Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 2:14 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Tre Rgp 28, 2013 9:54 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Sveiki, vis bandau išsiaiškinti kodėl žmonės pradeda užsiimti gamtine žemdirbyste. Suprantama, kad ne dėl pinigų. Tai štai įdomu kodėl? Dėl kokių priežasčių? Kas paskatino jus tuo užsiimti?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Rgp 28, 2013 12:30 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 7:43 pm
Pranešimai: 258
Miestas: Radviliškio raj. Papušynio km.
Trumpai. Man artima pati mintis,kad augalai turi augti kuo gamtiškesnėse sąlygose,t.y.kuo daugiau įsipintų į gamtos ratą, tokių būdu tvirtėdami. Nežinau,kada šis supratimas būtų atėjęs,jei nebūčiau perskaičiusi internete straipsnio prieš kokius gerus 4 metus. Tuo metu gana aktyviai domėtis pradėjau sveika gyvensena. GŽ užsiimu tik du metus,nes atsirado sąlygos. Žinoma,jei nesidomėčiau gamtiškomis temomis,tai GŽ gal net visai nebūtų. GŽ yra kur tobulėti,o tai labai smagu ir įdomu. Gaila,kad ne kiekvienam tai suprantama,o gal tiesiog nenori rizikuot. Tokios mano mintys:).


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Rgp 28, 2013 2:06 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bal 02, 2013 2:41 pm
Pranešimai: 209
Prieš porą metų dėl keletos priežasčių ir palankių aplinkybių persikrovė mano operacinė sistema ir viskas nušvito kitokiom spalvom. Namiškiai net susirūpino, kas čia pasidarė su manim :lol:
Jei anksčiau net šašlykų pas tetą į sodą važiuot nenorėdavau, nes a vdrug sakys, einam į daržą......tai dabar įsirengiau savo daržą ir planuojuosi naminius gyvulius :mrgreen:

Tiesą pasakius, tai sveikata buvo pirmasis akstinas, kuris nuvedė į Laimio straipsnį "Tinginio daržas". Tai kaip ir gaunasi, kad čia tavo kaltė :lol: 8-)
Na tai taip ir prasidėjo viskas. Man smagiausias dalykas yra, kad aš jaučiu malonumą savo darže. Pirmiausiai dėl labai aiškios naudos, antriausiai, kad jame nėra tiek beprotiškai daug darbo (nesu iš darbščiųjų).

Kitas įdomus dalykas, kad pasikeitė mano dėmesys. Nu ta prasme - aš pradėjau matyti augalus ir gyvūnus. Važiuojant mašina ar autobusu, stebiu pakeles - va, ieškau krūmų sau skypui, tai žinau kaip atrodo gluosniai, kokios jų formos ir spalvos; pastebiu žydinčius augalus pievose, nes noriu jų savo sklype; matau įvairiasius paukščius, kurių iki šiol nė nepastebėdavau (gaila, tik kad nežinau pavadinimų). Visiškai kitoks aplinkos suvokimas ir matymo prasme, ir santykio.

Viskas kas gyva dabar turi ryšį su manim asmeniškai, nebėra tik šiaip kažkokia dekoracija. Ir labiausiai mane siutina, kad visa likusi žmonių dalis, laiko gamtą tik dekoracija, tapetais.
Siutina todėl, kad bet koks aiškinimas yra beprasmis. Tol, kol žmogaus galvoje nepersijungė kažkoks mygtukas - nepadės nei biologija, nei fiziologija. Niekas nepadeda, patikrinta šimtus kartų. Ir puikus to pavyzdys, visi agronomai, žemdirbiai, biologai ir pan.

