Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ant Kov 19, 2024 12:39 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: 1. Kaip užsiauginti sėklų
StandartinėParašytas: Šeš Kov 28, 2015 1:33 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Norėčiau pasitikslinti. Norėčiau savų sėklų burokėlių, morkų, svogūnų, bulvių ir kopūstų, bet su šiais man nesiseka, tai šį kartą neapsiimsiu.
Burokėlių šakniavaisių turiu daug. Noriu ir pailgų ir apvalių sėklų. Tai iš aruodo išsirinkti man labiausia patikusius ir nešti į daržą (o kada bus laikas?)
Morkas aptarėme. Bet kiek vnt man jų išsirinkti?
Svogūnus visad auginame daugiagalvius ir perkam viengalvių sodinukus. Daugiagalvių reikia pasirinkti pačių gražiausių ir juos atsidėti sėklai? Vyras pasakoja, kad nuo sėnų laikų augina tuos pačius svogūniukus, bet anksčiau jie buvo didesni, o dabar jis juos vadina šiukšlėm, nes tikrai mažiukai. Ar tai dėl to, kad per daug metų vis sodindavo bet kokius, t.y. ne pačius didžiausius ir gražiausius? O kuomet aš atsirinksiu gražiausius tai galiu tikėtis pagerinti šią situaciją ar reiktų ieškotis šių svogūniukų iš pašalies? Taip pat dar daug viengalvių turim. O jų sėklų galėčiau augintis šių mokymų metu?
Na ir bulvės. Tai vis dar ieškau kažko ypatingo, bet, tiesą pasakius, parduotuvinės lyginant su musiškėm tai visai prastos, o turguje man galvą susuko: "čia sukrentančios, čia nesukrentančios, čia kaip senovinė Nida, čia atnaujinta sėkla". Tai nieko ir nenusipirkau. Tai negi turėsiu po to auginti atskirai kiekvieną bulvių veislę? Aš noriu daryti kaip iki šiol - vienam aruode didelės bulvės, kitam pašarines ir sėklinės. Bet va, vis sodinam iš to mažųjų aruodo, o reik man rinktis iš didžiųjų aruodo?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Kov 28, 2015 8:35 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Sėklų auginimo tema labai plati. Visą paskaitą esu apie tai skaitęs. Tai iš karto visko čia neišdėstysiu, bet pradėkim ir žingnelis po žingsnelio išsiaiškinsim. :)

Dvi knygos apie tai, kaip užsiauginti sėklų pačiam:
viewtopic.php?f=42&t=373

Ir čia:
viewtopic.php?f=42&t=194

Sėklas pagal auginimo sudėtingumą galima suskirstyti į dvi dalis. Pirma, lengviau auginamos. Antra, sunkiau auginamos.

Prie lengviau auginamų bus beveik visos, kurios kartu yra ir maistas, ir sėkla. Pavyzdžiui, užauginai pomidorą valgymui, tai kartu yra ir sėkla. Lengviau auginamos sėklos užauga per vieną sezoną. Iš lengviau auginamų galima išbraukti tik tas vienmetes daržoves, kurios kryžminasi. Dėl kryžminimosi jas sunkiau auginti.

Prie sunkiau auginamų daržovių dažniausiai priskiriamos dvimetės daržovės - morka, burokėlis, kopūstas, kaliaropė ir kt. Juos reikia auginti du sezonus. Vieną sezoną gauname šakniavaisį (šakniastiebį ar gūžę), o kitais metais pavasarį pasodiname tą šakniavaisį į žemę ir iki rudens gauname sėklas iš jo. Tą šakniavaisį skirtą sėkloms gauti vadinsime pasodu.

Kiek metų auginama daržovė, kada sodinti pasodą ir kokiais atstumais vieną nuo kito, plius kokius atstumus palikti norint, kad veislė nesusikryžmintų viena su kita, galite rasti šioje lentelėje:
Prikabintas failas:
Lentelesapieseklas.rar [19.4 KiB]
Atsisiųsta 161 kartus(ų)


Arba aukščiau nurodytose knygose.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Kov 28, 2015 9:01 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
errnute rašė:
Burokėlių šakniavaisių turiu daug. Noriu ir pailgų ir apvalių sėklų. Tai iš aruodo išsirinkti man labiausia patikusius ir nešti į daržą (o kada bus laikas?)


