Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Burokėlių veislės
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=42&t=159
Puslapis 12

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Bir 29, 2013 6:46 am ]
Pranešimo tema:  Burokėlių veislės

Puikūs senoviški burokėliai:
http://www.heritageharvestseed.com/beets.html

Veislės:
Albino
Bassano
Bulls Blood
Burpee's Golden
Crapaudine
Crosby Egyptian
Deacon Dan
Early Blood Turnip
Early Wonder
Flat of Egypt
Lutz Green Leaf
Ruby Queen

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Bir 29, 2013 8:00 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Pas lenkus daug raudonųjų burokėlių:
http://produkcja.rolnicy.com/wiedza/odm ... cwiklowych
http://www.sklep.awimex.pl/burak-czerwony,37.html

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Rgs 25, 2013 6:05 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Šiemet auginom keletą veislių burokėlių. Golden, Albino, Egipski, iš Čilės dieduko, iš Baltarusijos bobutės ir Čarvona kula. Goldenai ir Albinai vėlai parodo savo lapukus, mažiukai lapukai, o kadangi mes valgome lapus, tai minusas šioms veislėms. Baltarusiški turi ilgas uodegas, panašiai kaip Crapaudinės. Labai sunkiai išsirauna. Geriausią derlių parodė Čilės dieduko burokėliai. Dar laukia degustacija, bet jau ir iš auginimo matau ką noris auginti, o ko ne.

Autorius:  SauliusJ. [ Tre Rgs 25, 2013 8:33 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Goldenai labai tinka rauginimui. O Čilės dieduko šiaip labai gražūs, visi vienodi ir skanūs pas mus užaugo, bet kvapnumu smarkiai nusileidžia Crapaudinams. Nors visas kitas veisles skoniu lenkia.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Rgs 28, 2013 7:03 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Paragavau savo šešias veisles. Žalias ir virtas. Tai Čilės dieduko beveik valgomi ir žali. Kiti turi kartumo. Kai kurie net aitriai griaužia. Goldenas pats saldžiausias iš visų.

Červona kula - sakyčiau normalus burokas.
Egipski švelnesnis, nei kula, bet turi tokį vimdantį prieskonį. Forma man labai patinka egipskų.
Goldenai labai saldūs.
Baltarusijos moteriškės beskoniai, stiprus deginantis kartumas.
Albino panašūs į baltarusiškus. Iš Baltarusijos nuvylė ir morkos, ir burokėliai, nors moteriškė sako augina penkiolika metų kai kurias veisles, o kitas septynis metus. O Čilės dieduko ir morkos ir burokėliai geri.
Čilės dieduko veislė nugalėtoja. Ir geriausiai augo, ir skaniausi, ir lygtais greičiausiai išvirė. Turiu nugalėtoją, kitais metais gal dar kokių veislių pabandysiu.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Sau 30, 2014 7:31 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

71 burokėlių veislė:
https://exchange.seedsavers.org/catalog ... wse&cat=77

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Rgp 02, 2014 9:59 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Šiemet burokėlių veislė Egipski iš savos sėklos kažkodėl užaugino didelius lapus.
Prikabintas failas:
SAM_8812.JPG
SAM_8812.JPG [ 74.76 KiB | Peržiūrėta 8572 kartus(ų) ]

Autorius:  Gabriele [ Šeš Rgp 02, 2014 12:38 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Laimis Žmuida rašė:
Šiemet burokėlių veislė Egipski iš savos sėklos kažkodėl užaugino didelius lapus.

Dar prie Laimio pastebėjimo pridėsiu, kad tas mums labai gerai, nes burokėlių lapų blynai vienas iš pagrindinių valgių vasarą :)

Autorius:  Eimute [ Šeš Rgp 02, 2014 1:53 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Mano darže geriausiai vešantis lapiniai burokėliai (mangoldai), o jų turiu po truputį penkių veislių, - Čilojos deduko.

