Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 2:48 pm

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 101 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ket Bir 11, 2015 2:27 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Per mainus iš Zoot gavau pomidorų Kojotų, sakė, tik lauke augint. Bet kažkaip juos vėlai pasėjau ir jie beveik neauga, kaip pusantro sprindžio dydžio buvo prieš mėnesį, taip ir dabar panašiai. Dar nepasodinau lauke... Kažin, gal tokius mažiukus ir sodint?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pen Bir 12, 2015 12:38 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Sodinkit. Šių pomidorų vaikystė sunki. Iš pradžių lėtai auga. Bet pasodinus į purią mulčiuotą lysvę greitai išbujoja ir tampa vešliausiais pomidorais. Todėl reikia ne per tankiai pasodinti. Genėti jų nereikia. Reikalui esant parišti


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pen Bir 12, 2015 7:30 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bal 02, 2013 2:41 pm
Pranešimai: 209
mano pomidorai lauke pajuodavo prieš porą dienų :?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Sek Bir 14, 2015 10:08 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Pajuodavimas pamėlynavimas, tai tikrai žymės, kad jiems buvo per šalta. Šiemet situacija tokia, arba auginti tik morkas, burokėlius, gal dar kopūstus. Arba visą daržą po agroplevele reikia kišti. Bet tam reikia rėmų lankų ir panašiai. O jiems reikia laiko prisigaminti. O to laiko vis neužtenka... :cry:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pir Bir 15, 2015 6:46 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Tai, kad atvirkščiai - orai tinkami visoms kultūroms išskyrus porą šilumamėgių - pomidorus ir pupeles.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pir Bir 15, 2015 10:37 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Galiu išvardinti, kas šiemet žymiai prasčiau ir dygo, ir auga palyginti su pernai. Manau, kad to priežastis: vėsuma, šaltos naktys. Bet čia ne tik gamtiiuose daržuose prastai, prastai ir tradiciniuose.
Kas prasčiau šiemet:
salotos (ko gero joms reikia šilumos, nes iš 6 veislių salotų gerai sudygo, bet vistiek labai lėtai augo 2 veislės)
agurkai, cukinijos, moliūgai (jų tai ir sėklas kažkas išnešiojo). Agurkai be agroplevelės iš vis vos vos vienas kitas gyvybę rodo. Po agroplevele tai dar geriau, bet žymiai prasčiau negu pernai tokiu pačiu laiku.
pupelės tai apšalusios, tai kažkas nugraužė. Nu ne jų metai.
Lėtapėdžiai šiemet ir morkos ir burokėliai. Svogūnams tai kaip ir viskas gerai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pir Bir 15, 2015 11:35 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Aš įvairiu laiku salotas sėjau, tai anksčiau sėtos ir dabar mažutės, neauga, o tos pačios rūšies vėliau sėtos daug didesnės ir gražios. Ridikėlius pagal pirmuosius fenologinio kalendoriaus požymius sėjau kelis kartus, tai dauguma sumedėjo neužaugę, tik vėliausiai sėti buvo geri. Cukinijos ir moliūgai tikrai prastokai sudygo, nors vėlai sėjau, kažkokie susisukę lapai. O su pupelėm pas mus antri metai bėda, nugraužia kirminai (kaip supratau, muselės padeda kiaušinius ant žemės ir išsiperėję kirminai sulenda į pupeles. Atsėdama užmulčiavau visą lysvę, bet ir tai nelabai padeda, nors atsėtos daug geriau sudygo - šilčiau buvo. Bet kažkaip sunkiai pro mulčią jos pralenda, reik praskyrinėti šieną, tokios susiglamžiusios po šienu ir tūno. Anksčiausiai sėtos saulėgrąžos irgi nugeltusiais ir susisukusiais apatiniais lapais. Manau, daug ką šiemet reikėjo sėti vėliau nei rodo fenologinis kalendorius... Ne tik į jį turbūt reikia žiūrėti... Bet ir į orų prognozę :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ant Bir 16, 2015 9:59 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Fenologinis kalendorius parodo anksčiausią įmanomą datą, o galima sėti ir truputėlį vėliau, neskubėti, ką ir rodo Fleitutės eksperimentai.

