Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Sek Bal 02, 2023 9:16 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Pir Sau 12, 2015 8:27 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Idėja labai paprasta. Gaunate aštuonias–penkiolika veislių morkų. Jas susėjate į lysvę. Viena eilutė – vienos veislės morkų, kita eilutė – kitos veislės, trečia – dar kitos. Arba galite po dvi eilutes sėti, tada gausite tikslesnius rezultatus. Svarbiausia, kad veislės būtų pasėtos tokioje pat vietoje, tokiu pat metu, tą patį sezoną ir lygiai taip pat prižiūrimos. Jeigu veislėms suteikiame lygiai tas pačias sąlygas, tai užaugusius rezultatus labai lengvai galėsime palyginti ir išsirinkti sau geriausią variantą ar porą, kuriuos ir sėsime kitais metais.

Pasėjus nusibraižote žemėlapį, kad užaugus morkoms galėtumėt atrinkti kur kokia veislė yra.

Užaugusias morkas išrauname ir uostome, ragaujame, lyginame jų derlingumą, žiūrime ar veislė nelinkusi šakotis, ar gražūs tiesūs šakniavaisiai, ar patogios naudojimui morkos, ar nesumedėję... Susigalvojate kokius tik jums tinka kriterijus, bet svarbiausias – skonis ir kvapas. Žmonių skirtingi skoniai, tad ir morkas, gali būti, atsirinksite visi kitokias. O gal ir tokias pačias. Pažiūrėsime.

Tą patį reikėtų padaryti ir su burokėliais, ridikėliais, kopūstais, pomidorais, agurkais ir kitomis daržovėmis, kurių yra daug veislių ir kurios stipriai skiriasi viena nuo kitos.

Įvertinkite savo jėgas. Vienas žmogus sugebės atsirinkti tik morkas šiemet, kitas – dar ir pomidorus, trečias sugebės taip susėti penkias rūšis daržovių. Kiekvienas savo tempu.

O šių mokymų esmė – tokiu būdu pasėti nors vieną rūšį daržovių. Jeigu kas nors nepasės nė vienos rūšies daržovių, toks žmogus iškrenta iš mokymų. Čia mokymasis vyksta per praktiką ir jeigu praktika nevykdoma, tai mokymasis nevyksta ir vadinasi žmogui šie kursai nereikalingi.

Šios praktinės užduoties metu jūs ne tik atsirinksite sau geriausią veislę, užsiauginsite daržovių, bet ir išmoksite jas auginti. Kai pasėji skirtingas, tarkim, ridikėlių veisles vieną šalia kitos ir matai jas visas kartu augančias, tai labai gerai gali matyti visus niuansus ir suprasti, ar neauga dėl tavo kaltės, ar dėl oro, ar dėl veislės savybių. Auginant keletą veislių tarsi prisijaukini daržovę ir lengvai išmoksti auginti ją profesionaliai. Taip yra todėl, kad vienu metu matosi daug daug niuansų ir iš jų galima daryti išvadas.

Vykdydami šią užduotį mes galime padėti vieni kitiems. Pirmas dalykas, jums reikia susirasti sėklas. Reikia išsiaiškinti iš kur gaunamos sėklos, galbūt galima kooperuotis ir parsisiųsti sėklų iš kokių nors gerų internetinių užsienio svetainių, galbūt kas nors jau turi gerą veislę ir gali pasidalinti savo sėklomis. Įdėkite savo jau įsigytų morkų sąrašą, burokėlių sąrašą. Pasakykite kitiems kur gavote šią veislę, pasidalinkite, nes sėklų pakelyje yra daugiau nei reikia eksperimentui. Galima visiems kartu surinkti veislių kolekciją ir ją pasidalinti ir auginti. Dar būtų įdomiau, tik nežinia, ar visi norės to ir kaip padaryti su logistika, t. y. kaip pristatyti visiems reikiamas sėklas. Kai kurie iš jūsų gyvena tame pačiame rajone, tad galite grupuotis į smulkias grupeles ir keistis sėklomis.