Kiekvieną kartą žiūrime į prieš tai esančiame pranešime įdėtą lentelę arba skaitome ten įdėtas knygas. Konkrečiai apie burokėlius ten rašoma, kad burokėliai yra dvimetis augalas, jo pasodus reikia sodinti kas 50 ant 50 atstumais tada kai ieva sprogsta. Ir dar jų veislės kryžminasi, tad skirtingas veisles reikia sodinti toli vieną nuo kitos. Jei nori gauti superelitinę sėklą, tai sodinama 1000 metrų atstumu, jei medžio juostos yra ir nebūtina gauti supergryną sėklą, tada galima sodinti mažesniais atstumais - tarkim kas 300 metrų. Arba kitas variantas - vieną veislę izoliuoti nuo kitos agroplėvele. Arba dar kitas variantas - vienais metais auginti vieną veislę, kitais metais kitą veislę, nes burokėlių sėklos (kaip parašyta toje pat lentelėje) daigios tris-keturis metus, bet gali kartais daigumas išlikti ir dešimt metų.

Cituoti:
Morkas aptarėme. Bet kiek vnt man jų išsirinkti?


Sėkloms pasigaminti užtektų ir trijų keturių pasodų. Bet dėl saugumo ir genetikos reikėtų pasodinti bent dešimt-dvidešimt pasodų. Jei paliksime vieną morką, o kaip tik ji bus nors išoriškai graži, bet neš mums blogą genetiką, tai prarasime šią veislę. Todėl imama keletas morkų ir jų sėklos sumaišomos. Kitais metais sėjama ir jeigu buvo įsimaišiusi kokia prasta sėkla, tada iš jos užaugę visokie kreivi ir neteisingi šakniavaisiai brokuojami, o tolimesnei sėklų gamybai vėlgi paliekami tik geriausi šakniavaisiai. Paliekama vėlgi daugiau nei dešimt-dvidešimt, nes ne visi šakniavaisiai išgyvens iki pavasario, o pavasarį mums juk reikia vėl sodinti tuos dešimt-dvidešimt išsilaikiusių šakniavaisių. Taip pat, kaip sakiau, dėl saugumo. Ne visi pasodinti pasodai išgyvens. Vienus sugriauš pelės, kitus grybeliai. Todėl sodinama 10-20.

Cituoti:
Svogūnus visad auginame daugiagalvius ir perkam viengalvių sodinukus. Daugiagalvių reikia pasirinkti pačių gražiausių ir juos atsidėti sėklai? Vyras pasakoja, kad nuo sėnų laikų augina tuos pačius svogūniukus, bet anksčiau jie buvo didesni, o dabar jis juos vadina šiukšlėm, nes tikrai mažiukai. Ar tai dėl to, kad per daug metų vis sodindavo bet kokius, t.y. ne pačius didžiausius ir gražiausius? O kuomet aš atsirinksiu gražiausius tai galiu tikėtis pagerinti šią situaciją ar reiktų ieškotis šių svogūniukų iš pašalies?


Taip, nevykdant atrankos sėkla blogėja, o vykdant - gerėja. Atrinkit vis didesnius ir suteikite geresnes sąlygas, tai jie vis didesni užaugs. Kitas būdas, gauti iš pašalies arba pačiam pasidauginti per sėklas. Per sėklas padauginti jie vėl atsigauna.

Cituoti:
Taip pat dar daug viengalvių turim. O jų sėklų galėčiau augintis šių mokymų metu?


Mokymuose viskas galima. :) Vėl žiūrim į tą pačią lentelę. Ten rašoma, kad svogūnas dvimetis, jo pasodus reikia sodinti 30-30 atstumais kai žemė pradžiūva laukuose ir jei norime veislę išsaugoti, tai reikia kitą veislę sodinti už 300 metrų ar kitaip izoliuoti. Čia apie viengalvių sėklos gavimą. O daugiagalvius sodinam kaip maistui, gegužės pradžioje ir išlaikom per žiemą (tai ir bus sėkla).

