Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Pen Kov 29, 2024 2:03 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Tre Vas 19, 2014 6:38 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Labiausiai norisi sužinoti, ką būtų galima išsiauginti iš daigų, nes pirmais metais neturiu purios žemės sėklai berti, o kasti nenorėčiau, laukčiau kitų metų kol su mulčiu nupūdysiu (augindama bulves).

Iš daigų galima auginti pomidorus, agurkus, kopūstus vasarinius, kopūstus žieminius, kaliaropes, salierus šakninius ir lapinius, porus, visus kitus kopūstinius, salotas, moliūgus, patisonus, aguročius, cukinijas, dumplainius, pekino kopūstus, burokėlius, kai kuriuos griežčius ir dar ką pamiršau paminėti.

Be to, jums nebūtina nupūdyti vien su bulvėmis. Kiti augalai taip pat reikalauja daug mulčio, lengvai auga ir galite pūdyti ir su jais. Pavyzdžiui, su pomidorais ir dumplainiais. Jiems gali bet kiek mulčio pridėti ir lengvai auga.

Kaip su pupų auginimu kartu su bulvėmis? Senovėje močiutė augindavo kartu toje pačioje vagoje. Ar galima būtų sodinti su bulvėmis po šiaudais, tik pradaiginti?

Jau rašiau atsakymuose apie bulves ir pupas, pasiskaitykit plačiau atsiųstoje medžiagoje. Mano manymu to neapsimoka daryti. Lengviau prižiūrėti nemaišytas kultūras, o apsaugą teikia laukinės žolės augančios šalia lysvės.

Kas dar iš daigų be didelio vargo pievoje augtų? Cukinijos, moliūgai, agurkai, gal kopūstai? Kažkaip atrodo, kad tiktų, kas augina vaisius ant žemės, o šakniagumbiai turėtų palaukti puresnės žemės.

Taip, išskyrus topinambus. Juos galima pirmais metais į velėną sodinti.

Kažkur buvo paminėta dėl pelėžirnių (nuto žirnių) auginimo pas mus. Prieš kokį 12 metų mama bandė auginti iš atvežtinių sėklų (iš Ispanijos), sudygo ir užaugo puikiai, net žydėjo. Labai gražiai atrodė, tik nespėjo, ar netinkamos sąlygos derliui buvo (sėjo kartu su žirniais).

Avinžirniai, o ne pelėžirniai. Dar kitaip vadinami nuto žirniais. Taip, Lietuvoje jiems sunku. Nespėja subręsti. Bet, kita vertus, kai kurias rūšis bando auginti Lietuvoje žmonės, eksperimentuoja.

Labai nustebinot dėl saulėgražų. Kaip tai gali būti pagrindinis maistas? Labai daug darbo prie lukštenimo. Juk saują saulėgražų išlukštent jau yra ką veikt. Man saulėgražos iškart asocijuojasi su nudrengtais daugiabučio kiemo suoliukais aplink prispjaudytais lukštų :)

Trečią kartą rašau apie saulėgrąžas, pasiskaitykite plačiau atsiųstoje medžiagoje. Teisingai sakote, kad saujai saulėgrąžų išlukštenti reikia daug darbo. Tačiau tos saujos jau užtenka, kad pavalgyti. Ir nereikia skirti papildomo laiko darbui. Galite lukštenti užsiimdamas kita veikla, kuri nereikalauja rankų. Pavyzdžiui, pasivaikščiojimo metu, mokymosi metu. Kol skaitote šiuos mokymus, tol lukštenate saulėgrąžas. Jų nedaug reikia, kad pasisotintum.

Mieste saulėgrąžų lukštai yra šiukšlės, gamtoje jos yra mulčias, trąša. Meti į žolę ir nesimato.

Turiu problemų su pupom. Sudygt sudygsta, bet kai reikia tiems stiebeliams prasimušt pro mulčią tai kažkaip sunkiai jiems ten sekasi. Manau, kad šitam etape jos iššvaisto daug energijos. O tas atsiliepia ir derliui. Ar bandyt praskėst mulčią toj vietoj? Bandžiau tą vietą praskėtus laikyt, bet kažkaip nesėkmingai: daug varpučio pradėjo lįst... Kasdien prižvelgt negaliu, galiu atvažiuot 1-2 kartus per savaitę.

Kokios auginimo taktikos patartumėt laikytis?


Kiekvieno sava taktika ir tik jis pats žino, kuri jam geriausia. Aš čia tik pasamprotauti galiu. Galbūt pabandykite dėti mažai mulčio. Pro mažą sluoksnį lengviau prasikals pupos, o kai prasikals, tada apmulčiuosite stipriau. Pupos sodinamos anksti pavasarį, kada žemė ne taip greitai išdžiūna, todėl ir mažas mulčio sluoksnis yra pakankamas drėgmei išlaikyti.

Taip pat, jei auginate lysvėse pupas, tada galite mulčiuoti tik tarpueilius, o ten kur pasodintos pupos – nemulčiuoti. Pamulčiuoti, kai išdigs.

Dar galima bandyti sodinti kitaip. Jūs turbūt pirmiau pasodinat pupas, o paskui užmulčiuojate. Galbūt pavyktų jums pirmiau uždėti mulčią, o paskui pagaliu padaryti skylę mulčiuje ir įdėti pupą. Tada gaunasi atvira vietelė pupai ir ji gali nevaržoma iškelti savo stiebą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007