Taip pat vykdant užduotį gali iškilti kitų klausimų. Pavyzdžiui, svarbu žinoti, kad negalima pirkti F1 ir H raidėmis pažymėtų sėklų. Jos neturi ateities. Jūs renkatės veislę, geriausią veislę, kurią auginsite nuolatos. O sėklų iš F1 ir H hibridų tokių pat negalėsite pasidaryti, būsite priklausomi nuo firmos, kuri gali sėklų padaryti, o tokios firmos su laiku pašalina iš prekybos jūsų pamėgtą veislę ir prikuria naujų. Jūs vėl turėsite atsirinkinėti, vargti. Geriau iš karto nepirkti F1 ir H raidėmis pažymėtų sėklų. Štai tokias sėklas jūs galėsite dauginti, t. y. užsiauginti patys. Ir visada turėsite tą mylimą atsirinktą veislę po ranka ir niekas iš jūsų jos neatims.

Taigi, kas neaišku su šia užduotimi iš karto klausiate šioje temoje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Sau 14, 2015 10:44 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Sau 13, 2015 10:49 am
Pranešimai: 2
Labas, Laimi, bet sitos uzduoties atlikimo laikas tai iki rudens?.. Mane kazkaip sutrikde tas temos sausis-vasaris-kovas pavadinimas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Sau 15, 2015 2:34 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taip, rezultatai rudenį, bet ar pasiruošta, tai jau matysis pavasarį. Iki sėjos juk reikia susirinkti sėklas. Sausis-vasaris-kovas kaip tik tie mėnesiai, kuriais yra gerai susirinkti sėklas tokiems eksperimentams.

Susėti reikės skirtingu laiku, priklausomai nuo to kokios rūšies daržovė. Pomidorus jau sėsim kovą, ridikėlius, morkas - balandį, daug kultūrų gegužę, kokias nors ropes, jei gausit - liepą. Derlius irgi skirtingu metu. Bet šį eksperimentą darysime kartu su kitais eksperimentais, t.y. tiesiog sodinsime daržą ir jį prižiūrėsime. Ir to sodinimo metu padarysime daug įvairių eksperimentų. Todėl aš to laiko neskaičiuoju. Išskirtinis laikas būtent šiam eksperimentui sausis-vasaris-kovas. O vasarą visi eksperimentai persipins. Pavyzdžiui, balandį-gegužę-birželį bus pagrindinė sėja. Ten praktikos metu mokysimės pasėti visas daržoves. Bus praktinė užuotis - pasėti, kurios metu įgysime žinių kaip sėjasi. Paskui gegužę-birželį-liepą bus praktinė užduotis - prižiūrėti. Ir atlikdami šias užduotis kartu dabaigsime ir šį sausį pradėtą eksperimentą.

Sausis-vasaris-kovas yra mėnesiai kada šis eksperimentas prasideda ir išsiskiria iš kitų eksperimentų tarpo. Laikas - kada jis matosi. Šis laikas charakterizuoja šį eksperimentą, o kitu laiku jo nesimatys. Be to, pagrininis darbas ir žinių įgyjimas vyksta būtent šiais mėnesiais. Juk jums reikia susirinkti sėklas. O susirinkimo metu ir įgyjate žinias apie sėklas, išmokstate viską apie jas. Būtent tam skirtas šis eksperimentas. O auginimo gali ir nebūti. Tarkim kas kitas užaugino ir davė jums paskanauti rezultatą. Jūs tik sausį-vasarį-kovą atidirbote prie šio eksperimento, įgijote žinias, o auginimą atlieka kitas žmogus. Matot, mokymasis vyksta, žinios įgyjamos būtent šiais mėnesiais.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Sau 16, 2015 7:56 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Pabandykime ir šią užduotį suskaidyti į mažesnius gabaliukus. Pradėkime nuo morkų. Parašykite ar jau turite atsirinkę morkų veislę, kurią sėsite šį sezoną. Jei ne, tai parašykite sąrašiuką veislių, kurias sėsite šiemet ir bandysite atsirinkti iš jų. Jei kyla klausimų kur gauti morkų ar į ką atkreipti dėmesį renkantis morkas - rašykite, aiškinsimės.