Na tai štai, tokia mano istorija :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Rgp 28, 2013 4:33 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Ėmiausi gamtinės daržininkystės dėl šių priežasčių:
1. Mūsų apdirbamame žemės sklype dėl kalvotumo nepadirbsi nei su arkliu, nei su technika. Padirbsi, bet dirbančiajam tuoj pat norisi viską mesti. Tai ne lygius laukelius vagoti :) ;
2. Kai susipažinau su gamtinės daržininkystės teoriniais aspektais, pamačiau, kad čia labai viskas logiška ir tikrai turi pavykti.
Nemėgstu gyvenime vadovautis tradiciniais stereotipais. Visuomet keliu klausimą: kodėl taip daroma? Taip nejučia atkrito ir tradicinis daržas;
3. Gamtinė žemdirbystė - įdomi žemdirbystė ir naudinga sau;
4. Daržą galiu užsiauginti pati, nereikia laukti kol kas padės per sunkius darbus nudirbti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Rgp 29, 2013 4:12 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Rgp 14, 2013 7:08 pm
Pranešimai: 1
Sveiki bendraminciai. Atsiprasau uz kai kurias nelietuviskai rasomas raides.Kai su sunum rinkomes nauja klaviatura, labia skubejom,ir nepastebejom,kad nera nei lietuvisku,nei rusisku raidziu. Taigi! Kodel gamtine zemdirbyste? Todel, kad tingiu raveti,o noriu skaniu darzoviu.Ant kelio uzvede Kurdiumovo knygos,ypac paskutine-'santarve vietoj kovos'.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ket Rgp 29, 2013 5:05 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Lietuviškos raidės priklauso ne nuo klaviatūros, o nuo programinės įrangos. Jei naudojate Windowsus, tai apačioje dešinėje ekrano matote raidytes "EN". Ten spustelėkit su pelės dešiniu klavišu ir duos jums instaliuotis lietuvių kalbą. Pabandykit, paprasta ten. O lietuviškos raidės bus ant skaičių klavišų. Užsirašysit pieštuku ant klaviatūros ar prisiklijuosit lipdukus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pen Rgp 30, 2013 7:46 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Vas 19, 2013 5:26 pm
Pranešimai: 200
Miestas: Paežeriai, Radviliškio r.
Mūsų atveju gal labiau pradedame užsiimti :) Todėl, kad mažiau darbo, viskas vyksta natūraliai, mažiau tampi priklausomas nuo pinigų, sveikas maistas, tavo maistas. Ir norisi gyventi (ir kad kiti po mūsų gyventu) gyvame pasauyje ne griūvančiame.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Pir Rgs 16, 2013 9:58 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Rgs 06, 2013 3:47 pm
Pranešimai: 4
pirmas postūmis buvo,tai,kaip miestiečiui apsieiti be traktoriaus,arklio,gal kada ir be kąstuvo
antras,kad galima išauginti derlių,jo neprižiūrint kiekvieną dieną
trečias,tai teisingas požiūris:"kam daryti,jei gali nedaryti"
/vietoj to,kad savaitę arti,geriau valandą paskaityti,valandą pagalvoti,o tada,valandą pailsėti../


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Vas 15, 2014 10:34 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Vas 15, 2014 9:09 pm
Pranešimai: 13
Iš tingėjimo :D Užpernai rudenį liko nesuartas "tradicinis" daržas.Su traktoriumi nėra vietos įvažiuoti, o ir gaila dirvos žiūrint kaip ratai "trypia" paviršių. Su kultivatorium bandėm pavasarį, nepatiko. Tad ėmiau lysves "rėminti", sėti ir mulčiuoti....
Tiesa , turiu ir 5 vagas po 70 m tradicinio lietuviško daržo. Bet mieliau čia,kieme,kur ravėti nereikia.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Sek Vas 16, 2014 6:05 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Vas 14, 2014 12:29 pm
Pranešimai: 11
Miestas: Klaipėda
Palaikau mintį, kad augalai turi augti kuo natūralesnėmis gamtai sąlygomis, ne tik dėlto, kad vaisiai ar daržovės būna skanesni ir sveikesni, bet ir dėl pačios GŽ filosofijos, kad visa cheminių trąšų pramonė - tai tik mūsų planetos resursų švaistymas bei dirbamos žemės ilgalaikis niokojimas. Žinoma, užsiiminėdami GŽ pasaulio nepakeisim, bet veikiau pakeisim save, kas manau yra kur kas svarbiau :) Be to, mane savotiškai erzina tradicinės žemdirbystės metodai, o GŽ vis pasiūlo ką nors nauja ir neišbandyta. Taip pat sužavėjo Kurdiumovo knygoje pateikti derlių pavyzdžiai, t.y. kokį gausų derlių iš nedidelio ploto galima gauti - standartinės žemdirbystės mylėtojams lieka tik skėsčioti rankomis ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Šeš Lap 15, 2014 1:47 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Lap 02, 2014 2:10 pm
Pranešimai: 119
Žemė traukė nuo vaikystės. Gal kad neturėjau kaimo. Lyg Dievas atsiuntė man vyrą iš kaimo. Pernai metais oficialiai tapo tos žemės savininku. Nors jau senai audžiau mintį gyventi kaime, bet. Daug visokių "bet". Ir štai, auginame sunų, kuris alergiškas. Gero maisto gauti.... dar nepavyko. Uošvienė, močiutė užaugina, bet vis man pyktis ima, jog ne taip, ne pakankamai gerai... ir man dabar atrodo, kad mūsų išsigelbėjimas bus gamtinė žemdirbystė. Mano vaikas turės puikaus maisto. Jei sugebėsiu, jei iveiksiu savo stereotipus, jei sugebesiu palikti katik irengtą, nauja butą ir kelsiuos i trobelę pas uošvienę viską pradėt iš naujo. Bet man taip gera kaime. Taigi, mes tik busimi GŽ "ūkininkai".
Laimis yra mano ikvepėjas.
Bet priešistorė daug senesnė. Tai domėjimasis šiaudinukais ir kitokia alternatyvia statyba.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007