Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 9:43 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Ket Bir 27, 2013 3:39 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Šiemet esu džiugiai nustebintas žirnių veisle "Respect". Tai lauko žirniai, sėjami laukuose ir nuiminėjami kombainais. Juos žiemą valgome. Verdame košes. O pasirodo, kad jie tinka valgymui ir kaip šparaginiai. Šiemet užaugo kartu su ankstyvaisiais šparaginiais žirniais, gal net kiek anksčiau. Bet sėjom tik 4.26. O jie yra lygiasėkliai, ne taip bijo šalnų, tai galima sėti ir anksčiau.

Dar vienas dalykas kodėl gerai juos naudoti vietoje šparaginių yra tas, kad šparaginiams nereikia išskirti atskiro ploto. Juk nežinia nei kiek sėklų pasilikti reikia šparaginių, nei kiek jie vietos užims, paskui kai nusiima, tai ką į jų mažą vietą pasodinti. O su Respectais iš visos eilės skirtos žiemai prisirenki kiek nori žirnių ankščių, o kitas palieki - tegu bręsta žiemai. Paskui nuimama viskas kartu - didelis plotas ir sodinti vėl gali iš karto didelį plotą. Nėra terlionės.

Tik aišku skonio jie nefantastiško. Bet užtat vienodo skonio su dabar mano auginamais šparaginiais ankstyvais. O šparaginiai "Ambrozija" yra saldūs ir pralenkia abu aukščiau minėtus. Bet Respectai irgi pakankamai gerai valgomi. Ir surinkti lengviau, nes labiau matosi, nes Respectai yra pusiau belapiai.

Labai derlingi. O be to ir atramų jiems nereikia. Šparaginiams reikia, o šitie laikosi už savęs. Dar vienas pliusas.

Plius šiandien jau Respectai subrandino ir žalius žirnelius. Pasirodo nekartūs ir gali būti valgomi kaip žalieji žirneliai. Respectų galima gauti iš ūkininkų. Pardavinėja kilogramais.

Kol kas aš labai patenkintas šia veisle. Žiūrėsim kaip bus toliau.

Štai taip atrodo, tik pas mane daug tankiau susodinti, nes lysvėje ir iš tarpulysvių gauna daugiau šviesos.

Prikabintas failas:
respect.jpg
respect.jpg [ 87.28 KiB | Peržiūrėta 5438 kartus(ų) ]


Informacija iš interneto:
http://www.rapsai.lt/produktai/seklos/zirniai/respect

Derlinga, labai atspari išgulimui ir grūdų išbyrėjimui iš ankščių!

Pusiau belapių žirnių veislė sukurta Danijoje, Maribo Seed A/S sėklininkystės firmoje. Veislės ūkinio vertingumo tyrimai atlikti 2007-2008 m. Šilutės, Kauno ir Utenos AVT stotyse. Tyrimo metais gautas vidutinis 4,89 t/ha grūdų derlius, o didžiausias - 7,77 t/ha išaugintas 2008 m. Kauno AVT stotyje. Lietuvoje registruota 2009 m.

Grūdai vidutinio stambumo, 1000 jų vidutinis svoris - 234,50 g. Atskirais tyrimo metais išaugintuose 'Respeckt' veislės žirnių grūduose nustatytas vidutinis baltymų kiekis sudarė 22,0-22,3 proc. Augalų vidutinis aukštis - 82 cm. Jų atsparumas išgulimui įvertintas net 8,4 balo. 'Respect' veislės žirnių atsparumas išgulimui tyrimo metais įrengtuose bandymuose buvo įvertintas net 1,5 balo daugiau už standartinių 'Tinker' ir 'Canis' veislių. Grūdai labai gerai laikosi ankštyse. jų atsparumas išbyrėjimui iš ankščių įvertintas net 8,8 balo.

Veislė vidutinio ankstyvumo. Jos augalų vegetacijos periodo vidutinė trukmė - 90 dienų.

