Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Biologinis ritmas
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=48&t=260
Puslapis 11

Autorius:  Vinga [ Sek Spa 13, 2013 9:53 pm ]
Pranešimo tema:  Biologinis ritmas

Man asmeniškai, labai įdomu, kaip susireguliuoja kasdieninis ritmas, kai absoliučiai atsisakoma išorinių dirgiklių: laikrodis, telefonai, TV, kompiuteris ir pan. . Kas išaiškėja atsisakius elektronikos? Aš tokios patirties tikrai neturiu. Nebent labai trumpai :). Bet gal kas nors turi tokią neseną patirtį?

Autorius:  nawjia [ Pir Spa 14, 2013 11:18 am ]
Pranešimo tema:  Re: Biologinis ritmas

Manau, kad didžiausią įtaką bioritmui turi (šalia tų psichologinių) tamsos ir šviesos ritmas, t.y. bioritmas kaip aš suprantu ir remiasi į šviesos/tamsos kaitą.
Atsisakius dirbtinio apšvietimo, turėtų pasijausti kokie tai pasikeitimai.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Spa 14, 2013 7:28 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Biologinis ritmas

Taip taip, be dirbtinio apšvietimo mano kūnas pradeda veikti kitu ritmu. Kokioje nors stovykloje kur nėra elektros ar panašiose vietose kur nėra galimybės įsijungti lemputę organizmas iš karto leidžiantis saulei ir temstant natūraliai užsimano miegoti. O jei yra galimybė apsišviesti, tada miegoti nesinori. Pastebėjau šitą.

Autorius:  nawjia [ Pir Spa 14, 2013 7:57 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Biologinis ritmas

Turėtų keistis ir hormonų gamyba, bet įtariu, kad tam yra reikalingi ilgalaikiai, keletą metų trunkantys eksperimentai. Kiek girdėjau, kažkokios moterys yra bandžiusios, tai ten kalba buvo apie moteriško ciklo reikalus. Bet nepamenu nieko labai konkrečiai.

Autorius:  Vinga [ Pir Spa 14, 2013 8:23 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Biologinis ritmas

Aš tik prisimenu, kad kai maža miegodavau vasaros metu ant šienio, tai atsibusdavau saulei kylant, nes spigindavo pro plyšį ir poto būdavo sunku užmigti.

Autorius:  SauliusJ. [ Ant Spa 15, 2013 8:58 am ]
Pranešimo tema:  Re: Biologinis ritmas

Cituoti:
Kiek girdėjau, kažkokios moterys yra bandžiusios, tai ten kalba buvo apie moteriško ciklo reikalus. Bet nepamenu nieko labai konkrečiai.

Va kaip rašo:
Cituoti:
analizuojant menstruacinį ciklą, reikia skaičiuoti ne paras, o mėnulio ciklo periodus. Mėnulio ir moters ciklai turi po keturis periodus: mėnulio – delčia, jaunatis, priešpilnis ir pilnatis, mėnesinių – folikulinis, ovuliacinis, geltonkūnio, menstruacijų. Moterims tai labai svarbu, nes jų ciklas, tai yra mėnulis, pilnai modeliuoja biologinių membranų būsenas ir fazinius perėjimus. Pas vyrus šito nėra (dėl to ir sakoma, kad moterys turi PMS) :)

Kai kurios dabar šį straipsnį skaitančios moterys gali imti prieštarauti, teigdamos, kad jos yra sveikos ir jų ciklas pastovus, tačiau su mėnulio fazėmis nesutampa. Patarimas joms: pradėkite gyventi necivilizuotai, be elektros, ir pamatysite kaip jūsų ciklo trukmė pasikeis.

1975m. Louise Lacey knygoje aprašoma jos pačios ir 27 jos draugių patirtis, kai pašalinus visus dirbtinius nakties šviesos šaltinius, visų moterų mėnėsinių ciklas pradėjo sutapti su mėnulio fazėmis. Gudri ta gamta, nes vaikus pradėti sugalvojo tada, kai žemėje visiška tamsa ir ramybė - per delčią. Laimingiausi tie vaikai, kurių mamų ciklas juos pradedant buvo sinchroniškas su mėnuliu.

Moters pirmoji ciklo fazė (delčia, jaunatis) estrogeninė – sterolinė, membranos uždarytos, anabolizmas. Žinant jau tai, galima pastebėti ar teisingai vyksta apykaita medžiagų organizme – jei testo matavimai rodo, kad esate katabolizme, reiškia jūsų medžiagų apykaita sutrikusi. Iš to galima matyti pas ką yra užsitęsusi estrogeninė fazė, pas ką iš viso jų per daug, nes trūksta dar ir progesterono, tai yra pastoviai dažniausiai sėdi su uždarytomis membranomis. Esant šiems sutrikimams bus ciklas nepastovus (ovuliacija negalės įvykti laiku, cistų susidarymas vyks ir t.t.)

Sekanti mėnesinio ciklo fazė (priešpilnis ir pilnatis) yra diametraliai priešinga, nes hormonų santykis pakinta – nusėda estrogenų ir padidėja progesterono. Šios fazės metu kai kurioms moterims beria veidą, tai kalba apie tai, kad membranos atsidarė ir pasileido aktyviai „horizontalus“ ciklas. Pagal šiuos požymius galima spėti, kad įvyko ovuliacija (moterys, kurių metabolizmas normalus ir veikia kaip laikrodis, visada žino kurią dieną įvyksta ovuliacija). Kai tik folikulas plyšta, toliau gaminamas progesteronas, kuris dar labiau padidina membranų pralaidumą (jei moteris pastoja, kad būtų normalus maitinimas vaisiui, priešingai negu pirma anabolinė fazė, kai kiaušialąstė turi būti užauginta).

Šaltinis: http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... ia_TESINYS

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/