Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 6:29 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Pir Rgs 14, 2015 6:53 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Prašom. Kaip tik norėjau paklausti kaip jums sekėsi auginti Crapaudine. Ar skanūs gavosi, koks derlingumas?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Ant Rgs 15, 2015 7:46 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Tiesa, reikėtų pridėti, kad tie patys neskanieji Kamuoliai ar Joniai valgant kartu su bulvėmis ir česnaku ar kitais prieskoniais jau yra skanūs, normalūs burokėliai. Tiesiog mano tokie kriterijai, kad aš ieškau tokių burokėlių, kuriuos išsiverdi be jokių prieskonių ir valgai vienus be nieko.

Jeigu su prieskoniais, tai galima bet ką auginti. Prieskoniai paslepia bet kokį skonį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Ant Rgs 15, 2015 9:20 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Viena moteriškė pasakojo, kad ji kažkaip ten skaniai moka iškepti orkaitėje burokėlius. Bet burokėlius perka tik tuos, o ne kitus iš kitos moteriškės. Noriu pasakyti, kad man burokėliai yra burokėliai ir kokio ten kitokio skonio reikia ieškoti. Bet gurmanai kažką skiria tame skonyje. Ir ta moteris pabrėžė, kad iš kitų burokėlių taip skaniai nesigauna. Konkrečios veislės nežinau.


Crapaudine auginau prieš pora metų viena kartą. Man iš jų nieko gero neužaugo, bet pamaniau, kad todėl, kad pas mane smėlis. Jie gal reikalauja geresnio dirvožiemio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Ant Rgs 15, 2015 9:34 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Crapaudine auginau prie prūdo, puriame juodžemyje, kartu su kitom šešiom veislėm. Visos veislės augo gerai, o šalia augantys Crapaudinai ir prastai dygo ir prastai augo. Labai prastai palyginus su šalia augančiomis veislėmis.

O tai, Eimute, nebandot jūs ragauti išsivirus kelias veisles vieną po kitos? Juk bet koks žmogus gali pastebėti skirtumus. Vienas saldesnis, kitas - kartesnis, trečias - neutralus. Prieskonius vartojant to nereikia, bet vieną kartą patyrinėti veislių skonius yra labai įdomu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Ant Rgs 15, 2015 2:28 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Kov 28, 2013 2:37 pm
Pranešimai: 48
O gal galima daugiau informacijos gauti apie burokėlius Lutz. Ieškojau internete (lietuvių kalba), bet neradau. Ar Lietuvoj galima nusipirkti sėklų, ar tik parsisiųsti iš Amerikos?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Ant Rgs 15, 2015 6:01 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Lietuvoje Lutz nemačiau. Lietuvoje tik Nachiowski galima nusipirkti. O Lutz - JAV (rareseeds.com) arba Kanadoje:
https://www.heritageharvestseed.com/beets.html

Bet turbūt galima ir kitur gauti (Europoje). Reikia paieškoti.

O kokios informacijos apie Lutz reikia?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Ant Rgs 15, 2015 9:47 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Per sėklų mainus buvau gavusi Crapaudinų, bet nė viens neišdygo... Ir apskritai man visai neauga burokėliai, o už 10 metrų mamos lysvėse visai neblogai užaugo (bent jau lapai, matosi, kad ir gumbų bus).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Tre Rgs 16, 2015 8:05 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Kov 28, 2013 2:37 pm
Pranešimai: 48
Ačiū, Laimi. Tokios informacijos ir norėjau. Jeigu kada organizuosit parsisiuntimą, tai aš iš karto stoju į eilę.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Tre Rgs 16, 2015 3:09 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Tai koks ten organizavimas. Nueinat į rareseeds.com. Užsisakot, susimokat ir atsiunčia.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Tre Rgs 16, 2015 3:11 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Na, jeigu sakot įdomu, tai reikia parašyti ir apie praeitus metus. Praeitais metais auginau Nachiowski, iš Štarolio gautus Kamuolius, Bordo 237, Okronglyj Chemnocharvonyj, Kahira, Cylindra, Renova, Tonda di Chioggia ir Čilės dieduko.

Iš šitų gavosi tik du verti dėmesio, tai tradiciniai mano Čilės dieduko ir dar vieni apvalūs. Kadangi Štarolio kamuoliai išaugo kažkodėl pailgi, tai susimaišė visa mano eilė ir nebuvau garantuotas, kad skanioji veislė yra Nachiowski. Todėl šiemet vėl turėjau auginti ir Kamuolius, ir Nachiowski ir patikrinti ar mano teisingas spėjimas. Taip, tai tikrai buvo Nachiowski. Džiaugiausi atradęs dar vieną skanią veislę, kurią galima gauti Lietuvoje, nes jei prarasčiau Čilės dieduko veislę, tai turėčiau kuo pakeisti ir nereikėtų važiuoti taip toli, kad gauti gerų burokėlių.

Na, visų Lietuvoje parduodamų burokėlių neišragavau, bet per tris metus paragavau didžiulę įvairovę, o svarbiausia, radau dėmesio vertą veislę. Su kai kuriom daržovėm, tai pavyksta per vienerius metus atrasti reikiamas veisles ir daugiau testuoti nebereikia – tiesiog augini skaniausias atsirinktas ir tiek.

Dabar burokėlių jau užtenka. Dabar auginsiu tik Čilės dieduko ir, galbūt, Lutz. Nachiowski neauginsiu, nes galima gauti parduotuvėse lengvai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Burokėlių veislės
StandartinėParašytas: Tre Rgs 16, 2015 3:15 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Prikabintas failas:
SAM_3154.JPG
SAM_3154.JPG [ 81.04 KiB | Peržiūrėta 3827 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
SAM_3157.JPG
SAM_3157.JPG [ 63.04 KiB | Peržiūrėta 3827 kartus(ų) ]


Nachiowski ir Lutz burokėliai. Devyni šimtai gramų šakniavaisis. Čia patys didžiausi egzemplioriai. Kiti mažesni užaugo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 12 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007