Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 6:46 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Tre Geg 21, 2014 2:11 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Įdedu kelias išgyvenusių žuvelių nuotraukas.


Prikabinti failai:
3.jpg
3.jpg [ 39.6 KiB | Peržiūrėta 7145 kartus(ų) ]
2.jpg
2.jpg [ 42.85 KiB | Peržiūrėta 7145 kartus(ų) ]
1.jpg
1.jpg [ 49.94 KiB | Peržiūrėta 7145 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Tre Geg 21, 2014 2:14 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
O kas per žuvys? Atrodo kaip netikros. :) Ir minta netikru maistu kaip matosi. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Tre Geg 21, 2014 2:21 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Netikro maisto gauna tik kokį kartą ar porą kartų per savaitę, jei nepamirštam atsivežti batono :) ir tai pramogai, kad iškiltų į paviršių... O ir kaip nufotkinti be batono? :)
Paleista buvo koy karpių, auksinių karosų, orfų, amūrų, plačiakakčių ir lynų. Kas liko po žiemos nelabai pažįstu. Aišku, kad liko auksiniai karosai ir keletas koy karpiukų, o tos kur nespalvotos nepažįstu kur kuri. Gal forume yra žvejų - žuvų žinovų?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Tre Geg 21, 2014 2:26 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Kaip suprantu tik lynas vietinis pilnateisis gyventojas. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Tre Geg 21, 2014 2:35 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Jei šio prūdo, tai visi vietiniai gyventojai, nes visi beveik vienu kartu apgyvendino tuščią prūdą :). Kurios išgyvens ir dauginsis taps vietinėmis...
O jei žiūrėti pagal žmonių laikymą vietiniais, tai reikia 15 metų toje vietoje pragyventi, kad taptum vietiniu irtai dar klausimas ar tiek užteks :). Tai beveik mes visi kraustydamiesi iš vieno kaimo į kitą tampame ne vietiniais :).


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Tre Geg 21, 2014 3:20 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Na, bet aš negaliu nutylėt ir nepakviest gamtiškėt, nes ateina naujokai ir mato - be mulčio auginama, dedama plėvelė, žuvys netikros, svogūnai nedaugiagalviai, kiti va sako, kad kas ketvirti metai reikia susiarti žemę arba išvis meta gamtinę žemdirbystę kaip zoot ir pan. Tai man reikia laikyt frontą ir pabambėt kai kas nors nevisai gamtiškai daroma ir paragint daryt gamtiškiau. ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Tre Geg 21, 2014 6:39 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Vietinės žuvys pačios užsiveis pvz. karosai (jei dar nėra). O ir spalvoti karosai kryžminasi su nespalvotais ir gaunasi nespalvoti...
O daugiagalvių svogūnų aš pasodinau :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Tre Geg 21, 2014 6:48 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
O aš ir nesakau, kad pas mane viskas labai jau gamtiška. Aš derinuosi prie situacijos, nes pagrindinis mano tikslas žemės ūkyje - gauti derlių. Nebūtinai labai didelį, tačiau noriu kad iki pavasario mūsų šeimai užtektų bent jau kelių rūšių savų daržovių :). O sezono metu iš parduotuvės daržovių pirkti nereikėtų ir dar ūkio draugams užtektų...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Ket Geg 22, 2014 1:19 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Va va, naujokai tik ir žiūri ir patyliukais džiaugiasi, kad ne pas visus viskas radikaliai gamtiška :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Ket Geg 22, 2014 8:20 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Nežinau kodėl Fleitutė save priskiria prie naujokų, nes apie save parašė, kad ir tėvai, ir seneliai dirbo žemę, tai nemanau, kad viskas žemės darbuose yra nauja. O gamtinėje žemdirbystėje, mes visi naujokai. Jei ne visos lysvės mulčiuotos, nematau tame didelės problemos, nes kad jos visos būtų mulčiuotos per vienerius ar kelis metus labai sunku tiek mulčio gauti pvz. 12 arų daržo. Todėl siūlyčiau gamtiškėti pamažu, nepersistengti, kad procesas teiktų malonumą, o ne taptų prievole ir kažkokia nauja mada, kuri po kurio laiko praeis, nes ateis naujos mados...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Ket Geg 22, 2014 8:30 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Todėl siūlyčiau gamtiškėti pamažu, nepersistengti, kad procesas teiktų malonumą