Eimute, gal problema, kad norite anksčiau derlių turėti. Šiaip juk agurkai, cukinijos yra trumpesnės vegetacijos ir tikrai įtilptų į sezoną vėliau pasėti. Salotos taipogi. Taip, lygtais anie metai buvo šiltesni ir tuo pat metu viskas geriau augo, bet tai nereikia norėt, kad visi metai būtų vienodi. Vienais metais prasčiau, o kitais geriau. Praeitais metais, pavyzdžiui, labai stiprios šalnos buvo. Nušalo ir riešutų žiedai ir daug krūmų žiedų. Šiuo atveju šiemet geriau. O kad dirva vėsesnė, tai tiesiog sėji vėliau. Tik problema su pomidorais, pupelėm ir moliūgais, kurių vegetacija ilgesnė ir negali sėti vėliau.

Jei kyla kokios problemos, tai pagalvokite apie latvius. Šiems broleliams šilumamėgiai dar sunkiau į sezoną įtelpa. Jie čia atvažiuoja ir skundžiasi, ir pavydi mūsų klimato. :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ant Bir 16, 2015 10:49 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Peršasi išvada, kad auginti mūsų klimatui nepritaikytus augalus - negamtiška :) Arba jiems reikia negamtiško šiltnamio ir tai vis tiek bus negamtiška. Liūdna daugsyk eksperimentuoti su pomidorais lauke ir nusivilti, bet jei jau taip labai labai norisi daug pomidorų... ir mažai nusivylimo... geriau jau šiltnamis nei pirktiniai pomidorai.
Kažkada atkreipiau dėmesį, kai Norvegijoj buvom (pirmom gegužės dienom), ten dar visur sniegas, o iš po jo žolė žaliuoja, medžiai krauna pumpurus, kai kurie žydi, o grįždami per Estiją, Latviją važiavom.. ten visi medžiai pliki, žolės nėr... Visi augalai prisitaikę prie skirtingo klimato ir auginti Lietuvoje reiktų pritaikytus... Beje, tikriausiai iš savų sėklų išauginti augalai geriau prisitaikę nei sėti iš pirktinių. Mano šiemet visi pomidorai iš savų sėklų, išskyrus Zooto Kojotus, ir visi labai gražiai auga, kol kas ir lauke. Bet gal iš šalnų pas mus nebūta...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Tre Bir 17, 2015 5:52 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Lie 30, 2013 7:49 pm
Pranešimai: 406
As siemet irgi esu nuliudus del pomidoru. Neturesiu ne vieno:( sodinau atrodo jau salnoms pasibaigus, bet vis tiek sugebejo nusalt. Budavau vis pasilikus daigu, tai atsodinau. Ir taip kokius 3-4k. Atsibodo juodai. O buvo keli balkoniniai vazonuose lauke stovejo. Tai tiems nieko. Nieko nesupratau, bet noriu siltnamio:(


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ket Bir 18, 2015 1:07 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Jei ne šiltnamis, tai nešiojami rėmai ant kurių galima būtų užmesti politileną reikalui esant - pomidorams būtini. Aš irgi tokią išvadą padariau. Kitaip per daug rizikos.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ket Bir 18, 2015 2:59 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bal 02, 2013 2:41 pm
Pranešimai: 209
Jūs nepykit, kad aš taip, bet man palengvėjo, kad ne aš viena tokia "nieko nesugebanti" :?
Niekas nenori augti, taip, ir pupelės nušalo, ir cukinijos (toookie daigai gražūs buvo) persodintos nušalo, pomidorai pirktiniai (nes mano nesudygo normaliai) irgi leisgyviai....salotos neauga, niekas neauga :evil:

Laimi, vat jūs gi Maximos neturite (aš tai, laimei, turiu :lol: ), nu tai kuo maitinatės, kai viskas tokiam stovy??


