Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 1:10 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Pir Kov 30, 2015 9:32 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Tre Rgp 06, 2014 1:36 pm
Pranešimai: 2
Šiemet pirmą kartą bandysiu auginti morkų, kopūstų ir svogūnų sėklas, atrinkau geriausiai atrodančias, išsilaikiusias ir man labiausiai patinkančias šias daržoves.Bus įdomu pabandyti.Tik pavadinimų nežinau, nes nuėmę derlių neskirstėme pagal veisles.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Kov 31, 2015 7:56 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Su bulvėm tai aš padariau taip: Nuvažiavau į Trakų Vokę, į LAMMC ir nusipirkau keturias lietuvių selekcijos bulvių veisles: Goda, Aista, Venta ir Liepa.


Labai įdomus eksperimentas. Aš irgi tokius darau. Man jie prilygsta kelionėms. Kelionėje juk svečioje šalyje irgi stengiesi paragauti vietinio maisto. Čia irgi ragauji, tik nereikia ilgai sėdėti lėktuve ar automobilyje. :)

Dėl skonio tai tikrai ir man teko susidurti, jei rašomas aukštas balas, tai dar nereiškia, kad taip ir yra. Nors degustacijų metu žmonės išrenka maždaug tas pačias bulves. Tas irgi tiesa.

Cituoti:
Šiemet pirmą kartą bandysiu auginti morkų, kopūstų ir svogūnų sėklas


Sėkloms kopūstą reikėtų sandėliuoti su šaknimis. Bet būna, kad ir be šaknies vien įdėjus į žemę galvą ji išleidžia šaknis ir, vėliau, žiedus. Tik reik žiūrėt, kad nebūtų per sausa.

Mokėsit visus šiuos pasodus susodinti? Atstumai, žemė, laikas, vieta?


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Kov 31, 2015 3:49 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pir Sau 12, 2015 11:50 am
Pranešimai: 22
Bulvių gavom ekologišku mišinį: baltos, geltonos, raudonos. Jas tikriausiai ir sodinsim. Pries sodinant bandysiu parusiuoti.

Morkų veisle buvau atsirinkus, bet suvalgem, ir neberandu to ūkininko :) reiks ieškot is naujo


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Kov 31, 2015 7:32 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Bulvės kai sausa odele, tai gali nesiskirti. Bet galima pašlapinti prieš sodinant ir matosi gerai spalva tada. Ir tada surūšiuoji.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Ant Kov 31, 2015 11:07 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Šeš Kov 01, 2014 10:02 am
Pranešimai: 107
Pas mane vienas kopūstas kažkokias žalias galveles iš koto pradėjo leisti, tai aš jį apaipjausčiau ir pasimerkiau vandenin - gal išleis šaknis :) Nes taip dažnai darau su daržovėm iš parduotuvės - pvz suvalgai lapkotinį salierą, palieki pačią šerdį ir mažiukus lapukus - tai užaugina dar lapų valgymui ir šaknis pamerktas vandeny, pernai tokį pasodinau lysvėj, tai ir sėklų buvo. Su salotom tas pats. Šiemet pas mane lapus ir šaknis leidžia bok choy (kinietiškas kopūstas), pabandysiu pasodint sėklai - čia tokie tik pažaidimui, užtat pernai sėklinė morka man suvešėjo, bet sėklų užtat nespėjo subrandint :) Sodinau tik po vieną pasodą, šiemet jau sodinsiu daugiau ir lepinsiu juos labaiu - suvokiau savų sėklų prasmę - čia ne žaidimas, o didelis gėris.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: Tre Bal 01, 2015 8:28 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Daugelis šakniavaisių sėklų vos telpa į sezoną. Tad reikia sodinti kuo anksčiau, kad spėtų sėklos prinokti. Bet ir ne per anksti, kad nenušaltų ar nesupūtų. Tam pateikiau lentelę ką kada sodinti.

Taip pat reikia rūpintis, kad žemė gera būtų. Kad drėgmės netruktų, nes jei nesugebės išleisti šaknų, tai neiškels ir žiedo. Bet drėgmės turi būti ne per daug, kad prieitų ir oras, neužmirktų šakniavaisis ir jo šaknelės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007