Cituoti:
Na ir bulvės. Tai vis dar ieškau kažko ypatingo, bet, tiesą pasakius, parduotuvinės lyginant su musiškėm tai visai prastos, o turguje man galvą susuko: "čia sukrentančios, čia nesukrentančios, čia kaip senovinė Nida, čia atnaujinta sėkla". Tai nieko ir nenusipirkau. Tai negi turėsiu po to auginti atskirai kiekvieną bulvių veislę? Aš noriu daryti kaip iki šiol - vienam aruode didelės bulvės, kitam pašarines ir sėklinės. Bet va, vis sodinam iš to mažųjų aruodo, o reik man rinktis iš didžiųjų aruodo?


Bulvės auginamos dauginant vegetatyviškai. Vegetatyviškai dauginant jos nesusikryžmina, tad galima auginti dvi veisles vieną šalia kitos (nesusikryžmins) ir dėti į du aruodus. Galima būtų ir sumaišyti, jeigu veislės vienodos. Bet paprastai jos būna skirtingos ir maišyti negalima, nes jos nevienodai greitai išverda, yra kitokio skonio, vienos sukrenta, kitos ne ir t.t. Todėl veisles patogiau laikyti atskirai ir valgius daryti iš vienos vienokius, iš kitos - kitokius. Viena veislė tiks košei, kita - orkaitėje kepti, trečia cepelinams. Apie tą sukritimą ir visa kita ką sako turguose išmoksite, jei tik bandysit įsigilinti į bulvės savybes. Tiesiog ragaukite išvirtą ir užsirašykit. Ši yra sviestinė, o ši miltinga, sukrentanti kai išverda, o kita lieka kieta ir nesubyra.

Sodinimui atrenkamos ne pagal tai ar jos didelės ar mažos. Sodinimui atrenkama genetika, t.y. visos bulvės nuo geriausio krūmo. Pamatom kuris krūmas augo vešliausiai, davė didžiausią derlių, tai štai iš jo ir imame visas bulves, tiek mažas, tiek dideles sėklai. Žinoma visai mažiukių neimam. Imam nuo graikinio riešuto dydžio ir didesnes. Štai taip atrinkinėdami padarysime, kad bulvės augtų gerai ir duotų didelius derlius. O sodinant mažytes kaip daugumoje kaimų daro, sėkla bloginama ir paskui jie sugalvoja atnaujinti, t.y. paimti iš kitų, kurie augina teisingai arba atnaujina genetiką mokslininkai, genetikai sėjant sėklomis ir kitais būdais.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Kov 31, 2015 7:27 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 01, 2014 10:02 am
Pranešimai: 107
o pomidorų veislės nesusimaišo juos auginant vienas šalia kito? Ar kitais metais galėsiu pomidorams uždėt tuos pačius pavadinimus?
Ridikėliai tai kryžminasi ir ,jei norėsiu turėt geltonųjų, tai jį man teks išsirauti ir nusinešti į saugią vietą , kad nesusikryžmintų? Ar subrandins sėklas taip persodintas dar šiais metais?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Kov 31, 2015 8:57 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Pomidorai sunkiai kryžminasi. Susikryžminimo tikimybė padidėja esant karštam orui. Mėgėjiškai galima augintis sėklai ir šalia esančius pomidorus. Bet jei norima išlaikyti gryną veislę, tai reikėtų sodinti toliau vieną nuo kitos. Siūloma šimtą metrų nuo kitos. Bet jeigu yra pastatas ar krūmų, medžių juosta, tai tas atstumas gali būti ir mažesnis. Tarkim trisdešimt ar penkiasdešimt metrų. Bet kaip sakau - jeigu neturit poreikia užsiauginti lygiai tą pačią veislę, tai galit auginti ir šalia. Ypač jei yra galimybė atstatyti veislę iš pašalies - nusipirkti sėklų iš naujo.

