Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Kas yra gamtinė žemdirbystė?
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=7&t=68
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Pen Bal 05, 2013 7:03 am ]
Pranešimo tema:  Kas yra gamtinė žemdirbystė?

Gamtinė žemdirbystė yra artėjimo prie gamtos procesas. Mūsų tikslas - gyvenimas gamtoje. Ir galbūt nei mes, nei mūsų vaikai nepasieks gamtos per visą savo gyvenimą, bet gamta mums gali būti kelrode žvaigžde ir rodyti kelią kurlink reikėtų mums eiti norint gyventi lengiau, harmoningiau, su mažiau darbo, daugiau sveikatos...

Kaip vyksta šis procesas? Prieš darydami kokį nors žingsnį, priimdami sprendimą, imdamiesi kokio nors darbo pamąstome - ar negalėtume padaryti to paties veiksmo šiek tiek gamtiškiau?

Štai reikia užsiauginti mums maisto. Tai kaip bus gamtiškiau - užsiauginti jų šiltnamyje ar grunte? Žinoma, gamtiškiau bus grunte. Nes nereikės nei pramonės išrasti plėvelei gaminti, nei dirbti, kad uždirbti pinigus ir nusipirkti plėvelei, nei kelio asfaltuoti ir automobilio išrasti, kad tą plėvelę atsivežti iš Kinijos, nei statyti šiltnamio... Štai ir renkamės auginimą grunte. Kam vargti, jeigu galime užsiauginti maisto ir būti laimingi be šiltnamio? O dar mokslininkai sako, kad grunte augusių daržovių kokybė geresnė, daugiau vitaminų ir kitų reikalingų medžiagų. Ir skonis geresnis grunte augusių, sveikesnės... Kuo arčiau gamtos, tuo geresnė kokybė.

Kitais metais galvojame toliau - kaip yra geriau: suarti žemę ir pasodinti daržoves ar nesuarti žemės. Pažiūrime į gamtą. Ji nearia. Reiškia taip įmanoma. Pabandom, gaunasi. Valio, renkamės neariminę žemdirbystę. Priedo vėlgi stebime geresnę vaisių kokybę, skonį, nei ariminėje žemdirbystėje ir vėlgi tie patys mokslininkai sako, kad neariminėj žemdirbystėj kokybė geresnė. Ir tie kurie bandė arti ir nearti, sako, kad žymiai mažiau darbo neariant.

Dar kitais metais vėl mąstome. Kaip yra gamtiškiau - auginti mulčiuje ar įterpti augalus į pievą? Na, su mulčiu daug darbo, o jei pavyksta užauginti tiesiog pievoje, tai kodėl ne?

Ir taip ne tik su daržais. Tą patį galime daryti ir su sodais. Ir ne tik su sodais. Galima daryti taip ir su visomis kitomis savo gyvenimo sritimis - pedagogika, statybomis, ekonomika, buitimi, apranga, politika ir visomis kitomis savo gyvenimo sritimis.

Tereikia žiūrėti, kuris veiksmas iš dviejų bus arčiau gamtos. Štai tą ir rinktis.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/