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ket Bir 18, 2015 8:44 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Spa 25, 2013 9:23 am
Pranešimai: 48
Miestas: Kaunas
Nenoriu erzinti, bet pas mane kol kas viskas neblogai auga-jau kai kurie pomidorai užmezgė, pupelės gražiai auga, agurkai irgi visai ieko, jau žydi. Cukinijos, moliūgai vietoje stovi, bet kai tik bus šilčiau, manau, prisivys kas prarasta. Salotas, ridikėlius jau valgom. Griežčiai puikiai auga, kopūstrai-irgi jau suka galvas.Gal kad pas mus šalnų nelabai buvo, čia tiesiog pasisekė.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pen Bir 19, 2015 3:00 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Dage, pas jus vidurio Lietuva. Ten šilčiau. O gal dar ir vietovės reljefas padeda. Tiems kuriems ne taip sklandžiai einasi, nereikia savęs jokiu būdu kaltinti, kad "aš blogas daržininkas". Labai čia daug ir nuo oro, ir nuo kitų atsitiktinių dalykų priklauso. Žinoma, kad idealiausia: šiltnamis, stelažai, parinktas gruntas, lašelinis laistymas su trąšomis. Tokiu būdu idealios vešlios daržovės užauga, tik kad jos nei kvapo, nei skonio neturi :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pen Bir 19, 2015 5:28 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bal 02, 2013 2:41 pm
Pranešimai: 209
ačiū už paguodimą, Eimute :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Sek Bir 21, 2015 10:49 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Spa 25, 2013 9:23 am
Pranešimai: 48
Miestas: Kaunas
Tą ir turėjau galvoje-aš tikrai mažiau patyrusi daržininkystėje už Eimutę, bet oro sąlygos šiemet man dėkingesnės.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Sek Bir 21, 2015 11:29 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Man kai kas auga, kai kas neauga. Kuriuos augalus sėjau skirtingu laiku tuos pačius, matau, kad vėliau sėti auga gerai, o anksčiau sėti nustoję augti ir mažiukai. Kitus augalus sėjau tik per vieną kartą. Kai kurie irgi neauga (burokai), tai galvoju, gal irgi dėl to, kad per anksti pasėti...? Šiemet pamačiau, kaip svarbu nutaikyti laiką, kada sėti, kaip svarbu nepasėti per anksti. Ir su tokiu pavasariu kažin ar pasiteisintų sėjimas iš rudens.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pir Bir 22, 2015 5:05 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Iš rudens sodinami česnakai, rugiai ar kiti žiemkenčiai, špinatai, pastarnokai, topinambai... Niekam iš šitų toks pavasaris netrukdytų, gal kaip tik padėtų, nes šiemet sausa, piktžolės neauga.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Pir Bir 22, 2015 6:32 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Šitie tai gal... bet, pvz., anksti pasėtos petražolės mažutės, neauga, o anksti pasėti ridikėliai visiškai neužaugo, truputį vėliau - prastoki, o dar vėliau - geri. O kažkas sakė, kad galima juos iš rudens sėti.
Topinambus tai pavasarį nukasam, nuvalgom, kas lieka - susodinam.
Špinatai iš viso man lauke nedygo... O kada rapsus reik sėti? Irgi iš rudens? Kol susiruošiau šiemet, tai laukai jau geltonavo, taip ir nepasėjau iš tokio vieno lauko pasiskabytų jų sėklų, turbūt dažniausiai auginami žieminiai..?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Pomidorai
StandartinėParašytas: Ant Bir 23, 2015 5:15 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taip, morkas ir petražoles galima iš rudens sėti, bet morkas tik ankstyvam derliui ir nedaug. Be to sėklos reikia daugiau pilti, nes dalis žūna per žiemą. Bet tikrai vėliau pasėtos pasiveja, o iš rudens sėtas reikia pavasarį iš žolių traukti. Ridikėliai lygtais nesisėja iš rudens.

Rapsai būna žieminiai ir vasariniai.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 101 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 10 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007