas Štarolį yra skirti sėkloms auginti, nes pas jį nesibaigiantys klodai sėklų ir į maišelius supilta ne po 5 sėklas, kaip kitur :) Kiek reikia išlukštenti agurkų, kad pridėti tokius didelius maišelius agurkų sėklų ir, kad jų visiems užtektų...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Šeš Kov 08, 2014 11:05 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Justui Grigaliūnui atsakau čia, nes čia bus į temą. Patarčiau pirkti sėklas ankstyvesnių veislių, jei įmanoma, geriau lietuviškų, latviškų, rusiškų veislių. Bet tai iš karto padaryti bus sudėtinga. Pradžioje jums svarbiausia - užsiauginti daržovių, turėti maisto. Tiks ir hibridinės sėklos. Kai jau mąstysite apie sėklų auginimą sau, tuomet yra svarbu ne hibridai. Gal į kažkokius dalykus ir pirmais metais jau bandysite atkreipti dėmesį. Bet, kad nepasirodytų, kad viskas taip sudėtinga ir nežinia ko ir imtis, tiesiog geriau rinktis ankstyvesnes veisles.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Pen Bal 04, 2014 10:26 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Jei kas nors dar ne visas sėklas įsigijote, tai lietuviškų sėklų galima įsigyti čia:

LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto medelyne yra atsidaręs vaisių daržovių paviljonas, kuriame galima nusipirkti lietuviškų daržovių sėklų.
Instituto medelynas yra prie Kaunas- Klaipėda autostrados, ties Babtais.
DARBO LAIKAS: I—V 9:00—18:00 val.; VI 8:00—14:00 val.

Valgomoji morka - Garduolės 1g (pakelyje) – 2,00 Lt
Raudonasis burokėlis - Kamuoliai 4 g (pakelyje) – 1,50 Lt
Baltasis gūžinis kopūstas – Bagočiai 1g (pakelyje) – 1,50 Lt
Valgomasis svogūnas - Babtų didieji 1g (pakelyje) – 1,50 Lt
Valgomasis pomidoras - Slapukai BS 0,5g (pakelyje) – 2,50 Lt
Vienametė paprika – Reda 0,5g (pakelyje) – 2,00 Lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Parduodamos sėklos
StandartinėParašytas: Šeš Gru 13, 2014 5:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Baltarusiškas sėklų puslapis, kuriame yra įdomių sėklų
http://kupisemena.by/catalog/?action=new

puslapyje neparašyta, kad siunčia į kitas šalis, todėl gal kas nors turi pažįstamų Baltarusijoje, kurie galėtų persiųsti į Lietuvą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 60 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007