Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=7&t=213
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Rgp 28, 2013 9:54 am ]
Pranešimo tema:  Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Sveiki, vis bandau išsiaiškinti kodėl žmonės pradeda užsiimti gamtine žemdirbyste. Suprantama, kad ne dėl pinigų. Tai štai įdomu kodėl? Dėl kokių priežasčių? Kas paskatino jus tuo užsiimti?

Autorius:  Vinga [ Tre Rgp 28, 2013 12:30 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Trumpai. Man artima pati mintis,kad augalai turi augti kuo gamtiškesnėse sąlygose,t.y.kuo daugiau įsipintų į gamtos ratą, tokių būdu tvirtėdami. Nežinau,kada šis supratimas būtų atėjęs,jei nebūčiau perskaičiusi internete straipsnio prieš kokius gerus 4 metus. Tuo metu gana aktyviai domėtis pradėjau sveika gyvensena. GŽ užsiimu tik du metus,nes atsirado sąlygos. Žinoma,jei nesidomėčiau gamtiškomis temomis,tai GŽ gal net visai nebūtų. GŽ yra kur tobulėti,o tai labai smagu ir įdomu. Gaila,kad ne kiekvienam tai suprantama,o gal tiesiog nenori rizikuot. Tokios mano mintys:).

Autorius:  nawjia [ Tre Rgp 28, 2013 2:06 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Prieš porą metų dėl keletos priežasčių ir palankių aplinkybių persikrovė mano operacinė sistema ir viskas nušvito kitokiom spalvom. Namiškiai net susirūpino, kas čia pasidarė su manim :lol:
Jei anksčiau net šašlykų pas tetą į sodą važiuot nenorėdavau, nes a vdrug sakys, einam į daržą......tai dabar įsirengiau savo daržą ir planuojuosi naminius gyvulius :mrgreen:

Tiesą pasakius, tai sveikata buvo pirmasis akstinas, kuris nuvedė į Laimio straipsnį "Tinginio daržas". Tai kaip ir gaunasi, kad čia tavo kaltė :lol: 8-)
Na tai taip ir prasidėjo viskas. Man smagiausias dalykas yra, kad aš jaučiu malonumą savo darže. Pirmiausiai dėl labai aiškios naudos, antriausiai, kad jame nėra tiek beprotiškai daug darbo (nesu iš darbščiųjų).

Kitas įdomus dalykas, kad pasikeitė mano dėmesys. Nu ta prasme - aš pradėjau matyti augalus ir gyvūnus. Važiuojant mašina ar autobusu, stebiu pakeles - va, ieškau krūmų sau skypui, tai žinau kaip atrodo gluosniai, kokios jų formos ir spalvos; pastebiu žydinčius augalus pievose, nes noriu jų savo sklype; matau įvairiasius paukščius, kurių iki šiol nė nepastebėdavau (gaila, tik kad nežinau pavadinimų). Visiškai kitoks aplinkos suvokimas ir matymo prasme, ir santykio.

Viskas kas gyva dabar turi ryšį su manim asmeniškai, nebėra tik šiaip kažkokia dekoracija. Ir labiausiai mane siutina, kad visa likusi žmonių dalis, laiko gamtą tik dekoracija, tapetais.
Siutina todėl, kad bet koks aiškinimas yra beprasmis. Tol, kol žmogaus galvoje nepersijungė kažkoks mygtukas - nepadės nei biologija, nei fiziologija. Niekas nepadeda, patikrinta šimtus kartų. Ir puikus to pavyzdys, visi agronomai, žemdirbiai, biologai ir pan.

Na tai štai, tokia mano istorija :)

Autorius:  Eimute [ Tre Rgp 28, 2013 4:33 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Ėmiausi gamtinės daržininkystės dėl šių priežasčių:
1. Mūsų apdirbamame žemės sklype dėl kalvotumo nepadirbsi nei su arkliu, nei su technika. Padirbsi, bet dirbančiajam tuoj pat norisi viską mesti. Tai ne lygius laukelius vagoti :) ;
2. Kai susipažinau su gamtinės daržininkystės teoriniais aspektais, pamačiau, kad čia labai viskas logiška ir tikrai turi pavykti.
Nemėgstu gyvenime vadovautis tradiciniais stereotipais. Visuomet keliu klausimą: kodėl taip daroma? Taip nejučia atkrito ir tradicinis daržas;
3. Gamtinė žemdirbystė - įdomi žemdirbystė ir naudinga sau;
4. Daržą galiu užsiauginti pati, nereikia laukti kol kas padės per sunkius darbus nudirbti.