Kai susitvarkysim su morkomis, eisim prie burokėlių...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Sau 18, 2015 7:38 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Spa 25, 2013 10:41 am
Pranešimai: 15
Aš norėčiau kooperuotis dalintis sėklas, nes tikrai kaip Laimis sakė pokelyje bus daugiau nei reikia. Be to norėtųsi ir LT esančias visas sėklas išbandyti morkų. pvz Tiga veislė man nepatiko, jau pernai išbandžiau. Nanto tipo veislės man patinka. Irgi klausimas dėl tų ankstyvų, vidutinio ankstyvumo ir vėlyvų veislių. Jos visos skirtingos. Ar visų reiktų ieškoti tarkim po 8 veisles? o gal užtenka tik kažkurio vėlyvumo morkų? gal ankstyvų tarkim ir vėlyvų visai nereikia jei vidutinio ankstyvumo skirtingu laiku pasėtos patenkina visus poreikius?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Sau 19, 2015 6:44 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taip, kaip ir su bulvėmis. Jeigu išsiverčiam be skirstymo į ankstyvas ir vėlyvas, tai geriau to ir nedaryti. Kaip ir su bulvėm, jei auginam ankstyvas, tai jų labai nedaug reikia - mėnesiui, o sandėliavimui reikia daug morkų. Ankstyvos sėjamos balandį ir koks kvadratinis metras, du-trys kvadratiniai metrai, o sandėliavimui sėjamos gegužę ir sėjama tarkim dešimt-dvidešimt kvadratinių metrų šeimai.

Jei neauginsit ankstyvų, tai jų sėklų ir nereikia pirkti visai. Darom tik tai, ką reikia. Galima nusipirkti vieną veislę ir iš karto užtaikyti ant skanios. Bet siūlyčiau bent aštuonias veisles išbandyti. Nedaug gi praradimo, vargo irgi panašiai, o tikimybė užtaikyti ant geros veislės yra didesnė.

Su kooperavimusi kartais išeina lengviau, o kartais sunkiau. Kartais nusiųsti sėklų pusę pokelio yra sunkiau ir brangiau į kitą Lietuvos vietą, nei tiesiog nusipirkti naują pakelį už litą ar du. Bet jeigu ne vieną pakelį siųsti, o susirinkti morkas, ridikėlius, burokėlius, kopūstus, pomidorus ir tada dalintis, gal ir apsimoka.

Žodžiu, tie, kurie nori kooperuotis, tai va kooperuokitės su miraanda, o kurie nenorit, tai savarankiškai ieškokitės sėklų. Svarbu, kad jau pradėtumėt, nes jeigu nieko nedarot, tai mokymosi procesas nevyksta, o tai jau negerai. :) Tad dar kartą raginu - žiema trumpa, sėklas reikia skubėti susirinkti, tad lekiam į parduotuves ir rašom čia ką radom, tada galėsim dalintis ir mokytis.

Gal reikia paskelbti laiką iki kada turit čia pristatyti savo morkų sąrašą? :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Sau 20, 2015 11:01 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 01, 2014 10:02 am
Pranešimai: 107
Sveiki visi kursų dalyviai :) . Trumpai prisitatysiu – esu Jolita, GŽ daržą bandau užsiveisti jau keletą metų – turiu pasakyti, kad teorijos neužtenka, kad gautume derlių praktiškai :) Tad linkiu mums visiems šiemet gero praktiško derliaus :)
Apie morkas tai mano praktika tokia – sesuo parvežė iš Kanados sėklų mišinį – jos ten visokios spalvotos buvo. Tai parašysiu, kad violetinės spalvos morkos man nepatiko – labai jau viską nudažydavo negražia spalva verdant, o ir vaikai nevalgė – kažkokie stereotipai matyt, o ir kažkokios kietos gyslos jautėsi. Žinau tik tiek, kad tos morkavos morkos yra išvestos – seniau jos ir buvo spalvotos, bet tai nereiškia, kad mums patiks tos senosios labiau į kiaulpienės šaknį panašios (man patiktų, bet šeimai tai sunku įtikti).
Dar auginau mažytes morkas – kaip ridikėliai – nepasiteisina – logiškiau užsiauginti didesnę ir pavalgyti.
Ar gali būti, kad morkų skoniui turi ir laikas kada jos pasėtos? Sėjau morkas visiškai rugpjūčio gale – roviau gruodžio pradžioj – skonis buvo nuostabus!!! O sėklos buvo tos pačios kaip ir vasarą augintų, kurios man jokio ypatingo įspūdžio nepadarė.
Kadangi į daržovių subtilumus nesu nėrusi taip giliai – tai morkų pavadinimų nežiūrėjau. Morka man tiesiog morka :)
Laimi, gal žinote kada Ir kur šiemet vyks sėklų mainai? Ten, ko gero, galima daug sužinoti.
Nukrypsiu šiek tiek, bet visgi labai svarbu kur ir kaip ir kada tas morkas pasėsim – tikiuosi pamokysit... :) Pas mane sklype daugiauisa molis – kaimynas sako, kad jis morkų net nebando augint – nieko gero... Mano morkos taip pat nebuvo labai išvaizdžios, šiemet bandysiu sėt kitoj vietoj – ar įmanoma morkas sėti ten kur pernai nupūdžaiu velėną? Ar ne per kieta žemė – nes ji mano akim žiūrint kieta – pirštu griovelių nepadarysi. Pasakysiu atvirai – nerimauju. Pas mane dar nėra buvę normalaus morkų derliaus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Sau 20, 2015 1:33 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Labai ačiū už pasidalinimą apie morkas. Štai taip ir turime padėti vieni kitiems susigaudyti.

