Gamtinė žemdirbystė

Dalinamės patirtimi apie gamtai draugiškus ūkininkavimo būdus
Dabar yra Ket Kov 28, 2024 11:22 am

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Ant Bir 23, 2015 12:32 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Kaip ir kada sėti, sodinti, kad gerai dygtų, prigytų ir augalai klestėtų


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Ant Bir 23, 2015 12:56 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Pomidorų temoje išsivystė diskusiją apie ankstyvą ir vėlyvą sėją, šio pavasario laimėjimus ir nepasisekimus. Perkeliu tolimesnę diskusiją čia.
Šiemet aš daug šalčių nebijančių daržovių sėjau kovo 8 - 11 dienomis. Tai dariau, nes aplinkoje buvo pakankamai šilta, norėjau ankstyvesnio derliaus ir kadangi pas mane daržų daug, tai ką galima padaryti tenka daryti, nes po to susistumia darbai ir nespėju.
Tomis dienomis buvo sėta: pastarnokai, ankstyvosios morkos, krapai, špinatai, petražolės, gal ir šparaginiai žirniai (tiksliai neatsimenu).
*Pastarnokams tai visiškai patiko.
*Morkos iš pradžių dygo prastai, dengiau agroplevele, kai kur taip ir liko nesudygusios eilutės. Bet didžioji dalis dabar jau puikiai tinka į sriubą, ko negaliu pasakyti apie tas, kurias sėjau balandį.
*Krapai - greičiau sudygo ir augo tie, kurie pakliuvo po agroplevele. Kiti pasivijo vėliau. Dabar jau sunaudoti.
*Špinatai - puse buvo uždengta po agroplevele, puse - neuždengta. Visi sėkmingai sudygo, užaugo ir išvažiavo valgytojams. Vieni anksčiau, kiti vėliau.
* Petražolės - vienos (mano rinktos sėklos) visai nesudygo, pirktinės sėklos sudygo kur ne kur. Petražoles man geriau sėti į vazonėlius, o po to persodinti. Piktžolės sudygsta greičiau negu petražolės ir aš jas pametu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Ant Bir 23, 2015 1:00 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Šparaginius žirnius kažkas tyliai tyliai nugrauždavo. Tuščias vietas atsėdinėjau gal po mėnesio.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Ant Bir 23, 2015 5:28 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Ne, nu tai aišku, kad po agroplėvele viskas anksčiau. :) Jeigu dėtumėte celofaną, tai būtų dar anksčiau. O jei pašildytumėt ugnimi po celofanu, tai ir žiemą galima auginti.

Ten kur kalbėjome pomidorų temoje, tai ten Fleitutė sakė apie lauke augusius ir plėvele nedengtus. Anksčiau sėja, vėliau sėja ir mato skirtumą.

Kažkaip norėtųsi kalbėti apie kuo natūralesnę sėją, o plėveles ir celofanus palikti negamtiniams daržams.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Ant Bir 23, 2015 7:55 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Labai įdomu Eimutės pastebėjimus skaityti ir su savais lyginti.
Anksti sėtos petražolės man irgi pasimetė, vėliau sėtos mažokos, dar vėliau - visai neblogos. Man labai patinka garbanotos, bet sunkiai dygsta ir nelabai auga. Tai sėjau paprastų. Pernai surinktos savos petražolių sėklos irgi neišdygo... Ir savi bazilikai nedygo. O visos kitos savos sėklos daug geriau dygo už pirktines.
Špinatai lauke man nedygo, bet gal kad norėjau atsikratyti pernykščių pirktinių sėklų ir visas jas susėjau... O šiaip dabar dar galima sėti špinatus? Ką dar šiuo metu galima sėti?
Plėvele matau prasmę dangstyti tada, kai šalnos žada nuostolių, pvz., braškes, kai žydi - pernai padangsčiau, šiemet nereikėjo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Tre Bir 24, 2015 9:27 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Taip, špinatus galima sėti. Juos galima ir liepą, ir rugpjūtį sėti. Dar galima greitaeigius - krapus, salotas, ridikėlius, svogūnus daugiamečius... Bet iš vertingų, daug masės užauginančių ir sandėliavimui tinkamų, tai tik ropės ir ridikai. Ridikai per tris mėnesius užauga, o ropės per du. Ridikus dar galima liepos vidury sėti, kai nusiima česnakai žieminiai ir kai kurie žirniai, o ropes galima ir po vėlyvų žirnių ir po pupų skirtų vasaros valgymui, nes jos užauga per du mėnesius.