Pas mus augdami pomidorai vienas šalia kito pasikryžmino. Tas pats "subarktik" kitais metais nors augino labai panašią krūmo formą - neaukštas, platus su daug pomidorų - bet jau pomidorų vaisiai buvo kiek kitokio dydžio.

Eksperimentui gi po du daigus pakanka. Tai šiemet galit sodinti vieną prie kito ir paragausit. O kitais metais jau sodinkit toliau vieną nuo kitos veislės, kad išlaikyti veislę.

Cituoti:
Ridikėliai tai kryžminasi ir ,jei norėsiu turėt geltonųjų, tai jį man teks išsirauti ir nusinešti į saugią vietą , kad nesusikryžmintų? Ar subrandins sėklas taip persodintas dar šiais metais?


Taip, ridikėliai labai kryžminasi. Bet ridikėlius ir taip teks iškasti, apžiūrėti, atrinkti geriausius ir vėl pasodinti. Nes nedarant atrankos jie greitai pakeičia savo išvaizdą. Kadangi ridikėlių sėklos ilgai daigios, tai vienais metais auginkite vieną veislę sėklai, kitais metais - kitą, trečiais trečią. Tai nereikės sukti galvos dėl susikryžminimo. O valgymui galit vienais metais, kad ir dešimt veislių susėti, kol nėra žiedų, tai jie nesikryžmina. Svarbu leisti žydėti tik vienai veislei.

Bet ridikėlius kaip sakiau - reikės iškasti, atrinkti geriausius ir vėl pasodinti. Kada sodinti, kokiais atstumais yra parašyta mano duotoje lentelėje arba tose knygose apie sėklų auginimą. Su visų sėklų auginimu taip darykit - atsiverčiat knygą ir ten visa informacija parašyta. Bet jei nedrasu ar nerandat kokios informacijos, ar norit pasitikslinti, tai rašykit, aiškinsimės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Bal 03, 2015 9:13 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
As vel su bedom :D vyras sugalvojo sutvarkyt morkas ir nupjauste ju islindusius lapelius. Ka dabar man daryt? Ieskot nauju ar sodint tas apipjaustytas? :(
Atsirinkau 5 burokelius is turimu. Ar nesti i rusi ir pazymeti, kad niekas ju neimtu, ar galiu laikyti kambario temperaturoj?
Is pazistamu pasiemem bulviu. Miksas, bet atskirti galima pagal spalva. Siandien paragavom geltona odele, geltonu vidum. Sake, jog vadinasi "Melodija". Bet nepatiko, nes saldzios. Taciau siaip geriausiai atrodancios bulves. Kitos be pavadinimu. Ragausime kita diena.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Bal 04, 2015 8:16 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
errnute rašė:
As vel su bedom :D vyras sugalvojo sutvarkyt morkas ir nupjauste ju islindusius lapelius. Ka dabar man daryt? Ieskot nauju ar sodint tas apipjaustytas? :(


Morkos išleis naujus lapelius. Bet kitą kartą neapipjaustykit, nes morka sugadino šiek tiek energijos beleisdama lapelius. Tą energiją ji galėjo investuoti į didesnio žiedyno auginimą. Bet nieko baisaus, ataugs. Pagal mano duotą lentelę ir knygas apie sėklų auginimą morkos sodinamos kai pieva sužaliuoja. Jau turėtų už poros savaičių sužaliuoti. Taigi liko laikyti nedaug. Galima į drėgną skudurėlį ir į šaldytuvą. Galima į šaldytuvą be skudurėlio. Bet morka nori leisti ne tik lapelius, o ir šakneles. Kartais išleidžia lapelius, o šaknims sausa ir lapeliai nudžiūva. Laikant skudurėlyje morka gaus drėgmės ir to neatsitiks. Bet jūsų morkos kątik apipjaustytos, tai nespės jos per dvi savaites išleist naujų daigų ir apdžiūti. Galima ir be skudurėlio, tiesiog į šaldytuvą.

Cituoti:
Atsirinkau 5 burokelius is turimu. Ar nesti i rusi ir pazymeti, kad niekas ju neimtu, ar galiu laikyti kambario temperaturoj?