Cituoti:
Ar gali būti, kad morkų skoniui turi ir laikas kada jos pasėtos? Sėjau morkas visiškai rugpjūčio gale – roviau gruodžio pradžioj – skonis buvo nuostabus!!! O sėklos buvo tos pačios kaip ir vasarą augintų, kurios man jokio ypatingo įspūdžio nepadarė.


Jei tos pačios sėklos ir skyrėsi tik laikas, tai reiškia jis turi įtakos.

Daugiausiai įtakos turi veislė. Paskui auginimo būdas. Aplinkos sąlygos. Galbūt, jeigu veislės visai neišskirtinės, neturi jokio skonio, tai auginimo būdas ar aplinkos sąlygos gali pralenkti veislės reikšmingumą, bet iš esmės - svarbiausia veislė.

Sėklų mainai šiemet vyks vasario 16 d. Programa ir aptarimas čia:
viewtopic.php?f=41&t=668

Cituoti:
Nukrypsiu šiek tiek, bet visgi labai svarbu kur ir kaip ir kada tas morkas pasėsim – tikiuosi pamokysit... :) Pas mane sklype daugiauisa molis – kaimynas sako, kad jis morkų net nebando augint – nieko gero... Mano morkos taip pat nebuvo labai išvaizdžios, šiemet bandysiu sėt kitoj vietoj – ar įmanoma morkas sėti ten kur pernai nupūdžaiu velėną? Ar ne per kieta žemė – nes ji mano akim žiūrint kieta – pirštu griovelių nepadarysi. Pasakysiu atvirai – nerimauju. Pas mane dar nėra buvę normalaus morkų derliaus.


Šiuo metu užduotis tik susirinkti veisles, o balandžio-gegužės mėnesiais bus užduotis kaip jas susėti. Tada ir aptarinėsim. Dabar nevelkim gal skirtingų temų. Sėti ten kur tik pernai nupūdyta velėna galima, žinoma, žiūrint kaip nupuvo. Bet jei netyčia blogai nupuvo, tai galima ir pakasti. Priesmėlyje morkos geriau auga nei priemolyje. Bandysim nustatyti jūsų molio riebumą ir žiūrėsim ką galima padaryti su juo. Pačiu blogiausiu atveju, juk visada galima užsivežti šiek tiek smėlio ir įterpti jį į lysvę. Bet gal to nereikės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Sau 20, 2015 7:22 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Sėjau morkas visiškai rugpjūčio gale – roviau gruodžio pradžioj – skonis buvo nuostabus!!!


Iš vienos pusės sakot, kad jums morka, tai tiesiog morka. O iš kitos pusės - kokį džiaugsmą patyrėt kai apčiuopėt kitokį morkos skonį nei visada? Tai štai dėl tokių džiaugsmo akimirkų ir verta pasiieškoti skanių morkų, kurios teiktų džiaugsmo.

Viskas apie morkas yra surašyta morkų muziejuje:
http://www.carrotmuseum.co.uk/history.html

Ten apie visas morkų spalvas ir jų kilmę labai aiškiai parašyta. Oranžinės morkos atsirado vėliausiai. Kai sakau, kad atsirinkite skanias, tai nesakau, kad turite pabandyti būtinai juodas, violetines, raudonas, baltas ir geltonas. Ne. Galima paimti devynias orandžines morkas ir atsirinkti. Ir pamatysit, kad vienos yra skanesnės už kitas ir teikia daugiau džiaugsmo. :D