Dar galima pekino salotas (kinininius bastučius) ir jiems panašius sėti, bet jų rimtais irgi nelaikau. :)

Dar ir ankstyvi žirniai, agurkai ir cukinijos turbūt spėtų užaugti, bet duotų mažesnį derlių.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Tre Bir 24, 2015 9:39 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bir 12, 2012 6:42 pm
Pranešimai: 3283
Miestas: Ukmergės raj.
Cituoti:
Plėvele matau prasmę dangstyti tada, kai šalnos žada nuostolių, pvz., braškes, kai žydi - pernai padangsčiau, šiemet nereikėjo.


Taip, ir aš taip manau. Mes dengiame vasarinius kopūstus, nes juos anksti pasodinam, kad birželį jau turėti derlių. Būna stiprios šalnos. Tai dengiam kibirais, bulvių maišais, baleikom, vazonėliais... Viskuo kas po ranka. Dengiam tik šalnų metu, naktį, keletą naktų. Kopūstų apie trisdešimt daigų būna.

Šiemet dengiau ir cukinijas, nes jos anksti išdygo, o buvo dar trys šalnos po to. O viršuje ant kalniuko prie namo kur nebūna šalnų ar ne tokios stiprios, tai nedengiam nieko. Tiesiog vėliau sėjam ir agurkai, moliūgai pasirodo po šalnų, pomidorus, dumplainius irgi po jų sodinam.

Eimutei tai reikia pasirūpinti valgytojais-pirkėjais, tai jai reikia kuo anksčiau visko gauti. Kuo anksčiau, tuo labiau vertinama pirkėjų. O paprasti žmonės sau darosi kuo paprasčiau. Neaugindavo anksčiau ankstyvų bulvių, o išlaikydavo seną derlių iki naujų bulvių. Taip paprasčiau. O miestiečiams pirkėjams labai reikia visko kuo anksčiau. Tada ir prasideda plėvelės, šiltnamiai ir kitokie paankstinimai, o nuo to ir bėdos - nušalo. Anksčiau gi agroplėvelės nebuvo, celofanas brangus, bet viską žmonės užsiaugindavo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Tre Bir 24, 2015 4:23 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Špinatų dabar nereikėtų sėti, kaip ir ridikėlių. Jie yra trumpos dienos augalai. Šiuo metu pasėti jie ko greičiau kraus žiedynus, o jų mums nereikia. Šie augalai vėlesniam derliui jau galima sėti į liepos antrą pusę - rugpjūtį.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Tre Bir 24, 2015 4:36 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bal 02, 2013 2:41 pm
Pranešimai: 209
Ah, mano špinatai nei sprindžio nesiekia, o jau su žiedynais (o juos, tuos žiedynus valgyt galima?). Nežinau ką ne taip padariau? Sėjau gegužės pradžioje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Tre Bir 24, 2015 11:49 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Pen Kov 21, 2014 4:22 am
Pranešimai: 606
Miestas: Kaunas
Aha, mano tiems keliems išdygusiems špinatams irgi nesisekė augti, iškart su žiedais. Žodžiu, lauke visiškai špinatams nepasisekė.
Ridikėlių antrą turą pasėjau gal prieš porą savaičių, gal dar valgomi užaugs?
O ką galima dabar sėti į likusią tuščią nuo ridikėlių vietą?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Ket Bir 25, 2015 11:12 am 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Sek Vas 17, 2013 9:35 pm
Pranešimai: 563
Miestas: Širvintų raj.
Jei špinatai buvo sėti gegužės pradžioje, neturėjo taip greit sužydėti. Gal per sausa jiems buvo? Visą špinatų žalumą galima dėti į sriubas, troškinius. Patroškintus galima dėti į omletą, kiaušinienę, kepti blynelius.

Į tuščią vietą galima pasėti salotų, krapų. Šparaginiai žirniai ar pupelės irgi sėkmingai užaugtų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Sėja ir sodinimas
StandartinėParašytas: Ket Bir 25, 2015 12:48 pm 
Atsijungęs

Užsiregistravo: Ant Bal 02, 2013 2:41 pm
Pranešimai: 209
Taip buvo sausa labai. Laisčiau kas antrą-trečią vakarą, bet neužteko matyt.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007