Autorius:  Gintare [ Šeš Rgp 02, 2014 4:12 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Gal ne i sia tema, bet pasidalinsite kaip burokeliu lapu bynus darot?:)
mano mama pamacius isbujojusias darzoves (ar tai burokeliai, ar pomidorai, kopustai ar bet kas kitas) visada sako, kad cia nuo mulciaus, kuriame yra azoto perteklius ir del to kaupiasi nitratai ir del to mes valgome stipriai uztersta maista:) grasina pamatuoti nitratu kieki:)

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Rgp 02, 2014 5:32 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Burokėlių ir kitų lapų receptas čia:
viewtopic.php?f=23&t=186

Peršerti nitratais turbūt galima žoliapjovine žolele, o normalus mulčius kaip tik priešingai veikia. Net jei dedi mėšlą ar kompostą, kur daug azoto, bet ant viršaus dedi normalų mulčią, tada nitratų pertekliaus pavojus sumažėja, nes mulčius duoda kitas medžiagas ir augalas nejausdamas trūkumo nekaupia nitratų perviršiaus.

Kaip tik dėl mulčiaus poveikio ir sakome, kad gamtinės žemdirbystės produktuose nesikaupia nitratai ir raginu visus tirtis nitratų kiekį ir stebėti šią situaciją. Nitratų testukų galima nusipirkti.

Autorius:  zoot [ Sek Rgp 03, 2014 7:33 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Pas mane irgi didelius/.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Rgs 10, 2014 7:35 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Anksčiau minėti Egipski burokėliai iš savos sėklos užaugino aukštus lapus man iki bambos.

Prikabintas failas:
SAM_9646.JPG
SAM_9646.JPG [ 106.88 KiB | Peržiūrėta 8486 kartus(ų) ]

Autorius:  zoot [ Tre Rgs 10, 2014 9:19 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Geri batviniai gaunasi, :D

Autorius:  Eimute [ Sek Rgs 14, 2014 9:37 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Pas mane tie Egipetskij kuklus kaip ir kitų dar trijų veislių burokėliai. Ten pas jūs kažkokie černobiliniai burokėliai :)

Autorius:  Fleitutė [ Pir Rgs 15, 2014 1:16 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Va ir aš kažkokių egiptietiškų burokėlių sėklų sėjau, bet jiems visai nesisekė augti, mamos iš turginės sėklos šiek tiek geriau augo, nors apskritai, tai nei normalių lapų, nei gumbų. bandysiu kitąmet labiau mulčiuoti, gal anksčiau pasėti juos reikia..?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Rgs 15, 2014 9:45 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Burokėlių yra veislių. Vienos užauga per šešiasdešimt dienų, kitos per devyniasdešimt, trečios per šimtą dvidešimt. Tai visada reikia pirmiausia žiūrėti veislę ir tik paskui kitus kriterijus. O burokėlių terminai sėjimo pagrinde yra du. Plukėms, ievoms sužaliavus - sėjama burokėliai vasaros derliui ir ievai ir vyšniai pražydus - žiemos derliui. Ką kada sėti žiūrime fenologiniame kalendoriuje. Šiame forume įdėti kalendoriai.

Šitie egipski pas mus pernai užaugo normalaus dydžio, lapai nesiekė kelių. Taip pat ir šiemet toje pat lysvėje jie auga žemesni. Bet vienoje lysvės vietoje užaugo ypatingai dideli, nes pasitaikė ypatingos sąlygos. Čia netikroje lysvėje visas veiksmas. :) Tiesiog po statybų buvo duobė žmogaus ūgio. Tai aš ją užkasiau pavasarį į dugną dėdamas molį, aukščiau velėną ir dar juodžemio užvežiau šiek tiek iš kitos sklypo dalies, nes trūko užkasti duobei. Tai štai ir rezultatas, įtariu azotu pertręštas. :) Bet čia turbūt tik šiais metais. Kitais metais turėtų situacija normalizuotis.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Geg 05, 2015 7:01 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Ar yra kas labai labai domisi burokėliais?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Rgs 14, 2015 7:20 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Šiemet testavau septynias burokėlių veisles: Lietuvos mokslininkų sukurtas Kamuoliai, Ilgiai, Joniai, lenkų Nachiowski, iš Amerikos parsisiųstų Crapaudine, Lutz, McGreggor Favourites ir Čilės dieduko burokėlių.