Aš pats tą dariau. Paimi vieną morką, paragauji - morka kaip morka, kitą - kaip morka, o paimi trečią ir ji staiga - valio, labai skani! Štai todėl ir kitiems rekomenduoju pajusti morkų skonį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Sau 20, 2015 10:47 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Sau 19, 2015 9:08 pm
Pranešimai: 7
Miestas: Vilnius
Sveiki, pas mane irgi zeme su moliu. Bandziau seti tryjose vietose morkas, bei is vis sakniavaisius, tai beda man beda, pastangu idejau daug, o rezultatas buvo tik 2 morkytes, viena pirsto ilgumo, kita puse pirsto... Burokeliai tik vos vos lapelius parode, rope uzaugino vidutinius lapus, o saknies neuzaugino, ridikeliu maziuku, mazesnius negu putpeliu kiausinius sernai isrove, na ir pakramte. Didesni ridikeliai net neuzaugo, kur tik nebandziau seti. O saldus saknys, kaip gyvate visas kreivas ir napatogus vartojimui buvo.
Sejau pas save ten, kur smelis ir molis - derliaus nebuvo. Kur ruda zeme, bet matyt daug molio, nes nuo liepos labai sukieteja - derliaus nebuvo. Kur juodai-ruda zeme, bet vel gi daug molio, tai tik ten pamaciau pirmas morkas, ropiu lapus ir susisukusi salduji sakni. Bet vat butent tuoi zemei, juodai-ruda kur, neblogios bulves uzaugo ir zieminiai cesnakai. Visur stengemes daryti vienodas salygas auginimui, ir laistem, ir pikzolem neleisdavom augti.
Labai nusiviliau tokiais rezultatais, o darzoviu norisi, kad namuose ka nors pasiliktu ziemai. Bet dar viena beda, gyvenam mieste, o i kaima vazinejam tik per savaitgalius, sutvarkom darzus ir vel i miesta, o bute sandelioti reikiama kieki darzoviu, tiesiog nera vietos ir galimybes. Rusi turime, bet nieko valgomo negalyme ten laikyti, nes labai daznai vagys isilauzia, beieskodami sandelioto ziemai ivairaus maisto.
Labai domintu, jeigu seti nekasant dirvos i mulca, kokio storumo tas mulcas turetu buti, kad normalios morkos uzaugtu? Mulca turiu tik lapus ir nugriebta zole.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Sau 21, 2015 9:40 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Bal 25, 2013 2:46 pm
Pranešimai: 26
Sveiki. Sodininkauju jau kelis metus. Bet viska ekspromtu - t.y. jokių užrašų nevedu... perku iš žalios stotelės. Uždauga tik vis per mažai išretinu nuraviu.... :) Visos skanios (nes nelyginau su kitom). Bet skonis gi nuo cukraus priklausys ir nuo sultingumo - bet ar geriausios tokios? Esu girdėjęs, kad morkos labai linkusios hibridints - ar realu 10 metu turėti savo sėklų?
Skirtumo man nėra iš kur pirkti... tai kooperuotis galiu su bet kuo (pirmenybe siuntinėjimui per paštą).
Neturiu kur laikyti žiemai (Laimis minėjo, kad galima rūsį už 2000 LT pasistatyti - laukiu progos užklausti) tai dideliam kiekiu kolkas nesidomiu... planuoju 4 veisles ankstyvų ir 4 vėlyvų.

Suprantu kad užduotis minimum 8 sėklos morkų (bet galima ir daugiau ir kitų daržovių).


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Sau 22, 2015 9:35 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Bal 25, 2013 2:46 pm
Pranešimai: 26
Šiai užduočiai jau turiu daug rūšių pomidorų sėklų. Pernai auginau apie 10. Reikės persižiūrėti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Sau 23, 2015 7:01 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Šiai užduočiai jau turiu daug rūšių pomidorų sėklų.


Gal galima sąrašiuką. Labai pagyvintų diskusiją. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Sau 23, 2015 7:30 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 01, 2014 10:02 am
Pranešimai: 107
Laimi, ta kita savaitė jau praėjo? - turbūt jau grįžot iš Babtų??? Man labai patinka patriotiški dalykai - norėčiau visas lietuviškas ne hibridines sėklas išbandyt :)
Apie morkas. Užduočiai turiu kol kas trijų rušių morkų: Nantaise2, Anina, Pariser markt4 (čia tos mažytės), gal sėklų mainuose dar kažko gausiu. Man aktualu ne tik geras skonis, bet ir kaip gerai morkos laikosi per žiemą. O kokia Jūsų, Laimi, skaniausia ir geriausiai besilaikanti morkos rūšis? Gal kažką rekomenduojat įtraukt į sąrašą? Ar pasidalinsit savo atradimais ne tik morkose?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Sau 23, 2015 7:41 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Babtuose būsiu kitą savaitę. Bet atvašiu sėklų tik tiems, kurie žada su manimi matytis. O tie, kurie nori paštu, tai siųskitės tiesiai iš instituto. Rašykite vadovei Rasai Karklelienei [email protected]. Tema sėklų rinkimuisi ir siuntimuisi čia:
viewtopic.php?f=57&t=689

Cituoti:
Nantaise2, Anina, Pariser markt4 (čia tos mažytės)


Labai gerai, kad prasideda sąrašiukai. Tada ir konkretūs klausimai. O kodėl sėsite Pariser markt, juk jau auginote, matėte, kad mažiukės ir neapsimoka auginti?

