Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Darbų kalendoriai
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=43&t=86
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Bal 16, 2013 7:09 am ]
Pranešimo tema:  Darbų kalendoriai

Manęs vis klausia kiek laiko reikia praleisti darže, kad užsiauginti daržovių visiems metams. Kiek mes laiko sugaištame darže. Taigi, šį kartą bandysim skaičiuoti. Nors apytiksliai.

Kolkas skaičiukai tokie:
pavasarinis šienavimas 8 val.
techninių kultūrų sodinimas 1 val.
aviečių sutvarkymas 1 val.
sėja 10 min.

Labai drausmina toks skaičiavimas. Susivoki, kad negerai tiek laiko praleisti tokį paprastą darbą darant ir pradedi mąstyti kaip čia suefektyvinti procesą.

Pabandykit paskaičiuoti ir jūs. Ir patiems bus į naudą, ir mums labai įdomu kiek kiti sugaišta daržuose. Nebūtina viešai rašyti. Galima asmeniškai į sąsiuvinuką ar kompiuterį. Gal pagaliau sužinosime kiek laiko reikia užauginti vienam burokėliui. :)

Autorius:  snaige [ Šeš Bal 20, 2013 8:13 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

O ką vadinate "techninėmis kultūromis"?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Šeš Bal 20, 2013 8:24 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

Techninės kultūros yra pagalbinės kultūros. Jų nevartojame maistui, o auginame tam, kad padėti užaugti pagrindinėms valgomoms kultūroms. Pavyzdžiui, mes pasėjome garstyčias ir pupas tam, kad jos surinktų saulės spindulius dabar kai dar nėra pagrindinių kultūrų, kad priaugintų mulčio, kad sumažintų piktžolių skaičių.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ant Bal 30, 2013 6:11 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

Ką gi, pavasarinis šienavimas pas mus baigtas. Taigi, galima susumuoti rezultatus. Iš viso sugaišau 15 valandų. Mulčias bus skirtas pagrinde bulvėms ir šiek tiek daržui. Tarkime, kad užsiauginsime dešimt maišų bulvių. Reiškia viena valanda šienavimo maišui. Plius dar bus kito darbo - pasodinti bulves, apravėti ir uždėti vasarinio mulčio, nuimti derlių. Bet kai pagalvoju, kad jei reikėtų man sukasti dirvą, tai mano darbas palyginti buvo labai lengvas. :)

Savo šienavimą įvertinčiau keliais šimtai litų. Už tiek pinigų galima prisipirkti bilekiek mulčio. Bet man savas mulčias kažkaip arčiau širdies. Ne viskas gi pinigais matuojama.

Šienavimo skaičiavimas man parodė koks brangus mano darbas. Ir iš karto užsimaniau pataupyti. Pernai dalį mulčio naudojau tik bulvėms. Antros funkcijos nebuvo. O šiemet - TAIP NEBEDARYSIU! Nes kažkaip susigriebiau, kad darbas brangus. Todėl visą šieną sudėsiu prie medžių ir krūmų, ir ten auginsiu bulves. Tai ir bulvės užaugs, ir medeliai geriau augs. O į tas vietas kur pernai neapgalvotai sodinau bulves su mulčiumi sodinsiu ar sėsiu kitas kultūras. Velėna po bulvių ten jau dalinai nupūdyta.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Geg 12, 2013 8:03 am ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

Na, medžių sodinimas šį pavasarį daugmaž baigtas, nes lapai išsprogo jau ir ąžuolų. Medžių sodinimui sugaišome daugiau nei keturiasdešimt valandų ir pasodinome apie 300 medelių ir krūmelių. Per dieną pasodiname apie keturiasdešimt medelių. Nuėjimas, suradimas, iškasimas, atnešimas, vietos parinkimas, duobė, vandens atnešimas, įsodinimas, užmulčiavimas.

Pagalvojau, kad per mažai skyrėm laiko medžių sodinimui, nes medžiai yra ilgaamžis mechanizmas. Pasodini vieną kartą, o naudos gauni kiekvienais metais. Jei šienavimo laiką būčiau skyręs medžių sodinimui, tai turėčiau šimtu medžių daugiau. O šimtas slyvų, trešnių, kriaušių ir obelų jau yra šis tas. :)

Rudenį reikės rimčiau užsiimti medžių sodinimu. Daugiau laiko tam skirti.

Autorius:  nawjia [ Sek Geg 12, 2013 9:39 am ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

O kur tuos medžius sodinote, savo sklype?

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Geg 12, 2013 5:23 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

Taip, pas save prie namų, sodyboje.

Autorius:  errnute [ Sek Lap 02, 2014 2:50 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

Laimi, ka Jus turite omeny, rasydamas apie medeliu sodinima "suradimas"? Esu dar naujoke siame forume, gamtine zemdirbyste giliau nagrineti pradejau nesenai, todel atleiskit, jei klausimas pasirodys kvailas.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Sek Lap 02, 2014 11:01 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

Viskas gerai, nesidrovėkit klausinėt. Klausimus mes čia labai mėgstam. "Suradimas" reiškia tiesioginį medelio suradimą. Eini, žiūri trešnė - kasi. Eini toliau - slyva - kasi. Parsineši ir pasisodini kur tau reikia.

Tiesiog reikia pažinoti kaip medeliai atrodo, kaip jie kryžminasi. Atsimenu senais laikais viena moteris skundėsi kaip čia mes vis randam miškuose ir pamiškėse visko, o pas ją apylinkėse nieko neauga. O kaip tik nuvažiavom į jos miškus ir pilna trešnių. Reikia tik atkreipti dėmesį. Sodybų tinklas Lietuvoje labai tankus ir gyvūnai išnešioja sėklas, todėl visur galima visko rasti. :)

Beje, Lietuvos įstatymai draudžia imti sodinukus iš miško.

Autorius:  zoot [ Pir Lap 03, 2014 8:19 am ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

Lietuvoje draudžia dalintis sodinukais.
Matysiu Ropės padėjėją ,ką jūs jai pasakytumėt.

Autorius:  Eimute [ Pir Lap 03, 2014 10:31 am ]
Pranešimo tema:  Re: Darbų kalendoriai

Siekti pakeisti kvailus įstatymus, kurie nežinia kam priimti.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/