Veislės tyrimo metais įrengtuose bandymuose askochitozė pažeidė tik iki 5 proc. augalų. Šios veislės augalai yra jautresni miltligei.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Pen Lie 05, 2013 9:11 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Dar labai mėgstu žirnius "Protor". Tai - žalieji žirneliai. Jų ankštys stambios ir patys žirneliai dideli. Yra ko pavalgyt. Ir skanūs. Vidutinio vėlyvumo veislė, tai prieš juos dar reikėtų užsiauginti ankstyvesnių kokių nors. Bet svarbiausia skonis. Šitie man labiausiai patinka.

"Prancūzijos firmos „Clause“ veislė. Augalai būna 80 cm aukščio. Ankštys labai stambios, jose subręsta po 8-10 labai stambių, tamsiai žalių, raukšlėtų sėklų, kurios beveik du kartus didesnės už kitų veislių žirnių sėklas. Tinka vartoti šviežius, šaldyti ir konservuoti."

http://www.sonis.lt/lt/irniai-sjamieji/ ... 92785.html


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Pen Lie 05, 2013 7:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Visgi Respect žirniai nugriuvo. Gal pas mane žemė per derlinga, tai šovė į viršų ir nugriuvo. Teko paramstyt. Kitais metais paremsiu iš karto.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Pir Lie 08, 2013 7:56 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Turim aukštus šparaginius žirnius, kurių veislės nežinau. Jei nieko nemaišau, tai parsivežėm juos iš Čilės. Labai saldūs, ankštys trumpos, septynių cm ilgio ir storos, valgoma su visais žirneliais ir ankštimi. Dera liepos pradžioje. Labai įdomūs žirneliai pralenkiantys daugumą mano augintų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Pir Rgp 19, 2013 10:56 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Paskaičiavau koks derlingumas mano žirnių "Respect". Išeina 4,23 t/ha. Laukuose gaunasi apie tris tonas iš hektaro. Plius dar daug išmetėm sukirmijusių. Trumpai tariant derlingumas sodinant rankomis ir prižiūrint iš ploto vieneto gaunasi didesnis nei sugeba pasiekti traktoriais ir pesticidais. Aš čia ne dėl gyrimosi, tiesiog noriu paskaičiuoti kurias kultūras labiau apsimoka auginti, kurias ne, o palyginimas su tradicine žemdirbyste tik kaip pašalinis efektas gavosi. Įdomu kiek pupų užaugo iš hektaro. Reikės paskaičiuoti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Šeš Lap 16, 2013 6:03 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Paskaičiavau pupų derlingumą. Parašysiu į pupų temą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Šeš Rgp 02, 2014 10:28 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Prikabintas failas:
SAM_8161.JPG
SAM_8161.JPG [ 85.4 KiB | Peržiūrėta 4875 kartus(ų) ]

Prikabintas failas:
SAM_8162.JPG
SAM_8162.JPG [ 75.75 KiB | Peržiūrėta 4875 kartus(ų) ]


Žirniai mėlynomis ankštimis. Viduje žirniai žali. Užauga dviejų metrų aukščio. Žali nevartojami, tinka tik virimui.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Šeš Rgp 02, 2014 2:06 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Kas čia per keisti žirniai? Pas mane irgi keli tokie atsirado. Dėl įdomumo visas sėklas išsaugojau ir vėl pasėjau. Dabar tokių žirnių turiu daugiau. Jie gražiai žydi. Bet paragavau žalius žirnelius. Skonis aitrokas. Gal jie dekoratyviniai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Šeš Rgp 02, 2014 5:24 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Mes tai nusipirkom sėklų parduotuvėj. Bandysiu virt, gal valgomi. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Ket Rgp 07, 2014 9:46 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Turiu ir aš violetinių žirnių. Tikrai ne koks skonis, daugiau jų nesėsiu. Kadangi buvo pasėta didelė lysvė ir niekas nevalgė, tai nuskynus planavau užšaldyti, tačiau juos išaižius, po kurio laiko jie patamsėjo, o lukštenant dar ir rankas nudažė :). Na, bet sriuboje valgomi...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Žirnių veislės
StandartinėParašytas: Pen Rgp 08, 2014 5:40 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Tai visi žirniai skirstomi į žaliuosius daržo žirnelius ir lauko žirnius. Žalieji žirneliai valgomi šviežūs, o visi lauko žirniai šviežūs neskanūs. Kartumas jaučiasi. Jie vartojami sudžiovinti ir išvirti. Tada jie būna skanūs.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007