Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kazlėkai
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=45&t=599
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Rgp 27, 2014 8:38 am ]
Pranešimo tema:  Kazlėkai

Pas mus nėra grybingi miškai, tai baravykais ir raudonviršiais negalim pasigirti, tačiau kazlėkų yra. Visai geras grybas.

Pastebėjimai iš šių metų grybavimo.

Ketvirtadienį delčia ir žvalgas pranešė, kad dygsta mažiukai kazlėkiukai, bet dar nerenkamo dydžio. Penktadienį pririnkom per valandžikę keletą kilogramų mažulių valgymui. Šeštadienį neturėjom laiko. Sekmadienį jau jie paaugę buvo, tai per valandą dviese dešimt kilogramų prisirinkom. Pirmadienį (penktoji diena po kazlėkų pasirodymo) vienas pririnkau per valandą ar pusantros aštuonis kilogramus. Sakyčiau geriausia diena, nes jie tada didžiausi, bet dar nesukirmiję. Antradienį vienas pririnkau devynis kilogramus per dvi su puse valandos. Bet jau ne taip įdomu rinkti, nes daug pakirmijusių. Na, ir trečiadienį galvoju jau neapsimoka eiti, nes bus patežę ir sukirmiję galutinai.

Geriausia diena buvo penktoji po dygimo. Kažin čia tik dabar taip ar visada taip būna?

Grybavimas labai efektyvus rankiojimo elementas. Darbo tik trys dienos, o priruoši visiems metams. Geriau būt raudonviršiai ir baravykai, tai jų apdorot nereikia, tačiau ir su kazlėkais galima per tris dienas visiems metams prisikonservuoti. Jei kartą per savaitę valgant grybus, tai reikia vieno slojkėlio grybų. Metuose penkiasdešimt savaičių, bet valgome ir šviežius grybus, tai tarkim kokia 30-40 savaičių reikia po slojkėlį. Iš dešimties kilogramų šviežių grybų gaunasi po dvylika slojkėlių. Tai per tris dienas galima pasiruošti virš trisdešimt slojkėlių kas pilnai užtenka visiems metams. Paties grybavimo tai gal tik septynios valandos, likusios - apdorojimas. Pas ką auga baravykai tai gal ir per vieną dieną visiems metams galima prisiruošti.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/