Gamtinė žemdirbystė
http://gz.home.lt/

Arklio ir traktoriaus simbiozė
http://gz.home.lt/viewtopic.php?f=7&t=731
Puslapis 11

Autorius:  Laimis Žmuida [ Tre Bal 22, 2015 7:48 pm ]
Pranešimo tema:  Arklio ir traktoriaus simbiozė

Šiais laikais nemažai kas laiko arklius, bet atkreipkite dėmesį, kad arklio laikymas be traktoriaus jau nelabai įsivaizduojamas. Arba arklio šeimininkas turi traktorių, arba perka šieną iš kito žmogaus, kuris turi traktorių. Šiaip ar taip, arklys šiais laikais egzistuoja tik todėl, kad yra traktoriai.

Anksčiau prišienaudavo rankomis tiek. Dabar niekas tiek šienauti nebenori. Yra išeitis - šienavimo mašinėlę pakinkyti arkliu. Kai kas tokių turi. Bet čia labiau išimtis. Paprastai arklių šeimininkai nesuka sau galvos - nusiperka šieno.

Paradoksali situacija - nori būti ekologiškas, keliauti arkliu, dirbti darbus su arkliu, tai būtinai turi paremti neekologiją, t.y. traktorius.

Tokia pati situacija yra gamtinėje žemdirbystėje su mulčiumi. Jo galima pačiam prisišienauti, prisigrėboti, bet ne visi tam ryžtasi. Kartais žmonės tiesiog nusiperka šieno iš ūkininko. Toks pats paradoksas - nori kuo ekologiškiau užsiauginti, bet paremia neekologišką techniką, t.y. traktorius.

Tokių paradoksų yra daug. Ir jie dažnai yra nematomi. Nesusimąstom. Neatkreipiam dėmesio. Ir darydami gera vienoje vietoje, padarom bloga kitoje.

Greitai jau mulčiaus bus galima užsisakyti iš Kinijos, nes jie jį pigiau pagamins. Darai sau ekodaržą ar net gamtinį daržą, o mulčius atkeliauja laivais iš Kinijos sunaudodamas daug naftos. Nors lygtais jau dabar yra krūmeliams mulčiuoti mulčio (spalvotų skiedrų ar žievių) atvežamo iš Kinijos.

Autorius:  Lowrell [ Tre Bal 22, 2015 8:25 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Arklio ir traktoriaus simbiozė

Taigi šieną nusipirkt lengva, o šienauti sunku. O tokią šienapjovę, kur su dviem arkliais šienauja, esat matę? Aš tik internete... Įsivaizduoju, kad jau sunkiai įmanoma tokią gauti.

Autorius:  Laimis Žmuida [ Ket Bal 23, 2015 6:53 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Arklio ir traktoriaus simbiozė

Mano draugas turi tokią šienapjovę kuri prie vieno arklio prisitvirtina ir pjauna.

Autorius:  Lowrell [ Ket Bal 23, 2015 7:44 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Arklio ir traktoriaus simbiozė

Iš kur gavo? :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/