Žinoma, reikia neskubėti ir nesikankinti, turi tai teikti džiaugsmą ir malonumą. Bet visa tai nebūtina daryti labai lėtai. Jau pirmais, antrais, trečiais metais galima įsirengti didžiulius daržus ir gauti pakankamai mulčio nesikankinant ir patiriant malonumą. Forumas gi tam ir užveistas, kad pasidalintume patirtimi ir padėtume vienas kitam greičiau gamtiškėti. Vienam sunkiau būtų, o čia pateikia žmonės visokiausių atrastų sprendimų ir malonus gamtiškėjimo procesas vyksta kiek sparčiau.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Ket Geg 22, 2014 8:58 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Aš ir nesakau, kad labai lėtai. Tik kiekvieno daržininkaujančio daržo dydis labai individualus dalykas. Vienam užtenka 1 aro daržo, gal ir neužtenka, bet gal žemės daugiau nėra daržui, o kitam vis mažai :) (kaip man..., juo labiau tai priklauso ir nuo šeimynos dydžio). Daržas šiuo metu apie 10-12 arų ir atrodo dar ne viskas pasodinta. Vis norisi kažką naujo pasodinti, todėl plėši velėnas pievoje ir džiaugiesi, kad atkovojai šiek tiek žemės iš gamtos :), o apie mulčią galvosiu, kai viskas bus pasodinta ir pasėta, ir liks laiko maloniam laiko praleidimui mulčiuojant :)
Pas mane tai dar yra viena problema, kad ūkyje vejos neturim, žolės šienautojų dalgiais irgi neturim, nes šeimos vyrai žemės ūkiu nelabai turi noro užsiimti, tai vienom moteriškėms sunku žolės mulčio gauti, todėl mulčiuoju šiaudais, kuriuos lengviau gauti, nors ir pinigus reikia mokėti, o paskui ant šiaudų dedu nuravėtas žoles. Kadangi sklypas yra 1,83 ha, o pieva sudaro apie 1 ha ir žemė yra deklaruojama, tai vieną kartą per metus atvažiuodavo traktorius ir pievą sumulčiuodavo, tačiau dabar planuoju prašyti kaimynų, kad pievą nušienautų, žolę paversim šienu, jei nesukitkuos, tai dėsim kupetaites ir turėsim mulčio, greičiausiai kitiems metams.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Ket Geg 22, 2014 9:12 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Tai jums pirmieji metai, kada reikia atkovoti žemę. O jei gerai prižiūrėsite lysves šiais metais, tai kitais metais turėsite jau gerai nupūdytas lysves ir dar mulčio ant jų šiek tiek. Jau nereikės įdirbinėti velėnos, reikės tik sėti ir prižiūrėti. Bus žymiai mažiau darbo ir galima bus su tiek pat pastangų nuveikti daug daugiau.

Vietoje šiaudų geriau pirkti rulonus šieno. Bet jei pas jus pjauna traktorius prie pat, tai tik imkit tą šieną ir džiaukitės. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Ket Geg 22, 2014 6:21 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Rulonus šieno sunku atsivežti, o šiaudus kitkomis parsivežam su mašinine priekaba. Kaimynai savo pievas irgi tik vieną kartą sumulčiuoja , tai ten nelabai to šieno ir lieka, o kadangi pievas mulčiuoja liepos pabaigoje, jau būna ir sėklos subrendusios, tai su tokiu šienu parsinešim labai daug ir sėklų. Reikėtų šienauti iki joninių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Ket Geg 22, 2014 7:50 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
O mūsų kaimynai ir aplinkiniai su priekabėle parsiveža ir rulonus. Dviese įridename vieną ruloną ir parsivežam. Rulonų lengviau gauti, nei kytkų, nors kytkos, žinoma, patogesnės. :)

Sėklų tai nereikia bijoti, jos teisingame mulčiavime nesudygsta.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Pen Geg 23, 2014 2:27 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Aš ir GŽ naujokė, ir šiaip žemdirbystėj gan nauja, kas kad seneliai pragyvenimui, o tėvai tik mėgėjiškai augino daržoves. Vaikystėj buvusi nelabai maloni pareiga ravėti daržus ir malonesnė laistyti tik gimus vaikams tapo malonumu sėti, sodinti ir auginti. Dabar irgi plėšiu velėną (tikiuosi, šiemet jau paskutinei lysvei), galvodama, kad kitąmet jau bus lengviau. Kaip ir Ingridai norisi vis daugiau daugiau ko pasodint, burnelės auga :)
Su žole mulčiui man irgi kebloka, nieks iš vyrų nenori mūsų kupstuotos pievos šienauti (sakiau, nors imt ir kaip nors išlyginti, kad tik šienautų). Kažin, kodėl moterys su dalgiais nesimosikuoja? :)

Įdomu pasidarė, o kodėl reikia pievas mulčiuoti?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Pen Geg 23, 2014 3:30 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
O kas sakė, kad moterys su dalgiu nemoka šienauti - aš moku :) ir pasišienauju kartais, kai labai jau reikia, turim tokį nedidelį senovinį dalgiuką, kurį vyrui senelis padarė, kai jis buvo paauglys, kad kartu eitų pievų šienauti, tai man dabar jis pagal ūgį beveik tinka :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Pen Geg 23, 2014 3:35 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Įdedu ir nuotrauką dalgio. Kol sklype nebuvo elektros buvo pagrindinis pagalbininkas :)


Prikabinti failai:
IMGP5092.JPG
IMGP5092.JPG [ 488.07 KiB | Peržiūrėta 7109 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Pen Geg 23, 2014 10:44 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Jeigu jau taip, tai reiks ir man pabandyt :) Esu bandžiusi, bet labai tas smaigalysį žemę sminga, ir tai lygioj pievelėj, o pievoj tai tokie žolių kupstai, kad nelabai įsivaizduoju, kaip juos nulyginti, kad būtų galima ramiai šienauti. Jūsų pievoj tokių nėr?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Ingridos prūdas
StandartinėParašytas: Šeš Geg 24, 2014 1:16 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ket Gru 05, 2013 12:08 am
Pranešimai: 345
Miestas: Vilniaus raj. Riešė/Širvintų raj. Jauniūnai
Tie kupstai gali būti arba šunažolė, arba skruzdėlės būna tokios kupstus padariusius. Tai nežinia kurie pas jus. Jei šunažolė, tai kelis kartus nupjovus jis minkštesnė auga.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007