Burokėlių pasodai pagal mano duotą lentelę ir knygas sodinami ievai sprogstant. Jau irgi sodinimas ne už kalnų. Kambario temperatūroje vėlgi negerai, nes šaknelių jis leisti negalės, o lapelius jau norės. Geriau dėti į šaldytuvą ir į skudurėlį, kad nedžiūtų.

Cituoti:
Is pazistamu pasiemem bulviu. Miksas, bet atskirti galima pagal spalva. Siandien paragavom geltona odele, geltonu vidum. Sake, jog vadinasi "Melodija". Bet nepatiko, nes saldzios. Taciau siaip geriausiai atrodancios bulves. Kitos be pavadinimu. Ragausime kita diena.


Taip, Melodija nėra skani ir mums. :) Ragavimus reikia daryti tą pačią dieną. Turi tą pačią dieną paragauti tris-penkias-dešimt veislių. Jei ragausi vieną dieną vieną veislę, o kitą dieną kitą, tai negalėsi palyginti, nesiskirs skonis. O ragaujant vieną šalia kitos, užgeriant vandeniu, vėl grįžtant prie paragautos bulvės ir vėl ją lyginant su kita galima ir mažus skonio skirtumus pajausti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Bal 04, 2015 9:12 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Nunesem i rusi atrinktas darzoves. Taip, saknelem apaugusios ir morkos, ir burokai. Del bulviu ragavimo - jas ir issivirt reikia atskirai? Mes verdam ant peciaus, tai nelabai iseina puodais apsistatyt.
Pripazinsiu, kad dar neperskaiciau knygu, nes kaime neturim kompiuterio, naudojames internetu telefone.

Sia praktika atliksiu artoje zemeje, tik buves sodinsiu velenoj. Neesu nuo rudens nusipudzius. Ar man reiketu susibrebot, palygint is rudens arta dirva? Pasakiau, kad nepriveztu man i ja meslo. Kai nutirps sniegas susiskirstyt plota vagomis ir tas vietas uzmulciuot?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Bal 04, 2015 12:17 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Galima virti ir viename puode bulves. Vis tiek išliks skonio skirtumai.

Vaga yra griovelis gaunamas ariant. Dar vaga vadinamas pakilimas gaunamas ariant ar kaupiant. Gamtinėje žemdirbystėje mes nenaudojame arimo ir kaupimo, todėl mes vagų nedarome. Sodiname į lysves.

Jei turite suartą žemę, tai ją reikėtų palyginti su akėčiomis ar grėbliais. Tada bus patogiau sėti. Ir tada sudėti kur lysvės mulčią, o ten kur tarpulysviai, tai galit nieko nedėti, galima pasėti žolę arba nieko nedaryti, pati žolė atsiras su laiku.

Mes tai darom metras lysvės, metras tarpulysvio, vėl metras lysvės ir vėl metras tarpulysvio. Šie dydžiai gali keistis. Reikia žiūrėt, kad būtų patogu daržininkui ir, kad gamtos liktų nors kiek tarp lysvių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Bal 07, 2015 9:41 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Ačiū už pataisymą. Aš dar nelabai tiksliai vartoju žemdirbystės terminus, nesvarbu gamtinės ar kitokios. :oops:

Išsivirėm bulves vienam puode ir nebuvom tikri kuri kuri :D virsim iš naujo atskirai. Laimi, sunki užduotis su tuo ragavimu.

Ačiū už paaiškinimą ką daryti su lysvėmis. Taip ir padarysim. Tik dabar vėl bėdda, nežinom ką daryti su pusę mųsų artos žemės apsėmusiu vandeniu. Laukti, kol išdžius (uošvienė kasmet laukdavo) ar kasti duobe, jog nubėgtų, nes ir kitamet ten pavasarį bus vandens, tai mano gž lysvėms negerai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Bal 07, 2015 2:46 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Aš nematau kiek ten apsempta ir kada nueis vanduo. Jūs turit patys pasukti galvą ir nuspręsti ar apsimoka kasti, ar apsimoka palaukti.