Šių metų laimėtojai Nachiowski, Lutz ir Čilės dieduko burokėlių veislės.

Pagal derlių ir išvaizdą geriausiai augo Kamuoliai, Lutz ir Nachiowski. Jie užaugino ir didžiausius burokus. Joniai augina kiek mažesnius šakniavaisius. Labai nuvylė lietuvių Joniai ir Kamuoliai savo skoniu. Mokslininkai teigia, kad lietuvių ir kitų buvusių Tarybų sąjungos šalių selekcininkai išvedinėja veisles atsižvelgdami į skonį, o vakariečiai tik į derlingumą, atsparumą ligoms, transportabilumą, sandėliavimosi savybes, išvaizdą... Deja, vakariečių veislės šį kartą stipriai pralenkė lietuviškas. Lietuviškos palyginus netgi neskanios. Beje, lietuvių Ilgiai yra skani veislė. Saldi. Bet trūksta burokiškumo skonio. Neauginčiau Ilgių tik dėl jų formos – jie pailgi ir juos labiau puola pelės, nes jie išsikišę virš žemės. Dideliuose laukuose kur pelės neturi galimybės apėsti viso lauko arba miesto, kaimo teritorijose kur pelės yra išnuodytos Ilgiai burokėliai galėtų būti gerai vertinami. O gamtinėse teritorijose kur pelių skaičius yra normalus, tai rinkčiausi nepailgas veisles, apvalias arba auginančias šakniavaisius po žeme, kad pelės neprieitų ir nepridarytų žalos. Jeigu pelės negraužtų, tai forma išeitų į naudą, nes pailgas burokėlis lengviau išverda nei apvalus. Bet derlingumas ir sandėliavimosi savybės pailgų burokėlių prastesnės.

Nieko gero negaliu pasakyti apie seniausią žinomą burokėlių veislę Crapaudine. Nors jai apie tūkstantį metų, bet iš jos nei derlingumo, nei skonio, nei kvapo nepavyko išgauti. Tiesiog nėra ten ko valgyti, šakniavaisiai pailgi bet labai mažiukai. Nebent laikyti kolekcijose tokią veislę dėl jos senumo ir originalumo, bet valgyti ten nėra ko.

Galbūt Crapaudinės giminaičiai yra McGreggors Favourites. Jie irgi pailgi kaip morkos, stipriai raudonais lapais. Derlingesni, bet derlius vis tiek per mažas, kad auginčiau. Skonis irgi nėra pasakiškas.

Nachiowski auginu jau du metus. Pernai metais jie irgi buvo nugalėtojai. Tai kol kas vienintelė veislė parduodama Lietuvos sėklų parduotuvėse, kurią rekomenduočiau kitiems auginti.

Čilės dieduko burokėliai jau keletą metų lyderiauja savo skoniu. Jų derlingumas kiek mažesnis, nei Lutz ar Kamuolių, šakniavaisiai mažesni truputį, sudygsta vėliau, bet skonis atperka viską. Gavom juos Čilėje iš dieduko, kuris jau daug metų auginasi savo sėklas ir jas pardavinėja turguje. To žmogaus ir morkos labai skanios ir mangoldai geri, agurkai.

Na, ir šių metų atradimas – Lutz burokėlių veislė. Jie ne tik skanūs, bet dar ir derlingi, užaugina didelius šakniavaisius. Šie burokėliai saldesni už Čilės dieduko ar Nachiowski. Saldumas gali užstoti burokiškumo skonį, bet man saldumas labai patinka.

Autorius:  Eimute [ Pir Rgs 14, 2015 11:51 am ]
Pranešimo tema:  Re: Burokėlių veislės

Ačiū, labai vertinga informacija

Puslapis 12 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/