Autorius:  zykute1 [ Ket Rgp 29, 2013 4:12 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Sveiki bendraminciai. Atsiprasau uz kai kurias nelietuviskai rasomas raides.Kai su sunum rinkomes nauja klaviatura, labia skubejom,ir nepastebejom,kad nera nei lietuvisku,nei rusisku raidziu. Taigi! Kodel gamtine zemdirbyste? Todel, kad tingiu raveti,o noriu skaniu darzoviu.Ant kelio uzvede Kurdiumovo knygos,ypac paskutine-'santarve vietoj kovos'.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Rgp 29, 2013 5:05 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Lietuviškos raidės priklauso ne nuo klaviatūros, o nuo programinės įrangos. Jei naudojate Windowsus, tai apačioje dešinėje ekrano matote raidytes "EN". Ten spustelėkit su pelės dešiniu klavišu ir duos jums instaliuotis lietuvių kalbą. Pabandykit, paprasta ten. O lietuviškos raidės bus ant skaičių klavišų. Užsirašysit pieštuku ant klaviatūros ar prisiklijuosit lipdukus.

Autorius:  Lowrell [ Pen Rgp 30, 2013 7:46 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Mūsų atveju gal labiau pradedame užsiimti :) Todėl, kad mažiau darbo, viskas vyksta natūraliai, mažiau tampi priklausomas nuo pinigų, sveikas maistas, tavo maistas. Ir norisi gyventi (ir kad kiti po mūsų gyventu) gyvame pasauyje ne griūvančiame.

Autorius:  remigijus [ Pir Rgs 16, 2013 9:58 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

pirmas postūmis buvo,tai,kaip miestiečiui apsieiti be traktoriaus,arklio,gal kada ir be kąstuvo
antras,kad galima išauginti derlių,jo neprižiūrint kiekvieną dieną
trečias,tai teisingas požiūris:"kam daryti,jei gali nedaryti"
/vietoj to,kad savaitę arti,geriau valandą paskaityti,valandą pagalvoti,o tada,valandą pailsėti../

Autorius:  Jurgita [ Šeš Vas 15, 2014 10:34 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Iš tingėjimo :D Užpernai rudenį liko nesuartas "tradicinis" daržas.Su traktoriumi nėra vietos įvažiuoti, o ir gaila dirvos žiūrint kaip ratai "trypia" paviršių. Su kultivatorium bandėm pavasarį, nepatiko. Tad ėmiau lysves "rėminti", sėti ir mulčiuoti....
Tiesa , turiu ir 5 vagas po 70 m tradicinio lietuviško daržo. Bet mieliau čia,kieme,kur ravėti nereikia.

Autorius:  žalumos spektras [ Sek Vas 16, 2014 6:05 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Palaikau mintį, kad augalai turi augti kuo natūralesnėmis gamtai sąlygomis, ne tik dėlto, kad vaisiai ar daržovės būna skanesni ir sveikesni, bet ir dėl pačios GŽ filosofijos, kad visa cheminių trąšų pramonė - tai tik mūsų planetos resursų švaistymas bei dirbamos žemės ilgalaikis niokojimas. Žinoma, užsiiminėdami GŽ pasaulio nepakeisim, bet veikiau pakeisim save, kas manau yra kur kas svarbiau :) Be to, mane savotiškai erzina tradicinės žemdirbystės metodai, o GŽ vis pasiūlo ką nors nauja ir neišbandyta. Taip pat sužavėjo Kurdiumovo knygoje pateikti derlių pavyzdžiai, t.y. kokį gausų derlių iš nedidelio ploto galima gauti - standartinės žemdirbystės mylėtojams lieka tik skėsčioti rankomis ;)

Autorius:  errnute [ Šeš Lap 15, 2014 1:47 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kodėl užsiimat gamtine žemdirbyste?

Žemė traukė nuo vaikystės. Gal kad neturėjau kaimo. Lyg Dievas atsiuntė man vyrą iš kaimo. Pernai metais oficialiai tapo tos žemės savininku. Nors jau senai audžiau mintį gyventi kaime, bet. Daug visokių "bet". Ir štai, auginame sunų, kuris alergiškas. Gero maisto gauti.... dar nepavyko. Uošvienė, močiutė užaugina, bet vis man pyktis ima, jog ne taip, ne pakankamai gerai... ir man dabar atrodo, kad mūsų išsigelbėjimas bus gamtinė žemdirbystė. Mano vaikas turės puikaus maisto. Jei sugebėsiu, jei iveiksiu savo stereotipus, jei sugebesiu palikti katik irengtą, nauja butą ir kelsiuos i trobelę pas uošvienę viską pradėt iš naujo. Bet man taip gera kaime. Taigi, mes tik busimi GŽ "ūkininkai".
Laimis yra mano ikvepėjas.
Bet priešistorė daug senesnė. Tai domėjimasis šiaudinukais ir kitokia alternatyvia statyba.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/