Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kaip šienauti aplink daržą?
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=58&t=705
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Kov 09, 2015 7:23 am ]
Pranešimo tema:  Kaip šienauti aplink daržą?

Klausimas:
Jeigu mulčą mums duoda nemulčiuojami tarpulysviai ir aplink daržą esanti pieva (po 10 m iš trių pusių), kaip teisingiau šienauti ? Juk jeigu pjausim prie pat žemės, tai kaip buvom jau šnekėję - nuo saulės iškeps arba pabėgs visa gyvūnija.. Tai gal reikia šienauti paliekant kažkiek cm žolės ?... Bet tada jos gausim visai mažai.


Jeigu šienautumėte su dalgiu, tai problema labai lengvai išsisprendžia. Kai žolė užauga iki kelių, tada nušienaujate penkių metrų juostą, o po kelių savaičių, kai nupjauta juosta truputį ataugo – nupjaunate kitą juostą iš tų dešimties metrų. Ir vėl kai atauga, pjaunate pirmą juostą. Dalgiu galima pjauti bet kokiame aukštyje, tad galima palikti kiek aukštesnę, jeigu praneša saulėtas dienas, arba jei lis savaitę, tai pjauti iki pat žemės. Jei saulėta, tai dar ir palieki žolę pagulėti, kad pradžiūtų. Palikta žolė vienai ar trim dienom dar pavėsina dirvožemio paviršių ir taipogi neleidžia išgaruoti drėgmei. Šienaujant su dalgiu gaunasi ilga žolė, kuri, man atrodo, yra patogiausia mulčiavimui.

Jeigu šienaujate su vejapjove, tai gal irgi pavyktų pjauti pakaitomis penkių metrų juostas ir kuo aukštesniu numeriu? Arba gal galima palikti koridorius gamtai ateiti iki daržo. Na, tokius kaip saulės spinduliai nepjautos žolės poros metrų pločio praėjimus gamtai? Palikti du, tris tokius koridorius. Kuriuos su laiku galima nušienauti kai nebegražūs pasidaro. Arba krūmų juostas vietoje tų spindulių įveisti. Krūmai duotų vaisių, bet kartu ir veiktų kaip koridoriai gamtai prieiti arčiau daržo.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/