Cituoti:
O jeigu jie "susidomės" ir išsikels į kaimą, tai kur dėsis stirnos, vilkai, briedžiai ir pan., kuomet kiekvienas norės savo krosnį pasikūrent ir n hektarų žemės/daržų nuo jų apsitvers?
Visuomenėje procesai vyksta labai lėtai. Niekada nebūna taip, kad staiga visi ima ir pakeičia savo gyvenimą. Net jei elektra dingtų ar meteoritas trinkteltų, tai vistiek visi nepereitų į kaimus. Jau geriau mirtų, nei imtų žemę dirbti. Tiesiog taip sunku yra žmogui pasikeisti, kad jis greičiau mirtų, nei kardinaliai pasikeistų. Greičiausi pokyčiai kurie vyksta žmonijoje yra revoliucijos. Jos skausmingos ir nusineša daug aukų. Bet tai yra greičiausias procesas. Ir jei pažiūrėsime kaip viskas pasikeitė po revoliucijos, tai pamatysime, kad ne tiek jau daug ir tepasikeitė. Tai nematau šansų, kad
staiga kažkas įvyktų visuomenėje. Procesas bus lėtas, esanti karta nelabai pasikeis, didesni pokyčiai prasideda nuo mūsų vaikų...
Stiprus judėjimas iš miestų prasideda kiekvienoje šalyje pasiekus tam tikrą lygį. Amerika į užmiestį jau seniai kraustosi, Lietuva dar tik pradėjo. Išsikrausto pirmiausiai turtingieji, ekologai, madingieji ir kiti pagavę naujus vėjus. Tikrai kiekvienoje šalyje tarsi mada kyla kraustytis į miestus, o po to - atgal iš miestų. Net matosi ore tvyranti ideologija. Tačiau visur viskas vyksta labai lėtai. Jokių katastrofų neįvyksta. Kažkas emigruoja iš kaimo vietovės į geresnę šalį, kažkas iš miesto užima jo vietą, kažkas iš kitos šalies užima miestiečio vietą, kiti panašūs procesai vyksta, bet nei katastrofos, nei skausmingos greitos revoliucijos kaip nėr taip nėr. Tai, trumpai tariant, aš visai nepergyvenu. Nieko staigaus ir blogo neatsitiks.
Bet tai nereiškia, kad mes negalime svajoti arba užsibrėžti tikslų, kuriuos galės pasiekti tik mūsų vaikų vaikų vaikai... Esame žmonija ir kažkur judame. Arba patys išsikeliam tolimus tikslus, ideologiją, susistatom pasaulėžiūrą arba už mus kažkas kitas iškels ir vedžios mus kaip nori ir kur nori, primes savo ideologiją.
Tai kai sakau, kad kainos dabar numuštos ir būtų gerai, kad viskas grįžtų į savo vietas, tai turiu mintyje tolimus siekius. Gamtinė žemdirbystė irgi yra ideologija, pasaulėžiūra, filosofija, programa ir į ją įrašome tam tikrus kodus. Kai kuriems žmonėms patinka sukurtoji filosofija ir jie pradeda elgtis pagal sudėliotą sistemą. Taigi, kaip užsibrėšime ateitį, kokius tikslus išsikelsim ir jei nusišypsos laimė ar būsim pakankamai profesionalūs, kad įtikinti ateities kartas, kad mūsų filosofija yra labai faina, tada taip ir gyvensime.
Taigi mano rašomi tikslai yra į ateitį. Būtų gerai, kad ateityje teršalų neliktų nei ore, nei vandenyje, nei dirvožemyje... Deja, miesto tipo susigrūdimai prie to priveda. Kažkaip po truputį žmonės turės persiprogramuoti ir išmokti gyventi ne miestuose. Bet tai ne šioje kartoje ir dar negreitai. Net jei dauguma to užsimanytų, tai vistiek tai neįvyktų staigiai, nes viena yra norėti, kita yra išmokti taip daryti, pasikeisti.
O iš kitos pusės žiūrint, tai tu, nawjia, teisi. Gerai, kad šiuo metu kaina yra tokia, kokia yra. Turim ką susikūrėm, arba ką už mus kiti sukūrė. Šiuo metu geros kainos ir reikia tuo džiaugtis, tačiau kaip gyvensim ateityje? Ar norim taip kaip dabar gyventi ar kažką keičiam. Jei nepatinka užterštas oras ir upės, tai reikia kažką keisti. Ir sakyčiau vertybes. Vertybė turėtų būti švarus maistas, o ne pinigai, darbas, kelionės po egzotinius kraštus, kurortus, automobiliai ir visokie kiti daikčiukai kurie teršia orą. Ofisinis darbas nekuria švaraus oro. O štai teisingas žemės ūkis, permakultūra ir gamtinė žemdirbystė, išsikėlę tikslus į švarią ateitį. Tą ir bandom paliesti šioje temoje. Kur esame ir kur link einame.