Cituoti:
O kokia Jūsų, Laimi, skaniausia ir geriausiai besilaikanti morkos rūšis? Gal kažką rekomenduojat įtraukt į sąrašą? Ar pasidalinsit savo atradimais ne tik morkose?


Kitais atradimais pasidalinsiu kai visi pateiks savo morkų sąrašiukus. Tada pereisime prie kitų temų. Kad nesimaišytų. Morkas sėjau gal devynias iš Lietuvos parduotuvių vieną šalia kitos. Buvo ir neblogų, buvo ir prastesnių. Bet nebuvo ant tiek gerų, kad imčiausi auginti. Skaniausios mums parsivežtos iš Čilės. Nusipirkom turguje pas tokį dieduką, kuris daug metų augina savas sėklas ir jas pardavinėja. Tad veislė nežinoma. Kol kas dar nepridauginau, tiek, kad duoti kitiems. Bet bandysiu, bandysiu. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Sau 24, 2015 11:11 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Bal 25, 2013 2:46 pm
Pranešimai: 26
Laimis Žmuida rašė:
Gal galima sąrašiuką. Labai pagyvintų diskusiją. :)


Visus gavau kaip paciu uzaugintus. Tai daugumai pavadinimus pats daviau pagal forma.
Juokinga, bet prisimenu tik nuvylusius tai: juodasis princas, chumita ar chumato (pirmi abu juodi... bet man jie kazkaip normaliai ir neprinoko), ir penis (turbut zinot kaip atrodo).
O likusieji tai oranziniai ir raudoni: mano vadinama jaucio sirdimi (labai mazai seklu), apvalus didoki (gal alyvinio obuolio dydzio) oranziniai ir raudoni, oranziniai pailgi ir raudoni, kelios veisles raudonu apvaliu.
Ir viena veisle lauko, bet sodindamas suklydau (i per salta zeme ir po mulciu ilgai neisylo, bet seklu rodos pasilikau), tai visa vasara vargo, po kelis pomidorus uzderejo.
Viena veisle kruminiu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Sau 25, 2015 3:25 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Gerai, pavadinimai nesvarbu. Svarbu atsirinkti pačiam. Pavadinimai tik galėtų padėti apsispręsti kitiems forumo nariams.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Sau 25, 2015 3:30 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Olga rašė:
Turiu pas save stai tokias morkas. Dar nesejau, tai nezinau skonio. Noreciau keistis su Vilnieciais.


Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Sau 26, 2015 4:36 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Gru 25, 2013 3:04 pm
Pranešimai: 22
Turiu tokias morkų sėklas:

Morkos 'Amsterdam 2'
Morkos 'Mercado de Paris 3'
Morkos 'Karotela', vid.ankstyv.
Morkos valgomosios 'Lange rote stumpfe'

Dar sąrašiuką papildysiu.

Pernai sėjau Berlicum 2 ir Darina. Didelių skonių skirtumų tarp šių veislių nepastebėjau. Visai skanios, tik pasitaikydavo ir kokia visai neskani morka tarp jų. Auginau tokiom pat sąlygom, priesmėlyje. Bet didžioji dauguma tai skanios. Kaikurios išaugo labai išsišakojusios ir buvo iš ko pasijuokti:)

Šiemet galvoju auginti priemolio dirvoje (sklypai dviejose vietose: vienas priesmėlis, kitas - priemolis).


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Sau 27, 2015 8:36 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Gru 17, 2013 10:31 am
Pranešimai: 5
Planuoju sėti tokias morkas:
Nantes 2
Lange rote stumpfe ohne herz 2
Darina
Favorit
Finezja
Galaxy
Karotina
Flakkese 2
Flakee 2

Dvi paskutinės spėju tos pačios veislės :), bet vienas pakutis pirktas Lenkijoje, kitas Lietuvoje, palyginsim kai užaugs...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007