Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kada geriau šienauti?
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=7&t=562
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Rgp 01, 2014 10:49 am ]
Pranešimo tema:  Kada geriau šienauti?

Cituoti:
Tyrimas parodė, kad kasmet pradedant šienapjūtę anksti, birželio pirmomis dienomis ir 3 kartus pjaunant žolynas pavargsta ir po žiemos išretėja. Jų vietoje įsigali geltonai žydintys, nuodingi šliaužiantieji vėdrynai. Jei pirmais metais jų buvo 10,3, antrais10,6, trečiais 23,5, ketvirtais net 31%. Tuo tarpu nendrinių dryžučių pastoviai mažėjo: atitinkamai 32,8, 20,4 17,9 10,9%. Daroma išvada, kad netręšiant, dažnai pjaunamo žolyno kokybė labai pablogėja. Tuo tarpu šienapjūtę pradėjus birželio 20 ir pjaunant du kartus žolynas išlieka stabilus ir derlingas. Per tris pjūtis buvo prišienauta 7,0, o per dvi –10,9 t/ha šieno.

Antrąją pjūtį nupjovus 08.10 dar iki žiemos lieka pakankamai laiko atželti vešliam atoliukui, kuris, kaip ir žiemkenčiai, išlieka žalias per žiemą ir yra gera ganykla į šiaurę skrendančioms žąsims pailsėti.


http://www.glis.lt/pamarys/?pid=23&lang=lt

Jeigu pjausime du kartus žolę per metus, t.y. po birželio 20 ir po rugpjūčio 10, tai gausime trečdaliu daugiau šieno, nei pjaudami žolę tris kartus, t.y. birželio pradžioje, liepą ir rugpjūtį.

Antras dalykas - bus didesnė žolių įvairovė.

Trečias dalykas, jau grynai ne iš aplinkosauginės pusės, o iš gamtinės žemdirbystės pusės - labiau subrendęs šienas geriau tinka mulčiavimui. Pirma, jis stabilesnis, reikia rečiau mulčiuoti, antra, jaunas šienas turi daugiau baltymų, greitai skaidomas ir gali būti nitratų perteklius daržovėse dėl to. Todėl reikėtų ypač atsargiems būti su žoliapjovių žolyte. Žoliapjovės, vejapjovės pjauna tik jauną žolytę, kurioje yra daug azoto. Mulčiuojant tokiu mulčiu gali kilti nitratų pertekliaus problema.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/