Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Asmeniškumo lygmuo gamtinėje žemdirbystėje
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=7&t=127
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Bir 03, 2013 1:57 pm ]
Pranešimo tema:  Asmeniškumo lygmuo gamtinėje žemdirbystėje

Žemdirbystė - nėra vien materialių gėrybių auginimas - daržovių, vaisių, riešutų, grybų, medienos, vaistažolių... Žemdirbystė dar gali teikti daug kitų nematerialių gėrybių. Pavyzdžiui, kai kur darbas darže taikomas kaip gydymas, terapija, t.y. suteikia sveikatos. Taip pat augalai gali suteikti džiaugsmo, gerų emocijų, gerų prisiminimų, jei sodinai juos su geromis mintimis su mylimu žmogumi ar su kokiu specialiu tikslu, prasme. Geriausias pavyzdys - gėlės. Daugelis jų nevalgomos, tačiau teikia džiaugsmo. O žmogus ne vien maistu gyvas. Pasotinti jausmus irgi svarbu.

Štai čia prieiname prie asmeniškumo lygmens žemdirbystėje. Jeigu tau produkciją užaugina mama, močiutė ar kitas šeimos narys, tai tu iš daržo gauni ne viską, ką galėtum gauti. Gauni tik aukšto kokybės vaisius, daržoves, o štai jausmų nepamaitini. Todėl kiekvienam reikėtų stengtis turėti asmeninį daržą. Nebūtinai atskirą. Ir nebūtinai viską pačiam užsiauginti. Galima kartu su šeimos nariais arba su draugais. Svarbu, asmeniškai bendrauti nors su kai kuriais augalais iš daržo ar sodo. Per bendravimą su augalais galima suprasti gamtos dėsnius ir paskui juos taikyti savo gyvenime.

Jeigu esate dirbantis žmogus ir daržu rūpinasi kitas šeimos narys, o jūs visai neturite tam laiko, tai įsitaisykite bent porą pomidorų daigų, kuriais rūpinsitės tik jūs ir niekas kitas. Arba vieną medį, kelis krūmus, moliūgo daigą... Svarbu visą procesą stebėti pačiam. Ir būti atsakingam už tai. Tada galima daug suprasti apie gamtą.

Pavyzdžiui, jeigu vyras tik įdirba žemę, laisto atlieka sunkius darbus, o moteris rūpinasi augalo priežiūra, tai visos nematerialios gėrybės atitenka tik moteriai. O jei darom viską taip pat, bet vyras pasisodina du asmeninius pomidorų daigus, tai jis iš jų nematerialių gėrybių gali gauti tiek pat kiek moteris iš viso daržo. Svarbu ne kiekis, o bendravimas su augalu.

Asmeninis lygmuo taip pat siejasi su gyvenimo būdu, konkrečiai su nepriklausomybe. Jei nors vieną daigą gali užauginti pats nuo pradžios iki galo, tai įgyji supratimo ir jėgų kaip kitą kartą užauginti šimtus daigų. O čia jau ir nepriklausomybė, laisvas žmogus, kuris gali gyventi savarankiškai ir jam gyvenimo jau nepareguliuos nei pakilę kainos parduotuvėse, nei kokie nors priimti nauji kreivi įstatymai.

Autorius:  Eimute [ Sek Bir 09, 2013 10:23 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Asmeniškumo lygmuo gamtinėje žemdirbystėje

Labai tiksliai pasakyta. Puiku

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pir Bir 10, 2013 9:38 am ]
Pranešimo tema:  Re: Asmeniškumo lygmuo gamtinėje žemdirbystėje

Tiesa, vaikams, jeigu jie nori, galima duoti pasisodinti porą asmeninių pomidorų ar agurkų. Kur tik jie augins ir jūs nesikišit. Vaikai tada irgi visai kitaip supras pasaulį ir save.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/