Šiuo metu sėjama tik dalis kultūrų, tai galit sėti ten kur jau vandens nėra, o kai ateis laikas sėti kitas kultūras, tai gal vandens ten jau nebebus?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 08, 2015 1:18 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Siandien radau islauzta graziausia morkos sekloju :( jau zydejo. Lyg katino butu nugultas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 08, 2015 2:15 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Ajajai. Pavienius sėklojus reikia pririšti. Gali žvėreliai, o gali ir lietus su vėju išlaužti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 08, 2015 8:50 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Nežinojau... :( liko vienas nususęs morkos sėklojus (iš 3), du burokai(iš 4). Patys sau auga ir žiedus sukrovė du porai, bet šie šiltnamy, nuo pernai užsilikę. O laukinis poras, irgi nuo pernai užsilikęs, kreivas, šleivas ur nesugeba sukrauti žiedyno. Kažin kaip su jais, šiltnaminiais, bus geros sėklos? Ir krapų sėklyčių auginuosi. Bet patirtis gera. Žinosiu, kad reikia geriau daugiau pasisodint, nes visko gali nutikti. Štai morka viena nieko nedarė, manau, dėl to, jog nepakankamai giliai įsodinau. O burokui, matyt, žemė buvo per kieta.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Lie 09, 2015 7:07 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Šiltnaminės sėklos bus geros. Skirtumo nepajusite nuo lauke augintų. Ten kur perkate pakeliuose sėklas, tai kai kurios iš jų būna šiltnamiuose augintos, o kitos - lauke. Ir skirtumo nejaučiat. Bet tiek šiltnamyje, tiek lauke reikia žiūrėti, kad augalas būtų atrinktas, t.y. peržiemojęs geriausias egzempliorius, o ne nususęs, nedaaugęs, paliegęs. Nes visa tai jis gali perduoti savo genetika palikuonims. Na, ir kaip supratot - palikti daugiau egzempliorių.

Vieną kartą, du kartus galima gauti sėklų ir iš nususėlių. Genetika taip greitai nesugenda daugelio augalų. Kopūstai tai gali sugesti per vieną kartą, o kokios morkos ir burokėliai, tai per tris metus gali nesugesti dauginant be atrankos. Bet atranką reikėtų stengtis vykdyti visada.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Lie 15, 2015 8:40 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Ar reiktų sunerimti, jeigu eidama per mulčą jaučiu kojomis šilumą? Prasto kvapo lyg ir nejaučiu. Auga viskas gerai...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Lie 17, 2015 4:16 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Saulė šviečia, tai mulčiaus paviršius įšyla. Svarbu, kad po mulčiu būtų drėgna ir vėsu. Jei kvapo blogo nėra, nedėjot žalios žolės, tai galvoju čia tiesiog nuo saulės įšilo mulčias ir tiek.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lie 18, 2015 7:58 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Vyras mulčiavo ir dėjo ant augančios žolės mulčą...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lie 18, 2015 10:35 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Sau 12, 2015 11:50 am
Pranešimai: 22
O siuo metu dar yra mulciuojamos darzoves, pvz.: morkos, svogunai, burokai, bulves? Augalai jau dideli, tai bent jau man atrodo jau butu sunku mulciuoti, nors vietomis gal ir reiketu. Pvz bulvienojus vejas, lietus isvarte, tai tokie atsevere atrodo. Jei nereikia mulciuoti, kokie darbai dar liepa? Roputes pasejau.
Kita problema. Mano agurkai nemezga vaisiu. Zydi gausiai, bet numeta ziedus. Taip elgiasi ir viena cukinija. Tarsi bitutes neapdulkina, ar kaip? Agurkai tai nesavidulkiai, seklos igytos per GZ seklu mainus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Lie 19, 2015 7:03 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
errnute rašė:
Vyras mulčiavo ir dėjo ant augančios žolės mulčą...


Bet dėjo jau sausą žolę ant žalios žolės? Tokiu atveju viskas gerai, nes žalios augančios žolės yra nedaug.

O jeigu šienauji, tai reikėtų palaukti porą dienų kol pradžius mulčias. Nekrauti iš karto žalios žolės į daugiau nei sprindžio aukščio krūvas.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 24 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007